„MOON Lodz” świeci przy Piotrkowskiej 190

Niedeptakowa, „górna” część ulicy wzbogaciła się w ostatnim czasie o kilka nowych lokali gastronomicznych, m.in. „Ryby&Owce”, „Owoce i Warzywa”, „Tutti Santi”, czy „Cochise Centrum”. W tym miesiącu, przy Piotrkowskiej 190 (w budynku dawnego DOMUSA), otwarty został nowy lokal.

MOON Lodz -  Paweł Łacheta / UMŁ
MOON Lodz serwuje dania kuchni śródziemnomorskiej , Paweł Łacheta / UMŁ

Istniejące miejsca (oprócz restauracji znajdują się tu liczne księgarnie, kwiaciarnie, butiki i punkty usługowe) w ciągu dnia tętnią życiem, wspierane dobrą lokalizacją. W sąsiedztwie znajdują się ważne na mapie Łodzi punkty, m.in. dwie łódzkie katedry, Centrum Przesiadkowe czy targowisko Górniak, a także wiele biurowców i urzędów. Wieczorami i w weekendy ruch przenosi się do podwórek kreatywnych zapewniających ciekawą ofertę imprez kulturalnych i rozrywkowych (Art. Inkubator, Piotrkowska 217, Ogrody Geyera, Fuzja).

W tym miesiącu, przy Piotrkowskiej 190 (w budynku dawnego DOMUSA), otwarty został nowy lokal gastronomiczny. MOON Lodz serwuje dania kuchni śródziemnomorskiej i jest drugą restauracją właścicieli znajdującej się pod tym samym adresem. Pierwszą restaurację - Wodę Sodową -  Ewa i Dawid otworzyli we wrześniu 2018 r. Obecnie stanowi ona atrakcyjne miejsce spotkań łodzian, wypełniając się w weekendy do ostatniego stolika. W ubiegły weekend na dużym ekranie transmitowano tu Light Move Festival dla gości, a MOON był partnerem festiwalowej akcji charytatywnej "światło nadziei".

MOON Lodz to przede wszystkim miejsce dla fanów włoskiej pizzy. Świadczyły o tym już zdjęcia robionego na zamówienie pieca do wypiekania pizzy, które pojawiły się na stronie restauracji jeszcze przed otwarciem. MOON Lodz, w odróżnieniu od niezobowiązującej Wody Sodowej, jest miejscem nie tylko na codzienny obiad lub kolację, ale też sprawdzić ma się przy okazji przyjęć rodzinnych i innych uroczystości. – Chcieliśmy, by MOON stało się miejscem wielofunkcyjnym, idealnym zarówno na romantyczną randkę, wieczorne wyjście z przyjaciółmi, czy obiad w gronie najbliższych. Dysponujemy specjalnym kącikiem, z którego ucieszą się najmłodsi goście, dlatego świętować można u nas całą rodziną – mówi Ewa Furmaniak, właścicielka lokalu. Dla osób ceniących eleganckie wnętrza, MOON będzie idealny. Dominują tutaj stonowane, stylowe kolory, meble głównie z ciemnego drewna, miedziane dodatki. Przytulności dodają natomiast równo poukładane obok pieca słupki drewna, które nadają MOON-owej pizzy charakteru.

Pizzą zajmuje się tu Antonio Marollo, doświadczony włoski pizzaiolo, którego łodzianie mogą już znać m.in. z restauracji Pomodoro, Italica czy Essenza Italiana. W MOON zjemy wyłącznie tradycyjną, włoską pizzę wg autorskiej receptury Antonio. Kuchnia, dowodzona przez Karola Lubczyńskiego, zaserwuje nam też makarony, pierogi, ryby i owoce morza oraz dania mięsne. Wśród przystawek jest wypiekana w piecu focaccia, mus z krewetek na grzance, zupa rybna bouillabaisse w formie gęstego pomidorowego kremu na bazie owoców morza, z dodatkiem łososia, krewetek i muli. Dania główne to np. kurczak kukurydziany z kurkami, ciastkiem z polenty, paloną marchewką i sosem demi-glace. Oprócz tego policzki wołowe w czerwonym winie, wędzona pierś z kaczki, czy stek z kalmara podany w towarzystwie puree z batatów, owoców morza, piany z mleka kokosowego i oliwy truflowej. Każde danie posiada dedykowaną, specjalnie dobraną ofertę wina.

MOON otwarte jest codziennie od 14:00 do 22:00, w piątki i soboty godzinę dłużej, a w niedzielę – od 13:00 do 21:00.

Polecane aktualności

Nowy inwestor w Łodzi

BRP

Wiszące ogrody, smart home, mini akademik czy loft w stylu kamienicy? Takie projekty realizuje w... Read more

Panele fotowoltaiczne na dachu poradni przy al. Piłsudskiego 157 -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Miejska poradnia zdrowia na Widzewie instaluje panele słoneczne

Jolanta Baranowska / BRP

Poradnia przy al. Piłsudskiego 157 należąca do Miejskiego Centrum Medycznego "Widzew" zaoszczędzi... Read more

W jakiej kondycji będzie łódzka kultura po epidemii? Dowiemy się w ramach ogólnopolskiej analizy

ŁCW

„Badanie kryzysu i zmian w kulturze w czasie pandemii COVID-19, czyli kondycja kultury miejskiej w... Read more

W Łodzi powstaje Miejska Strefa Kultury

Wydział Kultury

Reforma domów kultury wkracza w nową fazę. Rozpoczynamy konsultacje i pokazujemy proponowaną... Read more

Wyniki Budżetu Obywatelskiego. Projekt „Zwierzęta w Łodzi są ważne” z największą liczbą głosów

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zakończyło się głosowanie w VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało 68 tys. 329 osób.... Read more

Kontakt