Ruch na Julianowie będzie uspokojony

Realizacja projektu uspokojenie ruchu na Julianowie w 2021 roku.

- Po spotkaniach mieszkańców osiedla Julianów z Panią Prezydent Hanną Zdanowską w 2018 roku, Zarząd Dróg i Transportu we współpracy z Politechniką Krakowską wykonał opracowanie koncepcyjne dla uspokojenia ruchu i poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na Julianowie – poinformowała Monika Malinowska-Olszowy, radna Rady Miejskiej.

- Pragniemy także dostosować lokalny układ dróg do aktualnych potrzeb mieszkańców na obszarze osiedla Julianów. Koncepcja uspokojenia ruchu powstała w oparciu o problemy analizowane podczas inwentaryzacji terenu, konsultacji społecznych i na podstawie badań natężeń ruchu na wlotach do osiedla.

Projekt uspokojenie ruchu na Julianowie został wpisany do budżetu miasta na rok 2021.  Zarezerwowano na niego 450 tys. zł. Tego przedsięwzięcia nie byłoby, gdyby nie grupa wspaniałych mieszkańców tego osiedla. Politechnika Krakowska przygotowała różne warianty dotyczące uspokojenia ruchu – dodała radna Monika Malinowska-Olszowy.

 

- Rolą radnych Rady Miejskiej jest słuchanie mieszkańców i dostrzeganie ich potrzeb – powiedział Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej.

- Często są to sprawy błahe z punktu widzenia miasta, ale równocześnie kluczowe dla mieszkańców, ponieważ podnoszą ich jakość życia na danym osiedlu i zwiększają identyfikację z daną społecznością lokalną.

Stworzono dwie podstawowe koncepcje (warianty: W2 i W3), a także wariant W1, będący wariantem powstałym na bazie uwag, które mieszkańcy zgłosili podczas konsultacji społecznych. Wariant W1 zakłada uspokojenie ruchu poprzez zredukowanie prędkości poruszających się pojazdów. Zaproponowano wprowadzenie strefy Tempo 30 na całym obszarze oraz skrzyżowania równorzędne – dodał przewodniczący Marcin Gołaszewski.

 

- Wariant W2 skupia się na ograniczeniu ruchu tranzytowego oraz zmniejszeniu prędkości przy szkołach, przedszkolu oraz szpitalu – powiedział Michał Olejniczak, radny Rady Miejskiej.

- Głównym zastosowanym narzędziem jest przerwanie tras ruchu tranzytowego oraz wprowadzenie ulic jednokierunkowych. Idea wariantu W3 polega na wprowadzeniu infrastrukturalnych urządzeń uspokojenia ruchu, w celu fizycznego uniemożliwienia szybkiej jazdy – dodał radny Michał Olejniczak.

 

- Cieszymy się, że nasze marzenie o uspokojeniu ruchu na osiedlu wreszcie się spełni – podsumował przedstawiciel Społecznego Komitetu Ochrony Julianowa.  

Polecane aktualności

Fragment trailera gry

CD PROJEKT i EC1 wspólnie stworzyły grę wideo opowiadającą o tym, jak tworzy się gry

informacja prasowa

We współpracy z CD PROJEKT RED powstaje serce Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 - ścieżka... Read more

Odnowiona fasada kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 roku nr 29 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizuje. Odnowiona perełka zamiast zrujnowanej kamienicy

Małgorzata Loeffler / ZIM

Właśnie odsłoniliśmy przepiękną, bogato zdobioną i odnowioną fasadę kamienicy przy ul. Rewolucji 29.... Read more

Powstało stowarzyszenie Polskie Aquaparki i Pływalnie, które będzie walczyć o interesy swojej branży

informacja prasowa

Aquaparki, pływalnie i saunaria to jedna, potężna i nieustannie rozwijająca się gałąź gospodarki. W... Read more

Stara miejska studnia -  fot. ZWIK

Podziemna przeszłość Łodzi

Miłosz Wika / ZWIK

Zabytki Łodzi to nie tylko dawne fabryki, pałace czy kamienice. Również pod ziemią znajdują się... Read more

Łódź buduje podziemną drogę w Nowym Centrum Łodzi -  Fot. Konrad Ciężki / UMŁ

Łódź buduje podziemną drogę w Nowym Centrum Łodzi

Tomasz Walczak / BRPPM

Trwa budowa podziemnej drogi w Nowym Centrum Łodzi. Wykonawca sukcesywnie realizuje kolejne etapy... Read more

Kontakt