Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Igrzyska Wolności 2020 w otwartej dla wszystkich formule on-line bez płatności i dodatkowych rejestracji

Dwa i pół dnia rozmów z ludźmi kultury, biznesu i życia publicznego na żywo o demokracji, gospodarce, prawach człowieka, kulturze, edukacji i ochronie środowiska w czasach pandemii i po niej. 13 listopada ruszają Igrzyska Wolności. W tym roku wyłącznie online i z ważną sekcją poświęconą zagadnieniem równości płci, praw kobiet i mniejszości.

Na arenach Igrzysk w tej części pojawią się m.in. Helena Dalli, Komisarz UE ds. równości; dziennikarka i pisarka Anna Dziewit-Meller, wielokrotnie nagradzana reporterka Justyna Kopińska, adwokatka Sylwia Grzegorczyk-Abram, aktywistki: Natalia Broniarczyk, Klementyna Suchanow i Margot. Będą rozmawiać m.in. o aborcji, perspektywach realizacji postulatów LGBT+ oraz znaczeniu płci w pandemii. W ramach międzynarodowego feministycznego POWER PANEL spotkają się polskie emigrantki z różnych stron Europy, angażujące się w obronę praw kobiet w kraju; dziennikarka Karolina Rogaska poruszy temat realiów pracy seksualnej w Polsce.

Swój udział w pozostałych dyskusjach dotyczących polityki, kultury, klimatu, edukacji, gospodarki i nowych technologii potwierdziły też m.in. reżyserki: Agnieszka Holland i Joanna Kos-Krauze, dziennikarski i publicystki: Anne Applebaum, Kamila Ceran; parlamentarzystki i polityczki: Sylwia Spurek, Agnieszka Pomaska, Małgorzata Tracz, Hanna Gill-Piątek, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Kamila Gasiuk-Pihowicz; naukowczynie i analityczki: Monika Sassatelli, Aleksandra Przegalińska, Weronika Michalak, Agnieszka Chłoń-Domińczak; twórczynie: Mira Marcinów, Dominika Słowik, Sabina Baral, Maria Peszek, humanitarystki: Janina Ochojska i Aleksandra K. Wiśniewska, businesswomen: Henryka Bochniarz, Ewa Łabno-Falęcka i wiele innych.

Igrzyska Wolności, odbywające się już po raz siódmy, to interdyscyplinarne forum kulturalne i intelektualne. Organizowane z myślą o kreowaniu twórczej przestrzeni dla spotkań ludzi kultury, biznesu i życia publicznego, jest areną dyskusji o najważniejszych wyzwaniach, przed jakimi stoją społeczeństwa Zachodu w XXI wieku.

Jak oglądać?

Organizator udostępni na swojej stronie internetowej www.igrzyskawolnosci.pl pięć kanałów, na których będzie można śledzić bezpośrednie transmisje, oraz dwa z tłumaczeniami z i na język angielski. Wybrane streamingi trafią także do mediów społecznościowych. Wirtualny udział jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

www.igrzyskawolnosci.pl

 

 

Polecane aktualności

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... Read more

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... Read more

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... Read more

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... Read more

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... Read more

Kontakt