Kraina wschodnich przysmaków w „górnej” Piotrkowskiej.

Przy Piotrkowskiej otwarto pierwszy sklep z artykułami spożywczymi ze wschodu. Na półkach znajdują się produkty z Ukrainy, Gruzji, Litwy, Białorusi, które niełatwo można dostać na polskim rynku. Łodzianie cenią sobie ogromny wybór ryb sprowadzanych ze wschodu, ale też przychodzą po unikatowe przekąski, przetwory i słodycze. Dużą część klientów stanowią Ukraińcy mieszkający w Łodzi. W sumie w Sklepie Wschodnim znajdziemy ponad 1200 rodzajów produktów na 110 m2.

Wnętrze nowego sklepu
Przy ul. Piotrkowskiej otwarto pierwszy, duży, samoobsługowy sklep z artykułami spożywczymi ze wschodu.

W Łodzi nie było jeszcze tak dużego punktu sprzedającego produkty dla miłośników wschodniej kuchni, a także osób poszukujących oryginalnych i niecodziennych dodatków do codziennych potraw. Łodzianie mają w czym wybierać, szczególnie, że coraz częściej poszukują ukraińskich i gruzińskich wyrobów. Bardzo dużą, niezmienną od kilku lat, popularnością cieszą się na przykład gruzińskie piekarnie, a także restauracje z kuchnią kaukaską. Rośnie też liczba Ukraińców przyjeżdżających do Polski w celach zarobkowych. To wszystko sprawia, że zapotrzebowanie rośnie. W całej Polsce znajduje się kilka sklepów tego rodzaju, teraz pora na Łódź. - Łódź niewątpliwie otwiera się na rynek wschodni w każdym obszarze. Łodzianie coraz chętniej kupują artykuły spożywcze pochodzące ze wschodu i poszukują produktów z Ukrainy czy Gruzji, więc naturalne jest powstawanie punktów handlowych ułatwiających dostęp do tego rodzaju wyrobów w wygodnych, centralnych lokalizacjach miasta. Serdecznie gratuluję właścicielom wyboru Łodzi, jako kolejnego miasta, w którym można znaleźć Market Wschodni i cieszę się, że znajdują oni tak wielu odbiorców. – mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent Miasta Łodzi.

Pierwsi klienci mogli dokonać zakupów przy ul. Piotrkowskiej 183/187 już 12 grudnia. W bliskim sąsiedztwie sklepu znajduje się centrum przesiadkowe, a w pobliżu swoje siedziby ma wiele instytucji, ośrodków kulturalnych oraz mieści się kilka biurowców. – Ulica Piotrkowska wciąż przyjmuje nowe punkty handlowe, a „górny”, niedeptakowy odcinek został niedawno ożywiony wysypem nowych lokali, do których dołączył w grudniu „Best Market”. Jestem przekonany, że ten wyjątkowy na mapie Łodzi sklep dodatkowo wzbogaci i jeszcze bardziej urozmaici ofertę gastronomiczno-handlowo-usługową tej części ulicy. – mówi Piotr Kurzawa, Menadżer Ulicy Piotrkowskiej.

Manager sklepu, która ma szansę obserwować upodobania zakupowe łodzian, twierdzi, że największą popularnością cieszą się oczywiście rozmaite specjały i przetwory rybne – od mrożonych karmazynów po bardziej popularne gatunki, przez różnorodne suszone, solone i wędzone, a także liczne przekąski i przetwory rybne. Wśród najchętniej kupowanych produktów znajdują się też słodycze z Ukrainy (chałwy, pierniki, czekolady, cukierki), chleb borodyński, różne rodzaje słoniny, kiełbasy, sery i jogurty typu arian, duży wybór pielmieni, sałatki, w tym marchewka po koreańsku, kwas chlebowy, lemoniady i soki, szczególnie pochodzenia gruzińskiego a także wschodnie przyprawy, kawa i herbata. Największym specjałem i hitem sklepu wschodniego jest jednak kawior. W żadnym innym sklepie nie znajdziemy typu różnych rodzajów, m.in. kawior z szczupaka łososia, jesiotra.

Polecane aktualności

Obiekt Rudzkiego Klubu Sportowego

Łódź buduje. Rozpoczęła się budowa nowej areny lekkoatletycznej Rudzkiego Klubu Sportowego

Małgorzata Loeffler / ZIM

Rozpoczynamy pierwszy etap przebudowy i modernizacji obiektów Rudzkiego Klubu Sportowego. RKS zyska... Read more

Dziecko rysuje

Nabór do miejskich przedszkoli według nowych kryteriów

Monika Pawlak / UMŁ

1 kwietnia ma się rozpocząć rekrutacja do miejskich przedszkoli, gdzie dla maluchów przygotowano... Read more

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Łodzi w sprawie uchwały „śmieciowej”

Monika Pawlak / UMŁ

27 stycznia odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej poświęcona uchwale "śmieciowej". Stosowne... Read more

Wiceprezydent Adam Pustelnik wraz z innymi gośćmi na konferencji prasowej -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź przyjazna dla obcokrajowców

Jolanta Baranowska / UMŁ

Do Łodzi ściągnęli obcokrajowcy. Miasto wielokulturowe i otwarte na inne narodowości przygotowało... Read more

Prezydent Hanna Zdanowska

Co w tym roku znalazło się wśród miejskich licytacji WOŚP?

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

WOŚP w Łodzi! Wyjątkowe zwiedzanie Orientarium, sesja fotograficzna w Pasażu Róży, czy odlewy detali... Read more

Kontakt