Potrzebna rodzina zastępcza dla 7-letniego chłopca i jego 5-letniej siostry!

Ona jest miłośniczką jednorożców, różowego koloru i zabaw plastycznych. On uwielbia tworzyć konstrukcje z klocków lego i oglądać „Pingwiny z Madagaskaru”. Lubi także występować w przedszkolu, bo szybko uczy się piosenek i łatwo łapie rytm.

Zdj. unsplash.com

Oboje są ze sobą bardzo zżyci. I choć czasami dokuczają sobie, jak przystało na rodzeństwo, to jednak są dla siebie ogromnym wsparciem. Jeśli chłopiec kupi na spacerze z ciocią pączka, to połowę odda młodszej siostrze. Jest wobec niej bardzo cierpliwy i empatyczny. Chętnie angażuje się także w prace domowe. Pomoc w podlewaniu kwiatków i zamiataniu podłogi traktuje jako relaks.

Z powodu traum wykazuje się nadpobudliwością emocjonalną i ruchową. Słabo radzi sobie z niepowodzeniami i sytuacjami, w których musi bronić swojego zdania w rozmowie z innymi dziećmi. Niemal od razu reaguje złością. Bywa, że sięga wtedy po wulgaryzmy, których nauczył się w rodzinnym domu, albo kopie różne przedmioty. Jego wściekłość trwa jednak krótko. W takich chwilach potrzebuje wsparcia ze strony opiekunów: rzeczowej rozmowy bez zbędnych emocji oraz skupienia na nim całej uwagi. Nie każda rodzina zastępcza będzie umiała się w tym odnaleźć.

Najbliższy wychowawca uważa tę dwójkę za wspaniałe rodzeństwo. Bo to są prawdziwe dzieci. Takie, które nie udają kogoś innego i od razu pokazują, z czym my, dorośli, musimy się zmierzyć.

Od 2 lat rodzeństwo mieszka w jednym z łódzkich domów dziecka. Mimo wstępnych deklaracji zainteresowane nimi rodziny zrezygnowały z przyjęcia ich do siebie.

Dlatego szukamy dla nich rodziny zastępczej (także spoza Łodzi i woj. łódzkiego) z doświadczeniem w opiece nad dziećmi po traumach. Rodziny, która będzie w stanie ze spokojem i profesjonalizmem zaopiekować się 5-letnią dziewczynką i jej 7-letnim braciszkiem. Rodziny akceptującej relacje dzieci z ich biologiczną rodziną: babcią, dziadkiem i ciocią. Wskazana jest jak najmniejsza liczba dzieci w nowej rodzinie, żeby opiekunowie mogli skupić na tym rodzeństwie jak najwięcej uwagi.

Prosimy o wiadomości poprzez Fb Rodzina Jest dla Dzieci lub mailowo na adres k.tatarzynska@mops.lodz.pl.

Polecane aktualności

Noc Muzeów 2021 w Łodzi

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Święto łódzkiej Kultury, które, podobnie jak w poprzednim roku, stawia na spotkania wirtualne. Choć... Read more

Wnioski o Kartę Łodzianina można składać przez cały rok – on-line na www.kartalodzianina.pl i w aż  24 punktach obsługi na terenie całego miasta.

Łódzkie firmy otwierają się po epidemii, a Karta Łodzianina zyskuje kolejnych partnerów

Projekt Karty Łodzianina wystartował zaledwie dwa miesiące temu, a już 100 tysięcy osób zdecydowało... Read more

W kwadracie ulic Ogrodowa, Zachodnia, Legionów i Gdańska powstają międzykwartałowe przebicia.

Zielone pasaże w Centrum. Nowe przebicia kwartałów poprowadzą do Manufaktury

Małgorzata Loeffler/ZIM

Nowe, zielone pasaże z wiśniami, magnoliami, gruszami, tysiącami krzewów i kwiatów poprowadzą do... Read more

Hulajnogi na Piotrkowskiej -  fot. Konrad Ciężki / UMŁ

Straż Miejska będzie mogła kontrolować użytkowników hulajnóg

Wojciech Markiewicz / BRP

Jeździsz hulajnogą po Łodzi? Pamiętaj o zmianie przepisów od 20 maja. Straż Miejska będzie mogła... Read more

Lokale przy Tuwima 33

Miejskie lokale użytkowe znalazły nowych najemców

Jolanta Baranowska / BRP

Aż 114 przedsiębiorców zainteresowanych było wynajęciem lokali użytkowych wystawionych w konkursie... Read more

Kontakt