Kolejna łódzka kamienica idzie do remontu

Nie śpimy, rewitalizujemy! Kolejna łódzka kamienica idzie do remontu. Powstaną w niej w pełni wyposażone mieszkania komunalne, pracownie twórcze, lokale użytkowe. Nie zabraknie pełnego zieleni podwórza z altaną do sąsiedzkich spotkań.

Wizualizacja Wschodniej 34
Wszystkie budynki wraz z podwórkiem zostaną całkowicie odnowione oraz podłączone do centralnego ogrzewania. Mieszkania będą wyposażone w osobne kuchnie lub aneksy kuchenne.

- Ulica Wschodnia to plac budowy. Pomimo przedłużającej się pandemii nie zwalniamy, i rozpoczynamy kolejne inwestycje. Udało się i wystartował pełną parą remont kamienicy przy ul. Wschodniej 35.  Remonty, które prowadzimy są kompleksowe. Tak będzie i w tym miejscu. Wszystkie budynki wraz z podwórkiem zostaną całkowicie odnowione oraz podłączone do centralnego ogrzewania. Mieszkania będą wyposażone w osobne kuchnie lub aneksy kuchenne. Gruntownemu remontowi zostanie poddana instalacja elektryczna, wodna oraz gazowa. Standardem są już zielone podwórka przy naszych kamienicach. Tworzymy przyjazne miejsca  wypoczynku, na których można przeczytać książkę, pobawić się z dzieckiem, czy po prostu porozmawiać z sąsiadem – mówi Olga Kassyańska, z Zarządu Inwestycji Miejskich.

- Prace budowlane prowadzimy wewnątrz budynków. Skuliśmy tynki we wszystkich pomieszczeniach, trwa montaż instalacji. Prowadzimy prace przy wzmocnieniu stropów. Przygotowujemy się do odnowienia w pierwszej kolejności elewacji wewnętrznej, następnie od frontowej. Budynek oddamy do użytkowania w pierwszej połowie 2022 roku – dodaje Jacek Mikołajczyk, przedstawiciel wykonawcy.

Wschodnia 35

Podwórze zostanie pokryte dwoma rodzajami kostki kamiennej. Na wyznaczonym terenie zielonym zostanie zasiany trawnik. Powstaną niewielkie rabaty oraz zostaną zasadzone liczne krzewy. Istniejące drzewa pozostaną w niezmienionej formie, planowane jest nasadzenie jednego dodatkowego.

W budynku powstanie:

  • 28 mieszkań komunalnych, w tym 1 dla osób z niepełnosprawnościami
  • 4 lokale usługowe do wynajęcia
  • 2 pracownie artystyczne
  • 1 mieszkanie chronione

Na podwórzu powstaną:

  • ławki,
  • kosze na śmieci,
  • pergola na odpady,
  • altana w formie miejsca do wypoczynku,
  • parking dla wózków i rowerów.

Wybór wykonawcy nastąpił 16 lipca 2019 r.:

  • Konsorcjum: Firma Projektowo – Budowlana Jan Biernat; INWESTREM Zakład Usług Projektowo – Inwestycyjnych – 9 758 595 zł

Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0001/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 r.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. 

Polecane aktualności

Francuski tygodnik Le Figaro opisuje Łódź

Francuski tygodnik Le Figaro pisze o Łodzi

Tomasz Koralewski / ŁOT

Francuski tygodnik Le Figaro opisuje Łódź na swoich łamach jako miasto „kilometrów cegieł, fabryk... Read more

Księży Młyn

LETNISKO – lato na Księżym Młynie!

Daria Głowacka / ŁCW

Łódź wraca do gry! W nowym miejscu na koncertowej mapie Łodzi, na Księżym Młynie zagra 26 zespołów... Read more

Bionanopark bada whisky

Czy whisky jest tak szlachetna jak zapewniają jej producenci? Naukowiec z Bionanoparku prawdę Ci powie

Wykorzystując najnowocześniejszą technologię specjaliści sprawdzają jakość jednego z... Read more

Zakończyła się rekrutacja podstawowa do miejskich przedszkoli

Zakończyła się rekrutacja podstawowa do miejskich przedszkoli

Monika Pawlak / UMŁ

Zakończyła się rekrutacja podstawowa do miejskich przedszkoli. Ogółem w 146 placówkach są 18 034... Read more

Domy Dziennego Pobytu ponownie otwarte

Łódzkie Domy Dziennego Pobytu ponownie otwarte

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Blisko tysiąc seniorów może ponownie korzystać „na miejscu” z Domów Dziennego Pobytu. Siedemnaście... Read more

Kontakt