Od 1 marca można korzystać z Karty Łodzianina

Od 1 marca uruchomiono Kartę Łodzianina, czyli system atrakcyjnych zniżek zachęcających mieszkańców do aktywnego korzystania z oferty kulturalno-rozrywkowej i usługowej miasta. Karta Łodzianina to forma podziękowania dla wszystkich, którzy rozliczają się z podatków w Łodzi. Jedną z głównych korzyści posiadania karty będą tańsze bilety miesięczne w komunikacji miejskiej.

Karta Łodzianina
Karta Łodzianina to forma podziękowania dla wszystkich, którzy rozliczają się z podatków w Łodzi. Jedną z głównych korzyści posiadania karty będą tańsze bilety miesięczne w komunikacji miejskiej.

- Jest to dla mnie ogromna radość i duma, że każdy łodzianin może korzystać z rabatów i ofert od ponad 100 partnerów, którzy już dołączyli do Karty Łodzianina. To jest nasz wspólny projekt, budujący tożsamość miasta, forma podziękowań dla łodzian za to, że mieszkają i pracują w Łodzi, tutaj spędzają wolny czas, wychowują kolejne pokolenia – zaznacza Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.

Posiadacze karty mogą liczyć na rabaty wynoszące nawet 20 procent. Przygotowały je między innymi miejskie lodowiska, baseny, Aquapark Fala, EC 1 oraz Zoo. Do projektu dołączyli także łódzcy restauratorzy i prywatne przedsiębiorstwa: kina, sklepy, firmy usługowe, korporacje taksówkarskie, obiekty sportowe i rekreacyjne oraz placówki medyczne. Katalog partnerów karty z każdym dniem rozszerza się o kolejne podmioty.

Kto może posiadać Kartę Łodzianina?

Karta Łodzianina kosztuje symboliczną złotówkę, a po wypełnieniu specjalnego formularza dostaną ją osoby, które rozliczają PIT w Łodzi (także emeryci i renciści), studenci łódzkich uczelni, osoby zarejestrowane jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi, pełnoletni uczniowie szkół średnich oraz opiekunowie osób z niepełnosprawnościami. Z Karty Łodzianina mogą korzystać również dzieci, a za ich rejestrację są odpowiedzialni rodzice lub prawni opiekunowie.

Karta Łodzianina dostępna przez Internet 

Kartę Łodzianina można wyrobić nie wychodząc z domu, wystarczy przejść nieskomplikowaną procedurę rejestracji przez Internet. Niezbędny do tego jest skan pierwszej strony rozliczenia podatkowego za rok 2020, bądź aktualna legitymacja studencka, a w szczególnych wypadkach inny dokument (dokładny wykaz na www.lodz.pl/karta). Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego oraz przesłaniu wymaganych dokumentów trzeba będzie zapłacić symboliczną złotówkę i poczekać na weryfikację. Ze względu na duże zainteresowanie może ona potrwać nawet kilka dni. Kiedy otrzymamy potwierdzenie na podany adres e-mail można będzie pobrać specjalną aplikację mobilną lub aktywować plastikową kartę. Do końca marca do mieszkańców Łodzi zostanie rozesłanych 360 tys. kart. Tak aby przynajmniej jedna karta trafiła do każdego z gospodarstw domowych.

Punkty Obsługi Karty Łodzianina

Karty Łodzianina można także odebrać w jednym z 13 punktów obsługi. Na miejscu można wypełnić odpowiedni formularz i przejść proces rejestracji. Punkty obsługi znajdują się w 10 wybranych bibliotekach, Manufakturze oraz na ulicy Piotrkowskiej:

 • Centrum Obsługi Karty Łodzianina, przy ul. Piotrkowskiej 87
 • Informacja Turystyczna, przy ul. Piotrkowskiej 28
 • Centrum Handlowe Manufaktura (Punk Info przy głównym wejściu)

Wybrane Biblioteki:

Bałuty:

 • Biblioteka Rozgrywka, ul. Powstańców Wielkopolskich 3
 • Filia nr 13, ul. Rojna 39

Radogoszcz:

 • Filia nr 16, ul. Motylowa 13

Śródmieście:

 • Biblioteka Tuvim, ul. Tuwima 46
 • Biblioteka Odyseja, ul. Wschodnia 42

Polesie:

 • Filia nr 26, ul. Kostki Napierskiego 4

Widzew:

 • Filia nr 52, ul. Ketlinga 21
 • Filia nr 57, ul. Bartoka 27

Górna:

 • Biblioteka Inspiracja, ul. Natalii 4
 • Biblioteka Zagadka, ul. Cieszkowskiego 11a

W bibliotekach wnioski można składać jedynie poprzez rejestrację na stronie www.lodz.pl/karta na udostępnionych tam komputerach. Pracownicy biblioteki pomogą w procesie rejestracji i zweryfikują dokumenty uprawniające do posiadania karty. 

Z Kartą Łodzianina tańsze MPK

Od 1 maja w Łodzi zmienią się ceny migawek. Najbardziej popularny imienny bilet miesięczny na wszystkie linie będzie kosztował: ulgowy – 58 zł (obecnie – 48 zł), a normalny – 116 zł (teraz 96 zł). Dla posiadaczy Karty Łodzianina, czyli łódzkich podatników ceny biletów miesięcznych pozostaną bez zmian, podobnie jak ulgi dla młodzieży uczącej się czy seniorów.

Infolinia i wsparcie techniczne

Operatorem Karty Łodzianina jest Łódzka Organizacja Turystyczna, która odpowiada za cały proces wydawania kart i obsługi mieszkańców. ŁOT pozyskuje także partnerów karty oraz prowadzi specjalną infolinię:

+48 785 99 99 00

pn-pt: 10:00-18:00

sob: 10:00-16:00

informacja@kartalodzianina.pl

Polecane aktualności

Noc Muzeów 2021 w Łodzi

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Święto łódzkiej Kultury, które, podobnie jak w poprzednim roku, stawia na spotkania wirtualne. Choć... Read more

Wnioski o Kartę Łodzianina można składać przez cały rok – on-line na www.kartalodzianina.pl i w aż 24 punktach obsługi na terenie całego miasta.

Łódzkie firmy otwierają się po epidemii, a Karta Łodzianina zyskuje kolejnych partnerów

Projekt Karty Łodzianina wystartował zaledwie dwa miesiące temu, a już 100 tysięcy osób zdecydowało... Read more

W kwadracie ulic Ogrodowa, Zachodnia, Legionów i Gdańska powstają międzykwartałowe przebicia.

Zielone pasaże w Centrum. Nowe przebicia kwartałów poprowadzą do Manufaktury

Małgorzata Loeffler/ZIM

Nowe, zielone pasaże z wiśniami, magnoliami, gruszami, tysiącami krzewów i kwiatów poprowadzą do... Read more

Hulajnogi na Piotrkowskiej - fot. Konrad Ciężki / UMŁ

Straż Miejska będzie mogła kontrolować użytkowników hulajnóg

Wojciech Markiewicz / BRP

Jeździsz hulajnogą po Łodzi? Pamiętaj o zmianie przepisów od 20 maja. Straż Miejska będzie mogła... Read more

Lokale przy Tuwima 33

Miejskie lokale użytkowe znalazły nowych najemców

Jolanta Baranowska / BRP

Aż 114 przedsiębiorców zainteresowanych było wynajęciem lokali użytkowych wystawionych w konkursie... Read more

Kontakt