Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Unia wspiera szkolnictwo

Łódzkie szkoły - kształcenia ogólnego oraz zawodowe - realizują 56 projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Łączna wartość projektów to ponad 42 mln zł, a wkład finansowy miasta wnosi niewiele ponad 1,6 mln zł. Jeszcze w lipcu i sierpniu szkoły będą się ubiegać o dofinansowanie w kolejnych projektach, a pomoc z Unii ma wynieść 40 mln zł. - Tylko w szkołach zawodowych w stażach, które na pewno pomogą uczniom odnaleźć się na rynku pracy uczestniczyło prawie trzy tysiące uczniów, a wszystko dzięki wsparciu funduszy zewnętrznych - podkreślił wiceprezydent Tomasz Trela i dodaje: - Oprócz staży szkoły doposażają pracownie, modernizują się co z pewnością podnosi jakość kształcenia oraz komfort tak nauki jak i pracy nauczycieli.

Wzorem kompleksowego wykorzystania szans jakie dają unijne fundusze może być szkoła Podstawowa nr 173, która w minionym roku szkolnym dzięki środkom z Brukseli oferowała uczniom zajęcia podnoszące ich kompetencje miękkie, rozwijające zainteresowania i talenty a teraz szykuje się do realizacji projektu inwestycyjnego. - Wymienimy instalację elektryczną w budynku wraz z siecią informatyczną, a przy okazji odnowimy sale lekcyjne i ich wyposażenie - tłumaczy Bożena Biniek, dyrektor SP 173 i dodaje: - Aplikujemy także o dofinansowanie w nowych konkursach, tym razem chcemy naszym uczniom pomóc w rozwijaniu przedsiębiorczości poprzez udział w ciekawych zajęciach spoza programu nauczania.

Z 56 realizowanych projektów 25 dotyczyło kształcenia ogólnego i skorzystało z nich ponad 4 tys. uczniów i nauczycieli, natomiast w 31 projektach szkół zawodowych wzięło udział prawie 3 tys. uczniów. Część z nich miało okazję odbywać staże i praktyki u niemieckich partnerów, a przy okazji zapoznać się z ofertami unijnego rynku pracy.

W czasie wakacji kolejne placówki będą startować w konkursach o środki z UE, część z nich jest adresowana do placówek położonych w strefie rewitalizacji obszarowej realizowanej przez miasto.

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... Read more

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... Read more

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... Read more

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... Read more

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... Read more

Kontakt