Ogród Botaniczny znowu otwarty

1 kwietnia to tradycyjnie początek kolejnego sezonu w łódzkim Botaniku. Które kolekcje będą kwitły w pierwszych tygodniach wiosny?

- Wybierając się na spacer do Ogrodu Botanicznego na początku kwietnia warto - odwiedzić: alpinarium, gdzie o tej porze roku kwitną kobierce krokusów i pięknie pachnie, także kwitnąca, kalina wonna, jak również dział flory polskiej z kwitnącymi śnieżyczkami przebiśnieg, przylaszczkami, miodunkami i wawrzynkiem wilcze łyko. W kolejnych tygodniach kwietnia w Ogrodzie pojawią się sasanki, jak również masowo kwitnące geofity takie jak zawilce, ziarnopłony wiosenne i złocie żółte. W drugiej połowie kwietnia będzie można podziwiać kwitnące kolekcje forsycji, magnolii i wiśni piłkowanych – zapowiada Dorota Mańkowska, naczelnik Ogrodu Botanicznego.

W kwietniu rusza także „Akademia różnorodności Ogrodu Botanicznego 2021”.
W związku z trwającą pandemią koronawirusa tegoroczna, czwarta już edycja Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi będzie się odbywać w formie hybrydowej. 

- W ramach Akademii chcemy Państwu zaproponować cykl spacerów przyrodniczych pt. „Ogród bez tajemnic”. Spacery te będą przeprowadzane w reżimie sanitarnym zgodnie z bieżącymi wytycznymi ujętymi w rozporządzeniach Prezesa Rady Ministrów. Informacje na temat terminów spotkań oraz zapisów będą ukazywały się na bieżąco na stronie internetowej Ogrodu Botanicznego (www.botaniczny.lodz.pl) oraz na oficjalnym profilu Facebookowym Ogrodu - www.facebook.com/OgrodBotanicznyLodz - zapowiada Mańkowska.

W tym roku w ramach Akademii Różnorodności odbywać się będą także dwa nowe cykle zajęć prowadzone online, tj.:

  1. „Akademia Ogrodnika”, w ramach której doświadczeni pracownicy Ogrodu Botanicznego podzielą się z państwem własną wiedzą i zachęcą do uprawy różnych roślin, w państwa ogrodach, na balkonach  i parapetach.
  2. „Dzika kuchnia” to propozycja skierowana do miłośników gotowania niebanalnych potraw. Podczas spotkań uczestnicy zajęć będą mogli poznać dzikie rośliny jadalne, miejsce ich występowania, a także ich smak. Zajęcia te będą prowadzone przez Katarzynę Mikulską na co dzień prowadzącą projekt "W miejskiej kniei".

Wyżej wymienione zajęcia będą realizowane w formie filmów, które będą umieszczane minimum raz w miesiącu na naszej stronie internetowej oraz profilu Facebookowym Ogrodu i Palmiarni. 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach zarówno tych terenowych, jak i tych prowadzonych wirtualnie – dodaje naczelnik ogrodu.

Polecane aktualności

„Bez końca”

80. rocznica urodzin Krzysztofa Kieślowskiego w Łodzi

„Bez końca” 80. rocznica urodzin Krzysztofa Kieślowskiego. Multimedialna wystawa, spotkania z... Read more

Wakacje w mieście

Wakacje w Łodzi: morze kultury, góry rozrywki!

Sławomir Macias / UMŁ

Ponad sześćset wydarzeń kulturalnych – tak wyjątkowo bogaty program wydarzeń kulturalnych i... Read more

Echo Investment

ZENIT na Widzewie – zielone osiedle z ogródkami sąsiedzkimi powstanie w miejscu betonowego parkingu

Marcin Masłowski / UMŁ

Zielone, ekologiczne osiedle z ogródkami sąsiedzkimi powstanie na łódzkim Widzewie w miejscu, gdzie... Read more

„Opowieści z miasta Łodzi”

Rekordowy pod każdym względem. Fotofestiwal przed weekendem zamknięcia

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Rekordowa frekwencja i liczba wystaw oraz najobszerniejszy program w historii. Dobiega końca 20.... Read more

Absolutorium prezydent miasta Łodzi

Absolutorium prezydent miasta Łodzi

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Przemówienie prezydent miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej z dzisiejszej, absolutoryjnej sesji Rady... Read more

Kontakt