Konkurs dla start-upów – do wygrania 250.000 pln

W tym roku inicjatywę wspiera blisko 40 podmiotów, a wśród nich 5 największych łódzkich uczelni, a także działający na rynku inwestorzy oraz instytucje okołobiznesowe, w tym nasi partnerzy strategiczni: Google for Startups, Amazon, Accenture, HRP, Sieć Aptek Rosa, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Konkurs dla start-upów - Konferencja
DO KONKURSU MOŻNA ZGŁASZAĆ zarówno projekty, usługi zmieniające świat globalnie, jak i te mniejsze nowatorskie wpisujące się w potrzeby lokalnego rynku.

Konkurs skierowany jest do twórców innowacyjnych projektów zarówno naukowych, technologicznych jak i kreatywnych/artystycznych we wczesnej fazie rozwoju.

Z  nadesłanych  aplikacji wyłonione zostaną najlepsze zespoły, które wezmą udział w 6-miesięcznym mentoringu. W tym roku zaproszenie do współpracy przyjęło blisko 50 mentorów z kraju oraz z zagranicy. Dodatkowym wsparciem dla uczestników będą organizowane warsztaty, indywidualne spotkania z ekspertami, inwestorami oraz analitykami biznesowymi. Przy ocenie projektów będą brane pod uwagę  kompetencje zespołu, wykorzystywana technologia, a także otoczenie rynkowe projektu i jego globalny potencjał.

Unikatowym wsparciem dla startupów będzie bezpłatny, półroczny dostęp do pilotażowej sieci 5G!Zespoły otrzymają szansę  testowania możliwości technologii 5G oraz kreowanie jej nowych zastosowań. Zakwalifikowane do programu startupy objęte zostaną dodatkowym  wsparciem eksperckim ze strony Politechniki Łódzkiej oraz zespołu działającego w ramach projektu DIH5G.

FInalnie, uczestnicy będą mogli dokonać  prezentacji projektu przed kluczowymi inwestorami z kraju oraz z zagranicy podczas organizowanego przy współpracy z Uniwersytetem Łódzkim VC Speed Dating oraz zawalczą o nagrody sponsorowane przez Parterów Konkursu w formie finansowej, rzeczowej oraz usługowej o wartości przekraczającej 250 000 zł.

Do konkursu można zgłaszać zarówno projekty, usługi zmieniające świat globalnie, jak i te mniejsze nowatorskie wpisujące się w potrzeby lokalnego rynku.

Rekrutacjado konkursu będzie prowadzona do 30 kwietnia 2021 r. na stronie www.startupy.lodz.pl

W konkursie mogą uczestniczyć osoby fizyczne/ zespoły projektowe oraz przedsiębiorcy działający na rynku  nie dłużej niż 36 miesięcy.

- Łódź Kreuje po raz kolejny. Startujemy z konkursem dla łódzkich kreatywnych „Mam pomysł na start-up” z pulą nagród 250 tys. zł. Nasz konkurs jest po prostu „skazany” na sukces bo naszymi partnerami strategicznymi są Google, Amazon, Accenture, HRP, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Sieć Aptek Rosa. Mimo lockdownu, nasi partnerzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania – w tym roku wspiera nas blisko 40 podmiotów, wśród nich 5 największych łódzkich uczelni, inwestorzy oraz instytucje około biznesowe. Za to wsparcie serdecznie im dziękuję. Zapraszamy do zgłaszania zarówno projektów i usług zmieniających świat globalnie, jak i tych mniejszych nowatorsko wpisujących się w potrzeby lokalnego rynku. W konkursie mogą startować zespoły projektowe i przedsiębiorcy działający na rynku  nie dłużej niż 36 miesięcy. Jeszcze raz zapraszam wszystkich łódzkich kreatywnych – Podejmijcie wyzwanie i aplikujcie! – powiedział Adam Pustelnik pierwszy wiceprezydent miasta Łodzi.

Ubiegłoroczną edycję konkursu wygrały ex aequo projekty SeniorApp oraz CodeAlly.io. SeniorApp stworzył aplikację, która w obecnych czasach odgrywa znaczącą rolę w łączeniu osób oferujących pomoc w sprawach życia codziennego z osobami starszymi. CodeAlly.io wyszedł na przeciw branży IT, tworząc platformę do rekrutacji programistów oraz nauki programowania. Wśród pozostałych laureatów znalazły się projekty: SomiGro, Poskładane, AquainGon, EmployPlan, PHOTOLAND, Inkfinity, PolyCoat, Biodegradowalne opakowania przeznaczone do pakowania żywności, Podkluczyk, Pet an9d Others. Historyjki komiksowe, ARTY, TylkaGalanta, BreastIdea, Airneatly, Przyszłośc Mody, KanapkaMan.

WAŻNE TERMINY:

30 Kwietnia - ostatni dzień przyjmowania aplikacji

12/13 Maja - Drugi etap rekrutacji – rozmowy kwalifikacyjne

17 Maja - Ogłoszenie wyników

20 Maja - Inauguracyjna Konkursu

Kwiecień - Październik - Sesje mentoringowe, warsztaty , doradztwo

05 Listopada - Kapituła Konkursu

19 listopada - Gala finałowa

Listopad - VC Speed Dating

Organizator:

Urząd Miasta Łodzi
Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej
Departament Planowania i Rozwoju Gospodarczego Urząd Miasta Łodzi
ul. Piotrkowska 104 a, 90-926 Łódź; tel.: 42 638 59 39 /42 638 59 31;  e-mail: boi@uml.lodz.pl

Polecane aktualności

Bezpieczne osiedla

Poprawiamy bezpieczeństwo i porządkujemy osiedlowe drogi

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Nowe oświetlenie i latarnie, odmalowane przejścia dla pieszych i zmiany na drogach, aby mieszkańcy... Read more

Nowe radiowozy

Ekopatrol łódzkiej Straży Miejskiej jeszcze bardziej eko

Eko-Patrol łódzkiej Straży Miejskiej jeszcze bardziej eko! Dzięki głosom łodzian w Budżecie... Read more

Jean-Philippe Rameau

Łódź wspiera kulturę - tango i balet

Sławomir Macias / UMŁ

Tym razem Tango i balet. W ramach wsparcia kultury dofinansowanie otrzymały dwa projekty związane z... Read more

Ogródki za 1 grosz

Ogródki gastronomiczne w całym mieście za 1 grosz

Piotr Kurzawa / ŁCW

Wspieramy łódzkich przedsiębiorców. Niższa stawka za zajęcia pasa pod ogródek gastronomiczny,... Read more

Rynek Manufaktury

Świętujemy 15. Urodziny. To będzie kulturalny weekend pełen wrażeń!

W najbliższy weekend, 21-23 maja, Manufaktura zaczyna świętować swoje 15. urodziny. Z tej okazji... Read more

Kontakt