Rozpoczyna się rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych

Rozpoczyna się rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych, która potrwa do 2 czerwca do godz. 15. Z uwagi na COVID 19 jest w formie elektronicznej i odbywa się za pośrednictwem strony lodz.elemento.pl

Rekrutacja
Podobnie jak w poprzednich latach obowiązuje rejonizacja - każdy uczeń ma zapewnione miejsce w szkole obwodowej.

Podobnie jak w poprzednich latach obowiązuje rejonizacja - każdy uczeń ma zapewnione miejsce w szkole obwodowej. Dzieci spoza rejonu będą przyjmowane do placówki pod warunkiem, że będą wolne miejsca i na podstawie liczby punktów przyznawanych za spełnienie kryteriów ustalonych przez Radę Miejską.

Te kryteria to: rodzeństwo kandydata ubiega się o przyjęcie do tej samej szkoły albo już do niej uczęszcza - 32 pkt., kandydat w poprzednim roku uczęszczał do przedszkola znajdującego się w obwodzie szkoły podstawowej do której chce być przyjęty - 16 pkt.; rodzeństwo kandydata uczęszcza do żłobka/przedszkola/innych szkół znajdujących się w obwodzie szkoły podstawowej do której chce być przyjęty - 8 pkt; niepełnosprawność kandydata - 4 pkt; miejsce pracy 1 z rodziców (opiekunów) znajduje się w obwodzie szkoły podstawowej do której chce być przyjęty - 2 pkt; szkoła została wybrana w rekrutacji jako ta z pierwszej preferencji - 1 pkt.

W przypadku szkoły rejonowej - rodzice wypełniają zgłoszenie, a szkoły spoza rejonu - wniosek o przyjęcie. W obu przypadkach dokumenty należy wypełnić w systemie, wydrukować, podpisać a następnie zrobić zdjęcie/skan i wysłać elektronicznie do szkoły obwodowej albo do placówki spoza rejonu z pierwszej preferencji.

Także dziś rozpoczyna się elektroniczna rekrutacja do klas sportowych. Wnioski także należy składać przez system elektroniczny, ale termin mija 20 maja. Tutaj rejonizacja oczywiście nie obowiązuje, a o przyjęciu decyduje wynik testu sprawnościowego. Sprawdziany będą organizowane 21 i 24 maja, szczegółowe informacje są na stronach poszczególnych szkół. Kandydaci do klas sportowych, którym się nie powiedzie mają zapewnione miejsce w szkole rejonowej.

W nowym roku szkolnym planujemy uruchomienie klas o profilu: pływanie w SP 173, SP 190 i ZSO 1; łyżwiarstwo figurowe w SP 46, gimnastyka artystyczna w SP 41, gimnastyka sportowa w SP 7.

W klasach 1 przygotowaliśmy 5 423 miejsca.

Polecane aktualności

Trasa Górna

W 2023 r. dojedziemy Trasą Górna do autostrady A1

Małgorzata Loeffler / ZIM

W 2023 r. dojedziemy Trasą Górna do autostrady A1. Znamy oferty w przetargu na wybudowanie 5, 7... Read more

Zostań opiekunką medyczną

Chcesz mieć pewną pracę? Zostań opiekunką medyczną.

Jolanta Baranowska / UMŁ

Zapewniamy bezpłatny kurs, stypendium, a po szkoleniu – zatrudnienie. Szukamy Pań, które chciałyby... Read more

Senioralia 2021

200 wydarzeń zaplanowano na SENIORALIA 2021

Jolanta Baranowska / UMŁ

15 maja wystartuje kolejna edycja Łódzkich Senioraliów – dwóch tygodni wydarzeń dla seniorów... Read more

Koncert: Polish Camerata Swojemu Miastu – Arcydzieła W.A. Mozarta -  mat. organizatorów

Dodajemy skrzydeł muzycznej Łodzi

Sławomir Macias / UMŁ

Organizatorzy tegorocznych wydarzeń muzycznych otrzymają niemal pół miliona złotych z budżetu... Read more

VII Łódzkie Senioralia – online i w plenerze

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej

Już 15 maja wystartuje kolejna edycja Łódzkich Senioraliów – dwóch tygodni wydarzeń dla seniorów... Read more

Kontakt