Urząd Miasta Łodzi

Bon Turystyczny w Łodzi

Bon Turystyczny w Łodzi. Turystyka powoli rusza po pandemii – po Polsce wygodniej podróżować z Bonem Turystycznym. W Łodzi w ramach świadczenia czeka niemal 150 ofert.

Hotel Andels
Po ponad półrocznym lockdownie spowodowanym pandemią COVID-19, do życia wraca turystyka w naszym mieście – mówi Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Łodzi

- Po ponad półrocznym lockdownie spowodowanym pandemią COVID-19, do życia wraca turystyka w naszym mieście – mówi Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Łodzi - Jeszcze do niedawna podróże były nieśmiałym życzeniem, a obecnie planujemy już letnie wyjazdy. Tegoroczne wakacje, wyjazdy weekendowe i rodzinne będą łatwiejsze z Polskim Bonem Turystycznym. Świadczenie można wykorzystać w niemal 150 obiektach i usługach na terenie Łodzi, które w przystępny sposób są zaprezentowane na stronie www.lodz.travel/bon - oficjalnym portalu turystycznym miasta. Rozpoczęliśmy również w Internecie kampanię reklamową zachęcającą turystów do przyjazdów do Łodzi właśnie w wykorzystaniem bonu.

Czym jest Bon Turystyczny i komu przysługuje?

Jest to świadczenie w wysokości 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia, niezależnie od dochodów rodziców. Dla dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności kwota bonu wynosi 1000 zł. Świadczenie jest przyznawane w postaci kodu elektronicznego i należy je aktywować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Bon Turystyczny może być także wykorzystany do zakupu z wyprzedzeniem usług turystycznych na cały 2022 rok – o ile transakcja zostanie zawarta przed 31 marca 2022 roku.

Gdzie wykorzystać bon?

Świadczenie można zrealizować w obiekcie noclegowym lub w trakcie imprezy turystycznej, również jednodniowej, pod warunkiem, że podmiot świadczący usługę został zarejestrowany na portalu Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) https://bonturystyczny.polska.travel/. W związku z tym bon można zrealizować np. w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy w trakcie imprezy (wycieczki, kolonii, obozu harcerskiego) organizowanej przez biuro podróży lub organizację pożytku publicznego.

Jakie oferty w ramach bonu znajdziemy w Łodzi?

Wziąwszy pod uwagę oferty zaproponowane przez: obiekty noclegowe na terenie Łodzi, biura podróży posiadające atrakcje Łodzi w programach swoich imprez oraz biura podróży i organizacje pozarządowe działające na terenie miasta, w bazie zarejestrowano prawie 150 podmiotów. Łódzka Organizacja Turystyczna zebrała te oferty na stronie www.lodz.travel/bon. Użytkownik serwisu może w bardzo wygodny sposób przeglądać wszystkie zgromadzone oferty, ponieważ na stronie uwzględniono zarówno nazwy produktowe obiektów i usług, jak i nazwy rejestrowe przedsiębiorstw i organizacji – zgodne z listą, którą znajdziemy na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej. Bony mogą być realizowane tylko dla wypoczynku na terenie Polski. Nasz hotel Vienna House Andel’s Łódź, podobnie jak inne hotele w Łodzi, od samego początku je akceptował. Łódź staje się coraz bardziej popularnym celem dla krótkich podróży polskich rodzin tzw. city breaks. Oferujemy dobrą jakość za rozsądną cenę, intensywnie remontujemy nasze atrakcje choćby na przykład pobliski Pałac Izraela Poznańskiego, gdzie powstała nowa wystawa stała i został udostępniony ogród. Jako branża wielkie nadzieje pokładamy też w planowanym na jesień otwarciu mega atrakcji jaką niewątpliwie będzie Orientarium – mówi Anna Olszyńska, general manager hotelu Andel’s Łódź.

W ramach świadczenia użytkownik może skorzystać w Łodzi z ponad 50 obiektów noclegowych w różnym standardzie i lokalizacji. Bon można przeznaczyć też na zwiedzanie miasta z jednym z kilkunastu biur podróży mających swoją siedzibę w Łodzi.

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... Read more

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... Read more

Rewolucja na Legionów

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ulica przestanie służyć jako scenografia filmów wojennych i historycznych – zamiast tego będzie... Read more

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... Read more

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... Read more

Kontakt