ZENIT na Widzewie – zielone osiedle z ogródkami sąsiedzkimi powstanie w miejscu betonowego parkingu

Zielone, ekologiczne osiedle z ogródkami sąsiedzkimi powstanie na łódzkim Widzewie w miejscu, gdzie obecnie znajduje się betonowy parking i stare centrum handlowe. Zenit będzie pierwszym osiedlem zaprojektowanym zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Miasta Łodzi. Dzięki współpracy z Veolią, wiodącym wytwórcą czystej energii, inwestycja będzie korzystała z systemów fotowoltaicznych. Echo Investment dołączyło także do akcji zazieleniania Łodzi i zasadzi 1 050 drzew na terenie całego miasta.

Echo Investment
Zielone, ekologiczne osiedle z ogródkami sąsiedzkimi powstanie na łódzkim Widzewie w miejscu, gdzie obecnie znajduje się betonowy parking i stare centrum handlowe.

Obszar, który dotychczas był przede wszystkim betonowym parkingiem, zostanie przekształcony w otwarty, miastotwórczy fragment miasta, który całkowicie odmieni tę część dzielnicy. Będzie to przyjazna i wielofunkcyjna przestrzeń – wygodne osiedle mieszkaniowe z obiektami usługowymi i terenem zielonym, dostępnym także dla okolicznych mieszkańców. Projektując Zenit położyliśmy duży nacisk na stworzenie tu przestrzeni społecznej. Mieszkańcom i gościom naszej inwestycji zapewnimy dostęp do udogodnień, które nie tylko podnoszą komfort życia, ale także sprzyjają propagowaniu zachowań proekologicznych – mówi Małgorzata Turek, członek zarządu Echo Investment odpowiedzialna za przygotowanie inwestycji.

Zrównoważone osiedle

Zenit będzie pierwszym osiedlem zaprojektowanym i wybudowanym zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Miasta Łodzi. Echo Investment wraz z Veolią wyposażą inwestycję w instalacje fotowoltaiczne, które zasilą energią odnawialną m.in. części wspólne budynków czy osiedlowe ładowarki aut elektrycznych. Veolia dostarczy także zielone ciepło do mieszkań. Deweloper będzie zachęcał mieszkańców do korzystania z transportu rowerowego, zapewniając na terenie osiedla m.in. wygodne stojaki i wieszaki rowerowe. Wspiera także rozwój elektromobilności i ekonomii współdzielenia poprzez instalację ładowarek dla pojazdów elektrycznych czy zapewnienie wydzielonych miejsc parkingowych dla e-aut i carsharingu. Tereny zielone będą nawadniane wodą deszczową, magazynowaną w zbiornikach retencyjnych. Na osiedlu znajdzie się również szklarnia, w której mieszkańcy będą mogli uprawiać zioła, kwiaty czy warzywa. Echo Investment zadbało także o to, aby przestrzenie wspólne były bezpieczne i odpowiadały na potrzeby zarówno najmłodszych, jak i nastolatków.

Jako deweloper, aktywnie uczestniczymy w tworzeniu miast przyszłości. Dlatego budujemy miejsca przyjazne do życia, gdzie technologia wspiera ekologię. Taki będzie właśnie Zenit - zielone i otwarte osiedle, zaprojektowane zgodnie z ekopaktem Miasta Łódź. Żeby Łódź była jeszcze bardziej zielona na terenie całego miasta posadzimy ponad tysiąc drzew, a dzięki partnerstwu z Veolią, nasze budynki będą wykorzystywać zieloną energię z fotowoltaiki do zasilania części wspólnych m.in. wind, oświetlenia czy urządzeń wentylacji – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań w Echo Investment.

Przemyślane mieszkania

Zenit będzie zlokalizowany w sercu Widzewa, największej dzielnicy Łodzi. Ponieważ w okolicy jest wiele  parków, placów zabaw i obiektów sportowo-rekreacyjnych, jest to idealna lokalizacja dla osób aktywnych, ceniących sobie jednocześnie spokój i kontakt z przyrodą. W pobliżu znajdują się także szkoły, przedszkola czy placówki medyczne.

Do sprzedaży trafił pierwszy etap projektu, w którym powstanie 168 komfortowych mieszkań o metrażach od 27 do 82 mkw. i zróżnicowanych układach – każde z przynależącym do niego balkonem, loggią lub tarasem. W cenie lokalu nabywca otrzyma pakiet startowy Echo Smart, czyli bezprzewodowy system zarządzania inteligentnym mieszkaniem. Dzięki niemu, głosowo lub zdalnie przy pomocy smartfona, można m.in. sterować oświetleniem, regulować temperaturę, wyłączać urządzenia elektryczne czy odblokowywać zamek drzwi wejściowych. Poza inteligentnymi rozwiązaniami w mieszkaniach, deweloper przewidział także pakiet udogodnień Echo Life Services, do którego zaliczają się innowacyjne rozwiązania w częściach wspólnych budynków oraz ich otoczeniu. Miejsca, które do tej pory były otwierane domofonem (np. furtki czy drzwi), deweloper wyposaży w system automatycznego zwalniania zamków. Aby je odblokować lub przywołać windę, wystarczy podejść w pobliże czujnika ze smartfonem z wgraną aplikacją. Żeby ułatwić mieszkańcom odbieranie i nadawanie paczek, na terenie Zenitu znajdzie się także Paczkomat InPostu. Zakończenie budowy I etapu przewidywane jest na II kwartał 2023 r.

Echo Investment posadzi z mieszkańcami ponad 1 000 drzew

Ochrona środowiska jest jedną z najważniejszych wartości, którymi kieruje się Echo Investment. W 2020 roku firma posadziła 5 razy więcej drzew niż była zmuszona wyciąć w trakcie procesu budowy inwestycji. Celem dewelopera jest nie tylko minimalizacja ingerencji w naturalną zieleń na kupionych działkach, ale także zazielenianie realizowanych przez Echo kwartałów miejskich. I tak w najbliższych latach okolice ul. Widzewskiej zmienią się nie do poznania, a betonowy plac zastąpi przemyślana architektura i zieleń.  Dodatkowo Echo Investment planuje posadzić 1 050 drzew na terenie całej Łodzi. W obrębie planowanego osiedla deweloper przewidział aż 3 000 mkw. zieleni, na której posadzone zostanie prawie 50 drzew. Natomiast 1 000 roślin firma posadzi, dzięki współpracy ze startupem społecznym Dotlenieni.org, którego celem jest powiększanie miejskich przestrzeni o tereny zielone. Każdy kupujący mieszkanie w Zenicie dostanie możliwość wirtualnej adopcji jednego z tysiąca drzew będącego odpowiednikiem prawdziwego, posadzonego egzemplarza. Zainteresowani otrzymają indywidualny kod ID, za pomocą którego będą mogli sprawdzić dokładną lokalizację swojego drzewa.

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Składamy hołd tym, którzy mieli być zapomniani. Łódzkie Uroczystości Międzynarodowego Dnia Pamięci o Zagładzie Romów

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Zagładzie Romów przed Kuźnią Romów przy ulicy Wojska... Read more

Budowa trzech nowych dróg w centrum Łodzi na półmetku

Budowa trzech nowych dróg w centrum Łodzi na półmetku

Małgorzata Loeffler / ZIM

Układamy krawężniki i chodniki, budujemy bezpieczne zjazdy do posesji, porządkujemy trawniki i... Read more

Wielkie Łódzkie Polowanie na Potwory

Wielkie Łódzkie Polowanie na Potwory

Juliusz Lerman / UMŁ

Gdzie najlepiej tropić strzygi i utopce? Oczywiście w Łodzi, rodzinnym mieście Andrzeja... Read more

Łódzcy Seniorzy dają starym rzeczom nowe życie

Łódzcy Seniorzy dają starym rzeczom nowe życie

Jolanta Baranowska / UMŁ

Łódzcy Seniorzy dają starym rzeczom nowe życie – to praktyczne i ekologiczne. Uszyli już torby na... Read more

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Retro samochody, muzyka dixieland i stylizacje tancerzy przeniosą łodzian do Ameryki lat 30.... Read more

Kontakt