Urząd Miasta Łodzi

Jeszcze więcej wydarzeń na Piotrkowskiej w wakacje

Najbliższy weekend na Piotrkowskiej zapowiada się jeszcze ciekawiej od poprzedniego. ulicy Piotrkowskiej wzbogaci się o ulubiony cykl miłośników nowych doznań muzycznych, bo 7 lipca Łódzkie Centrum Wydarzeń zainauguruje Piotrkowską Kameralnie.

7 lipca powraca cykl koncertów "Piotrkowską Kameralnie" -  fot. Archiwum UMŁ
7 lipca powraca cykl koncertów "Piotrkowską Kameralnie" , fot. Archiwum UMŁ

W pierwszy weekend wakacji czas spędzany na głównej ulicy Łodzi umilały balkonowe występy wokalistów i instrumentalistów, pokazy artystów ulicznych, a rodzice z dziećmi mogli bezpłatnie obejrzeć baśniowy teatrzyk. W czwartkowy wieczór zainaugurowany został najzabawniejszy cykl letnich wydarzeń, a frekwencja widzów po rocznej przerwie pozytywnie zaskoczyła organizatorów. Wakacyjną scenę stand-up otworzył występ trzech komików, którzy zgromadzili nawet tych, którzy do beach baru przyszli jedynie spotkać się ze znajomymi! Bardzo pozytywnym odbiorem cieszył się szczególnie występ komika prowadzącego wielkie otwarcie, Grzegorza Dolniaka.

W tym tygodniu na łodzian czekają kolejne emocjonujące, kulturalne atrakcje. Przede wszystkim oferta ulicy Piotrkowskiej wzbogaci się o ulubiony cykl miłośników nowych doznań muzycznych, bo 7 lipca Łódzkie Centrum Wydarzeń zainauguruje Piotrkowską Kameralnie. Widownia zgromadzona w restauracyjnych ogródkach w pasażu Rubinsteina usłyszy gypsy jazz w wykonaniu zespołu Hot d’Jazz Trio. W każdą środę wakacji o godz. 20.00 w ramach Piotrkowskiej Kameralnie prezentowany będzie inny gatunek, od muzyki klasycznej, przez repertuar autorski, jazzowy po smooth/dancing.

W czwartek odbędzie się kolejny występ typy stand-up, a gościem głównym będzie Rafał Banaś, jeden z najpopularniejszych komików na polskiej scenie, znany z telewizyjnych programów, tj. Kuba Wojewódzki, Świat się kręci oraz Tylko dla dorosłych. Na początek scenę Las Palmas opanują młodzi, zdolni stand-uperzy, a całość poprowadzi znany fanom lokalnej sceny Adam Gajda. Początek wydarzenia o g. 20.30, wejście od ul. Roosevelta 2/4.

Przez cały weekend na Piotrkowskiej będą prezentować się zawodowi muzycy, a także artyści uliczni, którzy swoimi sztuczkami oraz popisami rozbawią i zadziwią nie tylko dzieci! W niedzielę zaś na dziedzińcu Urzędu Miasta odbędzie się przedstawienie należące do światowej klasyki pt. „O rybaku i złotej rybce”. O godz. 12.00 dzieci przeniosą się w morski świat rybaka i jego żony, w którym chciwość nie popłaca.

Polecane aktualności

Od 16-12-2021 r. przeniesienie Punktów Obsługi Świadczeniobiorców

Od dnia 16-12-2021 r. Punkty Obsługi Świadczeniobiorców mieszczące się przy: Politechniki 32, Piłs... Read more

Łódź edu kul | Dosłyszeć teatr

Wydział Kultury

W czwartek, 21 października rusza niezwykły projekt edukacyjny pt. „Dosłyszeć teatr”. Będzie to cykl... Read more

Łódź edu kul | druga edycja wsparcia tutorskiego dla liderów edukacji kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Kultura stanowi kluczową oś w budowie wspólnoty i kapitału społecznego, wpływa na jakość relacji i... Read more

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci pomordowanych na Brusie. Łódź składa hołd ofiarom egzekucji dokonanych w okresie okupacji niemieckiej i czasach stalinowskich

Tomasz Walczak / BRP

Przed obeliskiem upamiętniającym Polaków pomordowanych na terenie dawnego poligonu na Brusie złożono... Read more

Łódź edu kul | szkolimy w ramach pakietu #chodzioDOSTĘPNOŚĆ

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

W ramach pakietu #chodzioDOSTĘPNOŚĆ proponujemy udział w cyklu bezpłatnych szkoleń i warsztatów. Są... Read more

Kontakt