Urząd Miasta Łodzi

Skwery "made in Łódź" - Idemia przeciera szlaki

Społeczne zaangażowanie biznesu „made in Łódź" czyli nowe, zielone skwery w mieście.

Skwery biznesu

- Jakiś czas temu zaprosiliśmy lokalnych inwestorów do współtworzenia przestrzeni zieleni i zaproponowaliśmy niespotykane dotąd narzędzia promocji firm i ekspozycji marek na pograniczu działań CSR i promocyjnych. Jesteśmy w momencie, w którym firmy mogą zyskać jeszcze większy wpływ na miasto, w którym prowadzą biznes. Społeczna odpowiedzialność biznesu to nie tylko dbałość o środowisko, to także przyczynianie się do zrównoważonego rozwoju, dobrobytu i zdrowia mieszkańców Łodzi. Miło mi ogłosić, że pierwszą firmą, z którą wchodzimy w kooperację jest Idemia. Znajdujemy się blisko siedziby, na zaniedbanym skwerku, który w najbliższym czasie zyska nową roślinność i będzie cieszył oko nie tylko pracowników firmy, ale także okolicznych spacerowiczów. Już teraz mogę zdradzić, że w najbliższym czasie będziemy mogli podzielić się z Państwem innymi firmami, które idą w ślad za Idemia i współtworzą przestrzenie zieleni. – powiedział Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent miasta Łodzi

Dzięki współpracy z firmą Idemia uda się przywrócić blask skwerkowi na rogu ul. Sterlinga i Jaracza. W ramach prac przewidziana jest pielęgnacja już istniejących roślin oraz nowe nasadzenia o pow. ok. 70m2. Gatunki nowych roślin to m.in. rozplenica japońska Moudry, szałwia omszona, barwinek pospolity La Grave, kosmatka śnieżna, ostnica cieniutka Ponytails, czosnek olbrzymi. Kolory nasadzeń: biały i fioletowy

- Mamy nadzieję, że inne firmy pójda naszym przykładem i dołączą do akcji i wpłyną pozytywnie na środowisko. - mówi Bartek Szymański z firmy Idemia.

Zaproponowana tu kompozycja będzie atrakcyjna przez cały rok (rośliny kwitnące wiosną, latem i jesienią, zimozielone krzewy istniejące oraz zimozielony barwinek i trawy zasychające na zimę)

- Aby działać bardziej ekologicznie firma także będzie zbierać wodę z deszczówki do beczki, która to woda posłuży do podlewania. Sadzenie przewidujemy na miesiąc wrzesień/październik, tak aby były odpowiednie warunki do tego typu prac i adaptacji roślin. - dodała Anna Wierzbicka, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska.

Polecane aktualności

Białe gołębie nad Łodzią. Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju

Tomasz Walczak / BRP

Dwa białe gołębie zostały wypuszczone na placu Wolności w ramach łódzkich obchodów Międzynarodowego... Read more

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... Read more

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... Read more

Rewolucja na Legionów

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ulica przestanie służyć jako scenografia filmów wojennych i historycznych – zamiast tego będzie... Read more

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... Read more

Kontakt