Urząd Miasta Łodzi

Festiwal Dobrego Smaku w Łodzi

Festiwalu Dobrego Smaku oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń zapraszają w podróż do lat 20. i 30. dzięki wydarzeniom towarzyszącym XVII edycji jednej z największych imprez kulinarnych w Łodzi. Od 12 do 15 sierpnia trwać będzie konkurs na najlepsze danie, deser lodowy, smak lodów oraz koktajl, w którym udział bierze ponad 30 łódzkich restauracji i kawiarni.

Rusza XVII Festiwal Dobrego Smaku!
Inauguracja XVII edycji Festiwalu Dobrego Smaku odbędzie się w środę, 11.08., na OFF Piotrkowskiej podczas wielkiej uczty pn. „OFF jakiego nie znacie”.

Na oddających swój głos czekają 4 vouchery na przelot w obie strony do najbardziej pożądanych europejskich lokalizacji. Oprócz tego łodzianie będą mieli okazję uczestniczyć w wielu inspirujących spotkaniach czy warsztatach, a także imprezach tematycznych. Wspólnym kontekstem dla wydarzeń towarzyszących będzie okres międzywojenny, w którym to  działał legendarny Ślepy Maks.

Inauguracja XVII edycji Festiwalu Dobrego Smaku odbędzie się w środę, 11.08., na OFF Piotrkowskiej podczas wielkiej uczty pn. „OFF jakiego nie znacie”. Przy gigantycznym wspólnym stole goście będą mogli spróbować dań z OFF-owych restauracji, a także wysłuchać klimatycznego koncertu kwartetu Piotra Krzemińskiego. Następnego dnia, 13.08. rozpocznie się głosowanie, w trakcie którego restauracje z Łodzi, Zgierza i Pabianic będą rywalizować o tytuł lokalu z najlepszą festiwalową propozycją w kilku kategoriach. W tym roku zwycięzców nie wybiera wyłonione jury, ale sami konsumenci, którzy głosować będą przez stronę fds.pl/glosowanie. Wśród uczestników, którzy oddadzą swój głos zostaną wylosowane 4 osoby, które otrzymają vocher na lot tam i z powrotem z osobami towarzyszącymi do Forli, Palermo oraz Trapani we Włoszech, dlatego motywacja by nagradzać ulubione lokale jest w tym roku wyjątkowo duża. Tego samego dnia rozpocznie również funkcjonowanie festiwalowe centrum,  pop-up’owa restauracja Kokolobolo nawiązująca do postaci Ślepego Maksa. To właśnie w niej powrócimy do czasów międzywojennych podczas spotkań, warsztatów i degustacji. W czwartek zaplanowane są także 3 kursy imprezowego tramwaju, w którym wraz z przewodnikiem będzie można udać się w podróż po łódzkich smakach.

W piątek w restauracji Kokolobolo odbędzie się natomiast cykl mini warsztatów dotyczących koktajli w klimacie gangsterskim. Oprócz poznania tajników klasycznych koktajli, będzie to okazja do przygotowania własnego trunku według receptury z 1920 roku. Po warsztatach warto wybrać się na jedyną w swoim rodzaju Potańcówkę na OFFie, która zaskoczy wspaniałą muzyką na żywo oraz lekcjami tańca. Będzie to świetna okazja na zabawę w letni, piątkowy wieczór. Zaś w sobotę, 14.08., trambus dobrego smaku zabierze swoich pasażerów na sentymentalną podróż śladami restauracji, których już w Łodzi nie ma. W sobotni wieczór w Kokolobolo odbędzie się również tajemnicza kolacja ze Ślepym Maksem. Na uczestników czekać będzie kuchnia z czasów międzywojennych, a także zagadka kryminalna do rozwiązania. Ten wieczór będzie z pewnością nie tylko pyszny, ale dostarczy też uczestnikom dreszczy emocji. Na finał, w niedzielę, 15.08. na Księżym Młynie odbędzie się rodzinny piknik z targiem ekologicznych produktów, atrakcjami dla dzieci i warsztatami prowadzonymi przez Lasy Państwowe. Oprócz dobrego jedzenia, kiermaszu rękodzieła oraz kwiatów, a także warsztatów, znajdzie się miejsce na liczne atrakcje dla dzieci. Wieczorem tego dnia, o g. 20.00 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród dla lokali oferujących najlepsze danie, deser lodowy, smak lodów oraz koktajl.

https://festiwaldobregosmaku.eu/dla-media/

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... Read more

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... Read more

Rewolucja na Legionów

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ulica przestanie służyć jako scenografia filmów wojennych i historycznych – zamiast tego będzie... Read more

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... Read more

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... Read more

Kontakt