Urząd Miasta Łodzi

Czy wojewodzie łódzkiemu nie przeszkadzają oszczerstwa i pomówienia?

Wojewoda łódzki, Tobiasz Bocheński uchylił uchwałę-stanowisko Rady Miejskiej w Łodzi w sprawie skandalicznej wypowiedzi radnego Rady Miejskiej w Łodzi Radosława Marca.

Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi: – 22 grudnia Rada Miejska podjęła uchwałę, w której potępiła karygodne zachowanie przewodniczącego Klubu Prawa i Sprawiedliwości Radosława Marca. Radny nie po raz pierwszy zachowywał się wbrew kulturalnym standardom debaty publicznej. Teraz dopuścił się mowy nienawiści, odzierania drugiego człowieka z godności, poniżenia, próby przyklejenia obraźliwej łatki, a chodzi o prezydent Hannę Zdanowską. Jako przewodniczący Rady Miejskiej nie mogłem pozostać obojętny na taki język nienawiści radnego Radosława Marca. Takie zachowanie musiało spotkać się z potępieniem ze strony Rady Miejskiej.

Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi: – W dniu 25 stycznia Wojewoda Łódzki wydał rozporządzenie, w którym unieważnił uchwałę Rady Miejskiej mającą wyłącznie charakter symboliczny. Nie można pozwalać na tak obraźliwe insynuacje względem drugiego człowieka. Prezydent Miasta reprezentuje łódzki samorząd i podkopywanie jej autorytetu i haniebne insynuacje jest tym samym niszczeniem autorytetu naszego samorządu. Na to nigdy nie będzie zgody.

Marcin Hencz, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Wojewoda po raz kolejny grozi palcem Radzie Miejskiej i pokazuje, że nie pełni funkcji publicznej oraz nie dba o interes łodzian. Jedynie broni swoich kolegów z obozu politycznego i tym samym wciska kij w szprychy łódzkiemu samorządowi. Wojewoda w uzasadnieniu rozporządzenia próbuje ograniczyć Radzie Miejskiej prawo do wydawania stanowisk. Jest to próba cenzury łódzkiego samorządu. Radny Radosław Marzec nie będzie miał w swoim życiorysie uchwały potępiającej jego zachowanie. Krycie swoich kolegów w sposób ordynarny i chamski jest charakterystyczne dla polityków PiS-u. Wystarczy spojrzeć na to, co dzieje się w Sejmie.

Radni Rady Miejskiej w Łodzi podnoszą, iż nie będą skarżyć rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z uwagi na jej czysto symboliczny charakter, uniemożliwiający wejście w spór prawny w zakresie zasadności uchylenia rzeczonej uchwały.

Polecane aktualności

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... Read more

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... Read more

Łódź edu kul | podsumowanie Programu w 2021

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi w 2021 roku to przede wszystkim działania... Read more

 -  Fot. Paweł Łacheta/UMŁ

Cześć i chwała bohaterom. W 80. rocznicę utworzenia Armii Krajowej

Tomasz Walczak / BRP

W 80. rocznicę powstania Armii Krajowej, przed łódzkim pomnikiem ku czci tego największego... Read more

Łódź edu kul | raporty z badań edukacji kulturalnej w Łodzi

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Oddajemy w Państwa ręce trzy raporty przygotowane w ramach projektu „Badanie diagnozujące potencjały... Read more

Kontakt