Lodz.pl

Urząd Miasta Łodzi

Great September w Łodzi. Wiemy, kto wystąpi na festiwalu Artura Rojka [LISTA]

Przygotowywane w Łodzi festiwal Great September nabiera kształtów. Organizatorzy przedstawili pierwszych artystów, którzy wystąpią na kilkunastu klubowych scenach tej imprezy w dniach 15-17 września.

Great September -  fot. mat. pras.
Festiwal ogłasza wykonawców , fot. mat. pras.

Będą to m.in.: Kacperczyk, Szczyl, waluśkraksakryzys, Frank Leen, Jakub Skorupa, Oysterboy, Franek Warzywa & Młody Budda, Jann, OvE, Zespół Sztylety, Czechoslovakia.

O artystach

Kacperczyk to duet braci zgrabnie lawirujący między najnowszymi trendami alternatywy. Szczyl zalicza się do największych sensacji polskiego hip-hopu w ostatnim czasie. Waluśkraksakryzys to z kolei nowy bohater rodzimej sceny gitarowej.Frank Leen objawił się jako człowiek-orkiestra i człowiek-zagadka – w jego muzyce mieni się mnóstwo kontrastów razem tworzących barwną mozaikę dźwięków. Jakub Skorupa, jako autor albumu „Zeszyt Pierwszy”, zdobył uznanie krytyków za teksty . Płytę uznano za jeden z najlepszych tekściarsko krążków, jakie ukazały się w mijającej dekadzie. Osterboy będzie w Łodzi reprezentantem sceny lo-fi indie. Franek Warzywa & Młody Budda to projekt muzyczny balansujący na pograniczu żartu, memów i muzyki rodem z najdalszych zakątków internetu. Sensualny, momentami niemal rozerotyzowany Jann, łączy elementy elektroniki, r’n’b i popu w stylu Seana Nicholasa Savage’a czy RY X. Ove to bezkompromisowi i intrygujący krzewiciele brzmień spod znaku jazzu, punku i afrobeatu. Zespół Sztylety to trójmiejski kwartet nawiązujący do noiserockowej stylistyki spod znaku Fugazi, a  Czechoslovaki to z kolei młode trio muzycznie zanurzone w klimatach indie.

Great September - to nie tylko muzyka

Czerpiąc wzorce z najlepszych festiwali showcase’owych w Europie, takich jak niemiecki Reeperbahn czy holenderki Eurosonic, oraz bazując na doświadczeniu organizatorów w osobach Artura Rojka i Łukasza Minty, program festiwalu Great September składać będzie się nie tylko z koncertów. Zaplanowano też część konferencyjną – panele tematyczne oraz różnego rodzaju aktywności, w które zaangażować mogą się zarówno przedstawiciele środowiska muzycznego, jak i wszyscy ci, którzy zakupią karnety. 

Bilety na Great September Showcase Festival & Conference są już do nabycia za pośrednictwem serwisów eBilet oraz Eventim.  Cena biletu na trzy dni wynosi 129 złotych (do 31 sierpnia, od 1 września cena wzrasta do 149 złotych). Szczegóły na stronie: www.greatseptember.pl.

Zobacz także

Polecane aktualności

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... Read more

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... Read more

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... Read more

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... Read more

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... Read more

Kontakt