Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Weekendy w Zenicie. Treningi biegowe i warsztaty balkonowe w inwestycji Echo Investment

Na łódzkim Widzewie rusza letnia akcja „Weekendy w Zenicie”. Podczas tegorocznego cyklu wydarzeń, w miejscu nowo powstającej inwestycji Echo Investment, łodzianie będą mieli okazję zadbać zarówno o wystrój swoich balkonów, jak i kondycję fizyczną.

Weekendy w Zenicie -  fot. Echo Investment
Weekendy w Zenicie są darmowe i dostępne dla wszystkich , fot. Echo Investment

Akcja rozpoczyna się w sobotę, 28 maja, od warsztatów balkonowych, które będą poświęcone roślinom – uczestnicy przygotują kompozycje z kwiatów i ziół. Nie zabraknie też zajęć dla najmłodszych. Natomiast tydzień później, 4 czerwca, Krebsik zaprasza młodych rodziców na trening biegowy w Parku Górka Widzewska. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i będą odbywać się co sobotę aż do połowy lipca.

– Zanim przekażemy klucze pierwszym mieszkańcom osiedla Zenit, chcemy wykorzystać wolną przestrzeń, którą z takim sentymentem traktują mieszkańcy i dodatkowo ją ożywić – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań w Echo Investment.

Sadzenie kwiatów i ziół

Cykl bezpłatnych wydarzeń „Weekendy w Zenicie”, organizowany przez Echo Investment przy ul. Widzewskiej 22, rozpoczyna się 28 maja. W sobotę odbędą się pierwsze warsztaty balkonowe poświęcone roślinom. Uczestnicy będą mieli okazję przygotować kompozycje z kwiatów i ziół wg najnowszych trendów florystycznych. Najmłodsi w tym czasie wykonają nawadniacz do doniczki z materiału z recyklingu. Praktyczny warsztat zostanie poprzedzony częścią teoretyczną, podczas której uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat roślin balkonowych i poznają tajniki ich doboru do różnych warunków nasłonecznienia.

Całość rozpocznie się o godz. 10:00. Dla lubiących pospać dłużej druga tura odbędzie się o godz. 12:00. Wstęp na warsztaty jest darmowy, a poprowadzą je Monika Sobczyk, architekt krajobrazu, projektantka, malarka, oraz Jola Królicka, artystka i miłośniczka ogrodów. 

Kolejne spotkania odbędą się 11 czerwca, 25 czerwca i 9 lipca – na każdym z nich mieszkańcy Łodzi będą mogli uczestniczyć w aktywnościach związanych z aranżacją balkonów i tarasów.

Pobiegajmy z Zenitem

W sobotę, 4 czerwca, startują natomiast treningi biegowe z Krebsikiem, łódzkim biegaczem i trenerem. Udział w nich może wziąć każdy, kto chce przygotować swoją kondycję fizyczną na wakacje. W szczególności rodzice, którzy chcą pobiegać ze swoimi maluchami w wózkach biegowych. Bieg startuje o godz. 10:00 przy mostku w Parku Widzewska Górka.

Kolejne treningi biegowe odbędą się 18 czerwca, 2 lipca i 16 lipca.

Warto śledzić stronę wydarzenia na Facebook’u: Weekendy w Zenicie, gdzie będą się pojawiać bieżące informacje o poszczególnych atrakcjach oraz nowych aktywnościach.

Zobacz także

Polecane aktualności

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... Read more

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... Read more

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... Read more

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... Read more

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... Read more

Kontakt