Urząd Miasta Łodzi

Fundusz Patriotyczny

Pieniądze dla narodowców, ani grosza dla Łodzi.

Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej w Łodzi: - 6 czerwca opublikowana została lista instytucji, które otrzymały dotacje z Funduszu Patriotycznego w ramach programu „Wolność po polsku”. Trzy łódzkie organizacje złożyły wnioski o dofinansowanie i niestety żadna z nich pieniędzy nie otrzymała.

Wsparcie w wysokości 850 tys. zł otrzymał pan Bąkiewicz. Ta kwota została podzielona na dwie instytucje: Straż Narodową oraz Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. W ciągu minionego roku pan Bąkiewicz na swoje trzy organizacje od rządu Prawa i Sprawiedliwości otrzymał 3,8 mln zł. PiS rozdaje pieniądze nie w ramach określonych zasad, tylko uznaniowo. Wspiera bojówki Bąkiewicza.

 

Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi: - Jest wstydem dla łódzkiego posła i ministra kultury pana Glińskiego, że zapomniał, gdzie został wybrany i kto na niego głosował. Trzy łódzkie instytucje: Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne, Łódzki Dom Kultury i Fundacja Zakręceni Czytaniem otrzymały dokładnie 0 zł. To skandal, że ktoś posiadający mandat z wyboru z Łodzi nie myśli o łodzianach. Te instytucje nie mają barw partyjnych czy politycznych, służą jedynie Polakom. Pan Gliński przyznał im 0 zł.

Natomiast stowarzyszenia pana Bąkiewicza otrzymują nieruchomości, a także pieniądze na ich remont. Są kojarzone z ultranacjonalistycznymi ruchami głoszącymi nienawiść. Mam wrażenie, że im więcej ministrów z Łodzi, tym większe zero dla mieszkańców naszego miasta.

 

Karolina Kępka, radna Rady Miejskiej w Łodzi: - Straż Narodowa i Marsz Niepodległości, występujące jako stowarzyszenia, otrzymały 850 tys. zł. Nie są to łódzkie instytucje. Żadne łódzkie stowarzyszenie pieniędzy nie otrzymało. Jest do druga edycja Funduszu Patriotycznego, który jeszcze ma czelność mieć w swojej nazwie hasło: „Wolność po polsku”. W pierwszej edycji wsparcia nie otrzymały m.in. Łódzki Chór Dziecięcy oraz Fundacja Urban Forms. Straż Narodowa pana Bąkiewicza powstała w związku z wezwaniem Kaczyńskiego, żeby chronić kościoły. Wówczas zaczęły się gromadzić bojówki, które teraz dostały pieniądze na remont swojej siedziby. Bardzo nas ta sytuacja niepokoi.

Polecane aktualności

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... Read more

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... Read more

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... Read more

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... Read more

Łódź edu kul | podsumowanie Programu w 2021

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi w 2021 roku to przede wszystkim działania... Read more

Kontakt