Lodz.pl

Urząd Miasta Łodzi

Światowy Dzień Słonia w Orientarium w Łodzi. Zapowiada się moc atrakcji! [PROGRAM]

Słoniowa Olimpiada, lodowy tort, pokazowe kąpiele, animacje dla dzieci i rodzinne warsztaty – z okazji Światowego Dnia Słonia Orientarium Zoo Łódź szykuje całą masę wyjątkowych atrakcji.

Słoń w Orientarium w Łodzi -  fot. ŁÓDŹ.PL
Na Światowy Dzień Słonia Orientarium zaplanowało wiele atrakcji , fot. ŁÓDŹ.PL

Dzień Słonia przypada na 12 sierpnia. Ustanowiono go w 2012 roku, żeby zwrócić uwagę na tempo wymierania tych zwierząt. W Orientarium Zoo Łódź mieszkają obecnie dwa słonie indyjskie – Alexander i Taru. Niebawem dołączy do nich kolejny samiec, Kyan. Z okazji ich święta na terenie Orientarium, w dniach 12-13 sierpnia, na zwiedzających czekać będzie cała masa atrakcji.

Rodzinne warsztaty edukacyjne

W piątek i sobotę (12 i 13 sierpnia) zorganizowane zostaną warsztaty, w ramach których będzie można zwiedzić miejsca niedostępne na co dzień, czyli zaplecze słoni indyjskich. Odwiedzający zobaczą, jak wygląda kuchnia, w której przygotowuje się posiłki dla podopiecznych zoo. Dowiedzą się, ile kilogramów karmy zjada słoń oraz ile litrów wody mieści się w jego trąbie. Odwiedzą sypialnię, w której nocuje Alexander. Sprawdzą również, jak gruba jest skóra słonia oraz ile waży jego ząb trzonowy.

Zajęcia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi powyżej 7 roku życia oraz osób indywidualnych. Dzieciom do lat 18 musi towarzyszyć osoba pełnoletnia. Udział jest płatny. Warsztaty trwają godzinę i odbywają się w 3 turach - o godz. 13:00, 14:30 i 16:00. Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie orientarium.lodz.pl.

Słoniowa Olimpiada i lodowy tort

Jak szybko potrafią biegać słonie? W piątek w Orientarium Zoo Łódź będzie można wziąć udział w nietypowym wyścigu – w przebraniu słonia. Wyścig startuje o godz. 12:00 przy głównym wejściu do Orientarium. Pięć pierwszych osób, które przekroczą metę, otrzyma voucher do Orientarium Zoo Łódź. Z kolei w sobotę (13 sierpnia), z okazji swojego święta, Alexander i Taru dostaną specjalny tort lodowy od swoich opiekunów. Pierwszy pokaz z tortem lodowym odbędzie się podczas kąpieli pokazowej, o godz. 11:00. Drugi tort lodowy słonie dostaną o godz. 12:30, na wybiegu zewnętrznym. Ważne info - zarówno w piątek, jak i w sobotę pokazowa kąpiel słoni będzie odbywać się dwa razy w ciągu dnia – o godz. 11:00 oraz 18:00.

Animacje, konkursy i gadżety

Najmłodsi będą mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych dla nich animacjach. W piątek i sobotę (12 i 13 sierpnia), w godzinach 11:00-18:00, animatorki będą malować dzieciom buźki, a także organizować różnego rodzaju zabawy i gry, związane z tematyką zwierzęcą.

Na terenie zoo pojawią się również stanowiska sponsorów, którzy opiekują się wybranymi gatunkami zwierząt. Będą to między innymi Wojskowe Zakłady Lotnicze i Saltos – Park Trampolin. Sponsorzy przygotują zabawy, konkursy oraz gadżety dla zwiedzających. Zapraszamy!

Zobacz także

Polecane aktualności

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... Read more

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... Read more

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... Read more

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... Read more

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... Read more

Kontakt