Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Spotlight On Poland, czyli pierwsza edycja międzynarodowej konferencji turystycznej w Łodzi! [FOTORELACJA]

W ostatnich dniach września odbyło się w Łodzi wydarzenie Spotlight on Poland - międzynarodowa konferencja podczas której poruszano zagadnienia związane z turystyką i przemysłem spotkań, zarówno w Polsce jak i na świecie. Dodatkowo zagraniczny goście wydarzenia mieli okazję poznać Polskę, a przede wszystkim miasto w którym odbywało się wydarzenie - czyli Łódź.

To nie przypadek że pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się właśnie w Łodzi. W ostatnich latach miasto bardzo dynamicznie rozwija swoja ofertę turystyczną. Powstają nowe hotele, restauracje, obiekty konferencyjne, a także wiele nowoczesnych atrakcji turystycznych. W samym tylko 2022 roku otworzył się czterogwiazdkowy hotel The Loom, trzygwiazdkowy Hampton by Hilton, a także jedna z największych atrakcji turystycznych w Polsce - Orientarium w łódzkim zoo. To właśnie Orientarium było głównym miejscem oficjalnej, biznesowej części wydarzenia.

Na dzień przed konferencją organizatorzy wraz z zagranicznymi gośćmi spotkali się na uroczystej kolacji w restauracji Four Colors w Hotelu DoubleTree by Hilton Łódź. Podczas kolacji goście mieli okazję spróbować sezonowego menu pełnego potraw z motywem dzikich grzybów. Po kolacji grupa poszła na wieczorne zwiedzanie hotelu przy winie. Oprócz pokoi goście zwiedzili także część SPA i bogate zaplecze konferencyjo-eventowe. We foyer sali kinowej czekała na gości niespodzianka - pokaz na żywo tworzenia deserów z użyciem ciekłego azotu. Goście byli zachwyceni, a to wciąż nie był koniec atrakcji. Na zakończenie goście wzięli udział w koncercie zespołu Lodzer Klezmer zorganizowanym przez firmę Brava Gente

Główna część wydarzenia miała miejsce 23 września w Centrum konferencyjno-szkoleniowym Orientarium ZOO Łódź. Uczestnicy konferencji rozmawiali w trzech panelach dyskusyjnych: Family & friends tours, Sports & cultural events oraz Meetings & business travel. Podczas trzeciego panelu Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej przedstawił prezentacje o Łodzi w kontekście zrównoważonego rozwoju, podczas której prezentował olbrzymie zmiany jakie zaszły w Łodzi dzięki rewitalizacji starych obiektów poprzemysłowych. Po konferencji po konferencji część uczestników ruszyła na zwiedzanie Orientarium.

Tego samego dnia, po szybkim odpoczynku w hotelu DoubleTree, goście konferencji udali się na wspólną, oficjalną kolację do restauracji Ukryte Rzeki w Ogrodach Geyera. Był to również wieczór inaugurujący 12. Light Move Festival w Łodzi, dlatego zaraz po kolacji gości pojechali do centrum miasta podziwiać największy festiwal świateł w Polsce. Nocną wycieczkę po ulicy Piotrkowskiej i Nowym Centrum Łodzi goście rozpoczęli od lampki wina na ostatnim piętrze biurowca HiPiotrkowska - najwyższego budynku w Łodzi.

Następnego dnia zagraniczni goście mieli chwilę czasu na obejrzenie najważniejszych poprzemysłowych atrakcji Łodzi. Byli więc w Muzeum Fabryki, zwiedzili Manufakturę, a także Centrum Nauki i Techniki w EC1 Łódź - Miasto Kultury. Na zakończenie pobytu w Łodzi goście zjedli pyszny lunch w Restauracji Imber. Następnie udali się pociągiem do Warszawy na dalszą część zwiedzania naszego pięknego kraju.

Polecane aktualności

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... Read more

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... Read more

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... Read more

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... Read more

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... Read more

Kontakt