Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Radni dołączają do Galantego Sprzątania

W dniu dzisiejszym radni Rady Miejskiej w Łodzi zapraszali do Galantego Sprzątania.

Mateusz Walasek, radny Rady Miejskiej w Łodzi: Jak co roku wiosną Urząd Miasta Łodzi szykuje społeczne sprzątanie miasta. Odbędzie się w najbliższy weekend w sobotę i niedzielę 25 i 26 marca, w godzinach 10:00–16:00. Jest wyznaczonych 160 punktów. Będą uczestniczyć w tym sprzątaniu urzędnicy miejscy, pracownicy spółek miejskich, radni, ale przede wszystkim mieszkańcy. Mamy świadomość, że w mieście nie jest idealnie i wiele rzeczy trzeba poprawić, ale śmieci nie wzięły się znikąd. Niestety zostały wyprodukowane przez nas. Dlatego liczymy na zaangażowanie w ich usunięciu.

Joanna Budzińska, radna Rady Miejskiej w Łodzi: Akcja ma dwa cele: edukacyjny oraz aktywizacyjny. Chcemy pokazać najmłodszym, że trzeba sprzątać i dbać o czystość. Aspekt edukacji ekologicznej jest istotny w dzisiejszych czasach. Często młodzi ludzie zdobytą wiedzę przekazują swoim rodzicom. Zachęcamy mieszkańców do wyjścia i zadbania o najbliższą okolicę. Urząd gwarantuje worki oraz rękawiczki. Zatroszczmy się o nasze miasto.

Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej w Łodzi: Galante Sprzątanie, które po raz drugi organizujemy jako miasto jest niczym innym jak odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców. Kilka lat wcześniej zanim miasto uruchomiło taką akcję, mieszkańcy sami sprzątali na swoich osiedlach. Zwracali się wtedy do miasta z prośbą o udostępnienie worków na śmieci, rękawic oraz postawienia kontenerów. Podczas akcji można porozmawiać z radnymi oraz urzędnikami, ale także budować lokalne społeczności i żyć w czyściejszym otoczeniu.

Tomasz Kacprzak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: Wczoraj zaczęła się wiosna, a razem z nią wiosenne porządki. Wszyscy sprzątamy w domach, ale chcemy również posprzątać miasto. Wiemy, że po zimie zostało bardzo wiele różnego rodzaju odpadów w zieleńcach oraz parkach. Mamy nadzieje, że w tym roku będzie mniej odpadów, bo przypomnę, że rok temu zebraliśmy ponad 100 ton śmieci. Jest to problem, który chcemy rozwiązać, dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców na Galante Sprzątanie. Uczynimy wiosnę jeszcze piękniejszą.

Małgorzata Bartosiak–Sikorzyńska, radna Rady Miejskiej w Łodzi: Bierzmy przykład z młodzieży, która w dzień wagarowicza zamiast uciec z zajęć, zaczęła sprzątać okolice swoich szkół. Myślę, że jest to bardzo dobry przykład i zapraszamy zarówno w sobotę jak i niedzielę na nasze Galante Sprzątanie.

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... Read more

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... Read more

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... Read more

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... Read more

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... Read more

Kontakt