Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Dwa nowe parki leśne w Łodzi. Gdzie powstaną i jak będą się nazywały?

W dniu dzisiejszym dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska UMŁ oraz radni Rady Miejskiej w Łodzi mówili o nowych parkach leśnych.

Anna Wierzbicka, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska UMŁ: Jest mi niezmiernie miło poinformować, że wygospodarowaliśmy dodatkowy teren na parki leśne w naszym mieście. Sukcesywnie powiększamy tereny naturalistyczne, które będą służyły mieszkańcom. W tym roku dodajemy dwa nowe tereny. Pierwszy na Stokach, a drugi na Radogoszczu. Dzięki temu będziemy mieli 15 parków leśnych w naszym mieście, o łącznej powierzchni 150 ha.

Marta Przywara, radna Rady Miejskiej w Łodzi: Doskonale zdajemy sobie sprawę jak duże jest tempo życia. Dlatego nas nie dziwi, że inicjatywa tworzenia nowych parków leśnych wychodzi od mieszkańców. Tak było w przypadku Parku na Giewoncie. Nazwa została uzgodniona z pomysłodawcą. Jest to teren o powierzchni 4 ha, położony w okolicy zajezdni tramwajowej na Stokach. Zależy nam na zachowaniu leśnego charakteru tego terenu z przystosowaniem go dla odwiedzających. W pracach mieści się utworzenie alejek, postawienie ławek oraz koszy na śmieci. Chcemy, by teren był przyjazny dla mieszkańców.

Bartosz Domaszewicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi: Na najbliższej sesji Rady Miejskiej trafi uchwała o powołaniu parku na Radogoszczu Zachodzie. Jest to drugi park leśny na tym obszarze. Pierwszym był park im. Włodzimierza Puchalskiego. Nowy zieleniec jest terenem rozpoznawalnym wśród mieszkańców. Leży między torami kolejowymi i przylega do osiedla domków jednorodzinnych. Nie należy spodziewać się, że wjadą tam buldożery i powstaną wyasfaltowane alejki parkowe. Pracę będą dotyczyć uporządkowania terenu i przystosowania go dla mieszkańców. W naszej intencji jest ochrona terenów zielonych przed rosnącą presją urbanizacyjną. Skierowałem się do rady osiedla oraz mieszkańców po to, żeby wspólnie wybrać nazwę dla parku leśnego.

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... Read more

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... Read more

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... Read more

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... Read more

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... Read more

Kontakt