Urząd Miasta Łodzi

Lodz.pl 600 lat Łodzi

Nie było ustawy, będzie agencja rewitalizacji? O tym, czy minister Gliński pomoże Łodzi

W dniu dzisiejszym radni Rady Miejskiej w Łodzi mówili o Narodowej Agencji Rewitalizacyjnej

Karolina Kępka, radna Rady Miejskiej w Łodzi: Na konwencji programowej PiS Jarosław Kaczyński oraz minister Piotr Gliński zapowiedzieli, że na rewitalizacje zabytków będą iść jeszcze większe środki. W związku z tym ma powstać Narodowa Agencja Rewitalizacji. Łódź od lat prowadzi akcje rewitalizacji miejskich kamienic. Na ten cel zostało przeznaczonych ponad 800 mln zł. Chcielibyśmy, aby jak najwięcej łódzkich zabytków było rewitalizowanych. Niestety z powodu braku środków finansowych mamy coraz większe problemy z przywróceniem łódzkim kamienicom dawnego blasku. Tempo naszych prac w tym zakresie może spaść, dlatego prosimy rząd o dofinansowanie remontów z budżetu Narodowej Agencji Rewitalizacyjnej.

Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej w Łodzi: Łódź jest największym kamienicznikiem w Polsce. Miasto zarządza ponad 3 tys. kamienic. Jest to bardzo duży zasób. Naszymi rewitalizacjami możemy się pochwalić, ale żeby cała Łódź była zrewitalizowana szacuje się, że potrzeba aż 40 mld zł. Samorząd nie jest w stanie wyłożyć tak dużej sumy. Dlatego zwracamy się z prośbą do pana Glińskiego, żeby pieniądze na rewitalizacje zostały przekazane Łodzi. Przypominam, że złożyliśmy w sejmie projekt rewitalizacji kamienic, ale niestety trafił do zamrażalki. Minister Tomaszewski miał w zamian stworzyć własną ustawę rewitalizacyjną dla miasta, ale doskonale wiemy, że z tej obietnicy się nie wywiązał. Dlatego mamy propozycję dla pana Glińskiego, by w Łodzi umiejscowić siedzibę przyszłej agencji.

Damian Raczkowski, radny Rady Miejskiej w Łodzi: Jako radny z centrum, czyli największego obszaru rewitalizowanego widzę, że miasto się zmienia. Nasze rewitalizację są doceniane na całym świecie. Można tu wymienić Księży Młyn oraz ul. Włókienniczą. Miasto pokazuje jak powinna wyglądać rewitalizacja. 25 lat temu Łódź była miastem, w które nikt nie chciał inwestować, a teraz każdy chce tu przyjechać. Dlatego nie ma lepszego miejsca na siedzibę Narodowej Agencji Rewitalizacyjnej niż Łódź. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej przygotujemy uchwałę – zaproszenie do rozmów. Panie ministrze, zachęcamy do współpracy.

Polecane aktualności

Zasmakuj studiowania w Łodzi – branża Life Science

Marta Grzegorzewska / BOIZ

Maturzyści z klas biologiczno-chemicznych z I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim... Read more

Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik wraz z uczniami i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 70 Bogumiłą Cichacz. fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Kokardy od łódzkich dzieci na święto niepodległości!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

1500 biało - czerwonych rozetek wykonały dzieci z łódzkich szkół. 11 listopada trafią do łodzian... Read more

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... Read more

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... Read more

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... Read more

Kontakt