Urząd Miasta Łodzi

Lodz.pl 600 lat Łodzi

Warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży

Fabryka Aktywności Miejskiej i Fundacja Owoc Spotkania zapraszają na warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży.

W czerwcu w Fabryce Aktywności Miejskiej (ul. Tuwima 10) odbędzie się cykl psychoedukacyjnych warsztatów profilaktycznych, które pomogą młodzieży rozwijać odporność psychiczną, asertywność oraz zdobywać nowe umiejętności.

– Eksperci zajmujący się zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży podkreślają, że w Polsce brakuje działań profilaktycznych. W efekcie młodzież coraz wcześniej sięga po alkohol oraz coraz więcej dzieci podejmuje próby samobójcze. Dlatego w działaniach, które Miasto podejmuje, będziemy starać się przeciwdziałać tym niekorzystnym tendencjom, a nie tylko podejmować interwencje, gdy dzieje się coś złego. Program „Młodzi na starcie!”, który prowadzi Fundacja Owoc Spotkania, a który jest dofinansowany przez Urząd Miasta Łodzi ma psychicznie wzmocnić dziewczynki i chłopców, by jak najmniej dzieci podejmowało ryzykowne zachowania – mówi Agata Kobylińska, pełnomocniczka Prezydenta Miasta Łodzi ds. Dzieci i Młodzieży.

 

W ramach programu „Młodzi na starcie!”, w Fabryce Aktywności Miejskiej (ul. Tuwima 10), odbędą się specjalne zajęcia dla młodzieży. Złożą się na nie warsztaty WenDo przeznaczone dla dziewcząt oraz warsztaty SZTAMY dla chłopców. W obu wypadkach zaplanowane są po trzy różne terminy dwudniowych zajęć.

 

– Dziś rozpoczął się nabór. Zapraszamy młodzież w wieku 15 – 18 lat. Na uczestników czekają dwa dni wspólnej pracy. Chciałbym podkreślić, że my nie nauczamy, tylko pracujemy z młodzieżą metodami warsztatowym i budujemy relacje. Relacje ze sobą, w grupie młodzieżowej oraz dorosłymi są pierwszym czynnikiem, który zabezpiecza przed ryzykownymi zachowaniami. Zajęcia są tak pomyślane, by było trochę luzu i zabawnie, ale również poważnie. Tak by młode osoby dobrze czuły się w swoim gronie, by atmosfera była rozwojowa i bezpieczna dla wszystkich – dodaje Julian Czurko, prezes zarządu Fundacji Owoc Spotkania.

Dzięki warsztatom WenDo dziewczęta rozwiną m.in. swoją asertywność oraz umiejętność obrony psychicznej i fizycznej. Z kolei SZTAMA to okazja dla chłopaków do przyjrzenia się rolom, w jakie wyznacza im społeczeństwo, ich związkom z przemocą oraz budowaniu asertywnych postaw i prawidłowych relacji z otoczeniem.

Zwieńczeniem projektu będą warsztaty eksperckie dla osób pracujących z młodzieżą. Ich owocem będzie „Poradnik pomocy dla dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym”, który trafi później do łódzkich szkół.

TERMINY:

Warsztaty psychoedukacyjne SZTAMA (dla chłopców mieszkających w Łodzi) odbędą się w dniach 10-11, 27-28 i 29-30 czerwca 2023 r.

Natomiast warsztaty WenDo, które skierowane są do dziewcząt z Łodzi, odbędą się: 10-11 i 29-30 czerwca oraz 1-2 lipca 2023 r.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne i będą odbywały się w godzinach 10.00-16.00, w Fabryce Aktywności Miejskiej w Łodzi.

 

SZCZEGÓŁY I ZAPISY:

Szczegółowe informacje o obu warsztatach dostępne są na stronach: https://owocspotkania.org/mlodziez-na-starcie-2023-wendo/ oraz https://owocspotkania.org/mlodziez-na-starcie-2023-sztama/

Znajdują się na nich m.in. formularze pozwalające zgłosić udział w zajęciach.

Polecane aktualności

Zasmakuj studiowania w Łodzi – branża Life Science

Marta Grzegorzewska / BOIZ

Maturzyści z klas biologiczno-chemicznych z I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim... Read more

Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik wraz z uczniami i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 70 Bogumiłą Cichacz. fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Kokardy od łódzkich dzieci na święto niepodległości!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

1500 biało - czerwonych rozetek wykonały dzieci z łódzkich szkół. 11 listopada trafią do łodzian... Read more

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... Read more

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... Read more

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... Read more

Kontakt