Urząd Miasta Łodzi

Lodz.pl 600 lat Łodzi

Symboliczna inauguracja ronda "Misji pokojowych ONZ"

Dzisiaj radni Rady Miejskiej w Łodzi oraz przewodniczący Stowarzyszenia Misji Pokojowej ONZ wzięli udział w inauguracji ronda „Misji pokojowych ONZ” na zbiegu ul. Nowe Sady i ul. Obywatelskiej.

Eugeniusz Lipert, przewodniczący Stowarzyszenia Misji Pokojowych ONZ: Rondo o takiej nazwie, to pewien symboliczny sposób uhonorowania tych wszystkich uczestników misji pokojowych, którzy z narażeniem życia wykonywali zadania mandatowe w najbardziej zapalnych rejonach świata. Pamiętajmy również o naszych weteranach, również tych z Łodzi, którzy będąc na misji oddali to, co każdy ma najcenniejszego – swoje życie. Podczas misji pokojowych swoje życie oddało blisko 120 polskich żołnierzy i pracowników cywilnych. To rondo jest oddaniem honoru tym, którzy narażali swoje życie w służbie poza granicami państwa. Chciałbym gorąco podziękować całej Radzie Miejskiej za uchwalenie nazwy.

Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi: Na mocy uchwały z dnia 15 marca 2023 r. Rada Miejska rondu, usytuowanemu na zbiegu ul. Nowe Sady i ul. Obywatelskiej nadała nazwę Misji Pokojowych ONZ. Dzisiejszy dzień jest bardzo ważny dla naszej społeczności. Aktem prawnym oddaliśmy hołd osobą, które oddały własne życie dla ratowania pokoju w różnych częściach świata. Jesteśmy dumni z naszych żołnierzy i pracowników ONZ, który poświęcili bardzo wiele, by Ziemia stała się lepszym i bezpieczniejszym miejscem do życia. Tym samym chcemy wyrazić nasz podziw i wierzymy, że rondo będzie nieodłączną częścią łódzkiej tożsamości.

Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej w Łodzi: Kiedy na początku lutego przyszedł do mnie pan prezes i powiedział o 20-leciu istnienia organizacji w Łodzi, od razu zaczęliśmy myśleć o tym jak można uczcić tę okrągłą rocznicę. Wpadłam na pomysł, by rondo nazwać państwa imieniem. Myślę, że teraz kiedy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna, tym bardziej trzeba pokazać, jak wasza praca jest ważna. Bardzo serdecznie wam dziękuje i gratuluje 20-lecia. Cała Łódź jest z was dumna.

Polecane aktualności

Zasmakuj studiowania w Łodzi – branża Life Science

Marta Grzegorzewska / BOIZ

Maturzyści z klas biologiczno-chemicznych z I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim... Read more

Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik wraz z uczniami i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 70 Bogumiłą Cichacz. fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Kokardy od łódzkich dzieci na święto niepodległości!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

1500 biało - czerwonych rozetek wykonały dzieci z łódzkich szkół. 11 listopada trafią do łodzian... Read more

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... Read more

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... Read more

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... Read more

Kontakt