Urząd Miasta Łodzi

Lodz.pl 600 lat Łodzi

Odpoczynek dla łodzian, ale nie dla ich portfeli. Drogi długi weekend

Dzisiaj odbyła się konferencja radnych Rady Miejskiej w Łodzi, na której mówili o wzroście ceny paliwa przed długim weekendem.

Tomasz Kacprzak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: Spotykamy się w przeddzień rozpoczęcia długiego weekendu czerwcowego. Wielu łodzian będzie podróżować po Polsce samochodami. My jako kierowcy boimy się tego, że ten weekend będzie drogi. Obserwowaliśmy dochody Orlenu, które w 2022 r. były rekordowe. Zysk netto wyniósł ponad 20 mld zł. To pokazuje, że Orlen zarabia na kierowcach. Widzimy, że na rynkach światowych ceny spadają. W naszym kraju niestety idą w górę. Doskonale wiemy, że Orlen jest rządową spółką, która jest sterowana z centrali Prawa i Sprawiedliwości. My się na to nie zgadamy i ostrzegamy wszystkich łodzian przed wysokimi cenami paliw. Gdyby stawki paliw były rynkowe, to jest zdecydowanie niższe niż obecnie mielibyśmy niższą inflację. Centralne sterowanie bardzo źle wpływa na życie polskich rodzin.

Krzysztof Makowski, radny Rady Miejskiej w Łodzi: Musimy pamiętać o tym, że w cenę za litr paliwa nie wchodzi tylko cena za samą ropę. Znajdują się tam opłaty, które rząd narzuca na nas jako na podatników, w celu zasilenia budżetu państwa. Szkoda, że rząd polski nie podchodzi tak ochoczo do podnoszenia płac nauczycieli. Natomiast opłatę paliwową w 2023 r. rząd polski podniósł o ponad 13%. To pokazuje, że władza potrafi dbać tylko o własny interes kosztem nas – obywateli. Rząd pokazuje po raz kolejny, że jak nie wiadomo skąd wziąć pieniądze, to najlepiej je wyjąć z kieszeni Polaków. W tym przypadku poprzez Orlen, który w swoich rękach skupia praktycznie wszystkie firmy, które odpowiadają za paliwa płynne oraz gazowe. Jak tak dalej pójdzie, w naszym kraju nie będzie konkurencji na rynku paliwowym, co doprowadzi do sytuacji, w której Orlen będzie mógł narzucać cenny odstające od tych na rynkach światowych.

Polecane aktualności

Zasmakuj studiowania w Łodzi – branża Life Science

Marta Grzegorzewska / BOIZ

Maturzyści z klas biologiczno-chemicznych z I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim... Read more

Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik wraz z uczniami i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 70 Bogumiłą Cichacz. fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Kokardy od łódzkich dzieci na święto niepodległości!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

1500 biało - czerwonych rozetek wykonały dzieci z łódzkich szkół. 11 listopada trafią do łodzian... Read more

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... Read more

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... Read more

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... Read more

Kontakt