FERIE MIEJSKIE 2024

Informacje o zimowych atrakcjach, a także bilety MPK, na Falę, do Orientarium i do EC1 znajdziesz w aplikacji Łódź.pl! 

ŁÓDŹ NA FERIE

To będą niezapomniane ferie zimowe! Od 29 stycznia do 11 lutego szkoły, placówki oświatowe i miejskie instytucje zapraszają dzieci z Łodzi na pełne atrakcji zajęcia i warsztaty. Dla wszystkich chętnych przygotowało ponad 5500 miejsc.

Do szkoły w ferie? Właśnie tak najlepiej spędzić wolne dni w Łodzi! 59 placówek edukacyjnych zaprasza uczniów klas I-VI na zimowy wypoczynek wypełniony warsztatami, zabawami, grami i wycieczkami w towarzystwie rówieśników. Kiedy rodzice będą w pracy, ich pociechy otrzymają profesjonalną opiekę i wyżywienie. 

Po dwóch turach rejestracji szkoły i placówki edukacyjne nadal mają niemal 500  wolnych miejsc dla tych osób, które jeszcze chciałyby skorzystać z miejskiej oferty.

Lista szkół i placówek edukacyjnych, które nadal mogą przyjąć dzieci na półkolonie, jest dostępna w zakładce Miejskie Placówki Edukacyjne. Co ważne, teraz rodzice i opiekunowie mogą zapisywać dzieci na zajęcia tylko bezpośrednio w placówkach, a nie przez elektroniczny system rejestracji. By to zrobić, najpierw należy zadzwonić do szkoły lub udać się do niej osobiście, a później dopełnić wszystkich formalności.

Wystrzałowe półkolonie organizują też miejskie instytucje!

Warsztaty plastyczne i muzyczne, zajęcia teatralne, fotograficzne, przyrodnicze i ekologiczne – to wszystko i jeszcze więcej przygotowały dla dzieci filie Miejskiej Strefy Kultury. Tematem przewodnim półkolonii zimowych w MSK są „supermoce”. Dzieci będą mogły poczuć się jak bohaterowie obdarzeni wyjątkowymi zdolnościami. Pod okiem doświadczonych instruktorów i animatorów odkryją drzemiący w sobie potencjał – każdy dzień spędzony na zajęciach pobudzi ich wyobraźnię, kreatywność i ciekawość świata. Dla najmłodszych poszukiwaczy przygód Miejska Strefa Kultury ma jeszcze wolne miejsca! Więcej informacji i pełen program ferii w filiach znaleźć można na stronie internetowej msk.lodz.pl i lodz.pl/zima.

Ostatnie wolne miejsca na półkolonie ma jeszcze Aquapark Fala. Dzieci spędzą ferie w wodzie – na basenie poprawią swoją kondycję i technikę pływania. To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników sportu. Dodatkowo nauczą się nurkować ze sprzętem ABC. Chętni będą mogli spróbować również zejść pod wodę z aqualungiem. Specjaliści opowiedzą o tym, jak bezpiecznie wypoczywać w okolicy akwenów, a uczestnicy poznają podstawowe zasady ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy. Oprócz intensywnych treningów nie zabraknie też doskonałej zabawy – dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy, zawody sportowe oraz kurs pływania łódkami i kajakami.

Kontakt