Ferie w Orientarium

Otwórz teatr w ZOO. W Orientarium ZOO Łódź w ferie nikt nie będzie się nudził.

Ferie w województwie łódzkim rozpoczynają się lada dzień. Od 16 stycznia,
w czasie trwania zimowej przerwy można liczyć na wyjątkowe atrakcje
w Orientarium ZOO Łódź. Spacer po orientarium z edukatorem, warsztaty teatralne, specjalne pokazowe karmienia – tego można się spodziewać między 16-tym a 29-tym stycznia.

 

Jak pachną binturongi? Dlaczego w basenie słoni pływają ryby? Jak nazywają się małe wyderki orientalne i z kim dzielą wybieg? Takie informacje to tylko część wiadomości, jakie będzie można zdobyć w trakcie specjalnie organizowanych spacerów po Orientarium ZOO Łódź. W ramach biletu wstępu, edukatorzy codziennie będą oprowadzać 30 osobowe grupy. Wycieczki zaplanowano zarówno na po południu jak i o poranku, tak, by każdy mógł skorzystać z edukacyjnej oferty ZOO.

W pierwszym tygodniu ferii poranne spacery będą ruszały w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 11-ej. W środę i w piątek wycieczki wyruszają o 14.

W drugim tygodniu zimowych ferii na popołudniowe spacery będzie można wybrać się w poniedziałek środę i piątek, od rana - we wtorek i czwartek.

 

W trakcie ferii będzie można zajrzeć nie tylko za kulisy wybiegów, ale także za kulisy teatralne!

Orientarium ZOO Łódź wspólnie z Teatrem Muzycznym w Łodzi szykuje warsztaty „O-Twórz Teatr w Orientarium”. Uznani aktorzy i instruktorzy teatralni, Joanna i Szymon Nygard, najpierw wybiorą się ze zwiedzającymi na spacer po ogrodzie. Wspólnie poznają zwyczaje zwierząt ale też w kreatywny sposób przyjrzą się ich zachowaniom, tworząc kreatywne interpretacje i snując własne opowieści. Tuż po spacerze dorośli i dzieci pod okiem prowadzących zgłębią tajniki pracy aktora. J

ak zdradza koordynatorka projektu Magdalena Szuster „To będzie nie tylko dobra zabawa, ale też twórcze spędzanie czasu. W trakcie warsztatów będzie można nabrać odwagi do tego by mówić głośno, nauczyć się pracy w zespole czy nabrać świadomości gestu i ruchu.” 

Joanna i Szymon Nygard to aktorski duet, który od lat poza wykonywaniem swojego zawodu na scenie teatralnej czy planie filmowym, czerpie ogromną radość z dzielenia się swoją pasją do sztuki z drugim człowiekiem. Widzowie mogli zobaczyć ich w takich produkcjach jak: „Ranczo”, „Ultraviolet” czy ostatnio „Koronie Królów. Jagiellonowie”, w Łodzi widzowie mogli zobaczyć aktorów na deskach Teatru Muzycznego czy Teatru Arlekin.

Warsztaty familijne są przeznaczone dla jednego opiekuna z dzieckiem w wieku od 8 do 12 lat.

W trakcie ferii odbędą się 3 takie spotkania.

Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy poprzez zapisy@ZOO.lodz.pl

 

Więcej na: https://orientarium.lodz.pl/otworz-teatr-w-zoo/

 

 

Kontakt