- Organizatorem Projektu „#FIT mŁodziaki” (dalej: „Projekt”) jest Miasto Łódź, ul. Piotrkowska 104, 90-926 Łódź, zwane dalej „Organizatorem”.
- Koordynatorem projektu jest Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Polityki Społecznej Urzędu Miasta Łodzi mieszczący się przy ul. Zachodniej 47, 91-066 Łódź, zwany dalej „Koordynatorem”.
- Projekt realizowany jest na terenie miasta Łodzi.
- Celem Projektu jest zapobieganie otyłości wśród dzieci i młodzieży poprzez zachęcenie grupy docelowej do zdrowego stylu życia oraz promowanie Łodzi jako przestrzeni miejskiej przyjaznej dla zdrowia.
- Projekt trwa w okresie od dnia 28 października 2019 roku do 30 czerwca 2020 roku.
Regulamin projektu

REGULAMIN PROJEKTU „#FIT mŁodziaki” (dalej: „Regulamin”)
- W Projekcie mogą brać udział uczniowie klas VI, VII i VIII szkół podstawowych z terenu Miasta Łodzi, zwani dalej Uczestnikami.
- Udział w Projekcie jest całkowicie dobrowolny oraz bezpłatny.
- Zgłoszenia udziału w Projekcie przesyła rodzic lub opiekun opiekun prawny ucznia mailem do Koordynatora na adres fitmlodziaki@uml.lodz.pl w okresie od 12 listopada 2019 roku do 4 grudnia 2019 roku podając imię i nazwisko, nazwę szkoły i klasę.
- O kwalifikacji do Projektu decydują: uczęszczanie do klasy VI lub VII lub VIII szkoły podstawowej na terenie Łodzi oraz kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc w Projekcie jest ograniczona.
- Warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w Projekcie przez ucznia jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego oraz zgoda rodzica lub
opiekuna prawnego na przetwarzanie danych osobowych w związku z realizacją projektu. Przesłanie zgłoszenia do organizatora jest traktowane jako zgoda na udział w procesie rekrutacji. - Koordynator Projektu nie później niż do 5 grudnia 2019 roku poinformuje e-mailem zwrotnym osoby zakwalifikowane do Projektu o miejscu i terminie pierwszego spotkania.
- Osoby, które z przyczyn braku miejsc lub niespełnienia warunków rekrutacji nie zostaną zakwalifikowane do Projektu, nie później niż do 5 grudnia 2019 roku zostaną poinformowane o tym fakcie drogą mailową na adres, z którego zostało przysłane zgłoszenie.
- Koordynator może stworzyć listę rezerwową składającą się z osób, które z powodu braku miejsc nie zakwalifikują się do Projektu, a spełniają kryteria udziału w Projekcie i zajmą miejsca następujące kolejno po ostatnim zakwalifikowanym Uczestniku. Koordynator, zachowując kolejność zgłoszeń, w przypadku zmian na liście Uczestników, może kontaktować się z kandydatem proponując udział w Projekcie, niezależnie od jego etapu.
- Koordynator może przeprowadzić dodatkowy nabór Uczestników Projektu po pierwszym i drugim spotkaniu edukacyjnym.
- Na pierwszym spotkaniu Uczestnik składa wypełnioną Deklarację Uczestnika podpisaną przez rodzica lub opiekuna prawnego.
- Każdy Uczestnik Projektu może złożyć tylko jedną Deklarację Uczestnictwa i może otrzymać tylko jedną Kartę Fabrykanta, na której będzie potwierdzał wykonanie zadań w projekcie. Numer na Karcie Fabrykanta identyfikuje Uczestnika Projektu.
- Organizator zapewni na prośbę Uczestnika dostępność dla uczniów z niepełnosprawnościami zgodnie z „Łódzkim standardem dostępności” w postaci: tłumacza Polskiego Języka Migowego, pętli indukcyjnej, pomocy przeszkolonych asystentów.
- Potrzebę dostosowania ze względu na niepełnosprawność uczeń zobowiązany jest zgłosić Koordynatorowi przesyłając swoje zgłoszenie do Projektu mailowo na adres fitmlodziaki@uml.lodz.pl, łącznie z informacjami określonymi w ust. 3. Potrzebę dostosowania należy również zaznaczyć w Deklaracji Uczestnictwa, którą rodzic lub opiekun prawny zobowiązany jest podpisać i przekazać Koordynatorowi na pierwszym spotkaniu.
- Organizator zapewni dostępność ze względu na niepełnosprawność tylko w przypadku mailowego zgłoszenia potrzeby.
- Komunikacja z Uczestnikami związana z bieżącą realizacją Projektu odbywa się w formie mailowej na adres mailowy podany w Deklaracji Uczestnictwa przez rodzica lub opiekuna prawnego, przy czym adres Koordynatora Projektu to: fitmlodziaki@uml.lodz.pl .
- Informacje o Projekcie „#FIT mŁodziaki” dostępne są na stronie internetowej Miasta Łodzi uml.lodz.pl w zakładce ZDROWIE / #FIT mŁodziaki.
- Projekt składa się z 3 spotkań edukacyjnych, w czasie których Uczestnicy wykonują przeznaczone dla nich zadania związane z tematyką zdrowego stylu życia ( w tym: prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna, styl życia wolny od alkoholu i substancji psychoaktywnych, redukcja stresu) oraz maksymalnie 6 zadań domowych.
- W czasie spotkań edukacyjnych rodzice lub opiekunowie prawni mogą uczestniczyć w prelekcjach, warsztatach, konsultacjach do nich adresowanych. Rodzice lub opiekunowie prawni mogą również włączyć się w zadania domowe wykonywane przez Uczestnika Projektu.
- Za zadania wykonane w trakcie spotkań edukacyjnych oraz za wykonanie zadań domowych Uczestnicy Projektu otrzymują „cegiełki”, z których budują FABRYKĘ ZDROWIA - naklejają cegiełki na Karcie Fabrykanta. Każdy Uczestnik otrzymuje tylko jedną Kartę Fabrykanta oznaczoną numerem Uczestnika i nanosi na nią swoje imię i nazwisko.
- Każdy uczestnik Projektu „buduje” własną FABRYKĘ ZDROWIA, niezależnie od pozostałych Uczestników Projektu.
- Cegiełki za zadania wykonane w trakcie spotkań edukacyjnych Uczestnik otrzymuje bezpośrednio po wykonaniu zadania i nakleja je na swoją Kartę Fabrykanta.
- Organizacja zadań domowych przebiega w następujący sposób:
- Uczestnik otrzymuje zadanie domowe mailem na adres podany w Deklaracji Uczestnika. Wszyscy Uczestnicy otrzymują to samo zadanie w tym samym terminie.
- Wykonane zadanie Uczestnik przesyła mailem zwrotnym (na adres fitmlodziaki@uml.lodz.pl) do Koordynatora Projektu w ciągu maksymalnie 14 dni od daty jego wysłania przez Koordynatora Projektu.
- Koordynator weryfikuje poprawność wykonania zadania, w ciągu 10 dni roboczych mailem zwrotnym potwierdza zaliczenie zadania i przyznaje cegiełki za wykonane zadanie domowe bądź informuje, że zadanie nie zostało zaliczone podając przyczynę braku zaliczenia.
- Uczestnik otrzymuje cegiełki przyznane za zaliczone zadanie domowe na spotkaniu edukacyjnym następującym po okresie, w którym zadanie zostało wykonane i nakleja je na swoją Kartę Fabrykanta.
- Niewykonanie zadania domowego lub jego niezaliczenie nie jest przeszkodą w otrzymaniu kolejnego zadania domowego.
- W okresie realizacji Projektu za wykonane zadania Uczestnik może uzyskać maksymalnie 26 cegiełek, w tym maksymalnie 16 cegiełek za zadania wykonane przez Uczestnika w czasie spotkań edukacyjnych oraz maksymalnie 10 cegiełek za zadania domowe wykonane w okresie pomiędzy spotkaniami. Zadanie domowe oznaczone hasłem RAZEM może być wykonane wspólnie z rodzicem lub opiekunem prawnym, za co Uczestnik Projektu otrzymuje dodatkową cegiełkę.
- Koordynator Projektu prowadzi ewidencję wszystkich Uczestników (numer Uczestnika to numer na Karcie Fabrykanta) oraz liczby cegiełek przez nich zdobytych.
- Uczestnik Projektu zobowiązany jest do przechowania Karty Fabrykanta przez cały okres udziału w Projekcie.
- W przypadku zagubienia Karty Fabrykanta Uczestnik może ubiegać się o jej duplikat u Koordynatora Projektu jeden raz w okresie trwania Projektu, przy czym liczba cegiełek naklejonych na Karcie będzie wynikać z ewidencji prowadzonej przez Koordynatora Projektu i nie podlega reklamacji.
- Nieobecność Uczestnika na jednym spotkaniu lub niewykonanie zadań domowych nie wyklucza Uczestnika z Projektu.
- Po zakończeniu trzeciego spotkania edukacyjnego Uczestnik Projektu zwraca Organizatorom swoją Kartę Fabrykanta, uzupełnioną wszystkimi zdobytymi cegiełkami i otrzymuje pisemne potwierdzenie z podaną liczbą wklejonych cegiełek. Zwrot Karty Fabrykanta jest formalnym zakończeniem udziału w Projekcie.
- Uczestnik nieobecny na ostatnim spotkaniu może dokonać zwrotu Karty Fabrykanta w siedzibie Koordynatora Projektu w Łodzi Zachodnia 47, pok. 103 do dnia 20 maja 2020 roku w godzinach pracy Urzędu Miasta Łodzi.
- Podstawą do otrzymania nagrody jest liczba zdobytych punktów udokumentowanych na Karcie Fabrykanta w postaci przyklejonych cegiełek zgodna z liczbą punktów w ewidencji Uczestników prowadzonej przez Koordynatora, przy czym jedna przyklejona cegiełka oznacza jeden punkt. W przypadku niezgodności, podstawą przyznania nagrody jest liczba punktów w ewidencji Koordynatora.
- Po zakończeniu Projektu Organizator oblicza liczbę punktów zdobytych przez każdego Uczestnika i tworzy listę rankingową wszystkich Uczestników Projektu.
- Lista rankingowa Uczestników Projektu jest podstawą do przyznania nagród, przy czym wielkość nagród jest zróżnicowana w zależności od uzyskanej liczby punktów. Uczestnicy, którzy zdobyli większą liczbę punktów otrzymują nagrody o wyższej wartości. Osoby o jednakowej liczbie zdobytych punktów otrzymują jednakowe nagrody.
- Jednemu Uczestnikowi może zostać przyznana nie więcej niż jedna nagroda.
- Uczestnik nie ponosi dodatkowych kosztów z tytułu otrzymanej nagrody.
- Uczestnicy Projektu nie mają prawa do wymiany nagrody na nagrodę innego rodzaju, ani żądania wypłacenia ekwiwalentu pieniężnego nagrody.
- Uczestnik Projektu nie ma prawa do przeniesienia prawa do nagrody na osoby trzecie.
- Nagrody wręczane są Uczestnikom podczas Wielkiego Finału w czerwcu 2020 roku.
- Nagrody nieodebrane podczas Wielkiego Finału może odebrać w siedzibie Organizatora Uczestnik lub jego rodzic lub opiekun prawny, który podpisał Deklarację Uczestnika.
- W przypadku nieodebrania nagrody do 30 czerwca 2020 roku Uczestnik traci prawo do nagrody. Organizator nie dostarcza ani nie przesyła Uczestnikom nieodebranych nagród.
- Reklamacje dotyczące przebiegu Projektu mogą być zgłaszane pisemnie na adres Koordynatora: fitmlodziaki@uml.lodz.pl lub Urząd Miasta Łodzi, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych, ul. Zachodnia 47, 91-066 Łódź.
- Reklamacje można zgłaszać w okresie realizacji Projektu określonym w par. 1 ust. 5. Reklamacje wpływające po ww. terminie nie będą rozpatrywane.
- Prawo złożenia reklamacji przysługuje jedynie Uczestnikom Konkursu – w ich imieniu reklamacje składa rodzic lub opiekun prawny, który podpisał Deklarację Uczestnika.
- Pisemna reklamacja powinna być wysłana z dopiskiem „#FIT mŁodziaki” oraz zawierać: imię, nazwisko, dokładny adres Uczestnika jak również dokładny opis i wskazanie przyczyny reklamacji.
- Reklamacje rozpatrywane są przez Koordynatora Projektu w terminie 14 dni od dnia doręczenia Koordynatorowi.
- Uczestnik o decyzji Organizatora zostanie powiadomiony w sposób, w jaki złożył reklamację: mailem na adres, z którego wysłana została reklamacja lub listem poleconym wysłanym na adres podany w reklamacji w terminie 7 dni od daty rozpatrzenia reklamacji.
- Roszczenia nierozpatrzone lub nie uwzględnione w postępowaniu reklamacyjnym mogą być dochodzone przed sądem powszechnym.
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
- Zgodnie z art. 6 ust. 1 lit a oraz art. 9 ust. 2 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) Uczestnik wyraża zgodę* na:
- przetwarzanie danych osobowych przez Prezydenta Miasta Łodzi, jako administratora danych, w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji uczestników do Projektu #FIT mŁodziaki oraz w przypadku zakwalifikowania się Uczestnika, na potrzeby realizacji poszczególnych etapów Projektu;
- przetwarzanie danych osobowych obejmuje również zgodę na wykorzystanie wizerunku Uczestnika w działaniach Organizatora mających na celu promowanie Projektu i dokumentowanie jego przebiegu na stronie https://uml.lodz.pl/fitmlodziaki/ Urzędu Miasta Łodzi;
- przetwarzanie danych osobowych w celu złożenia i rozpatrzenia reklamacji dotyczących przebiegu projektu.
- Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji celów określonych w niniejszym Regulaminie. Niewyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych skutkuje brakiem możliwości udziału w Projekcie.
- Uczestnik ma prawo kontroli przetwarzania swoich danych osobowych, prawo dostępu do treści tych danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Uczestnikowi przysługuje prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Prawa te są wykonywane przez opiekuna prawnego/rodzica uczestnika projektu względem osób, w stosunku do których sprawowana jest opieka.
- Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w celu rekrutacji oraz dalszego uczestnictwa w Projekcie #FIT mŁodziaki dostępna jest na stronie https://uml.lodz.pl/fitmlodziaki pod regulaminem Projektu oraz w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Polityki Społecznej Urzędu Miasta Łodzi, ul. Zachodnia 47.
* za osobę niepełnoletnią lub ubezwłasnowolnioną zgodę wyraża opiekun prawny.
- Uczestnik Projektu, w momencie wykonania i przesłania zadania do Koordynatora Projektu przenosi autorskie prawa majątkowe do przesłanego materiału oraz prawa do rozpowszechniania opracowań tego materiału, obejmujące, bez ograniczeń terytorialnych i czasowych, następujące pola eksploatacji: utrwalanie, zwielokrotnianie dowolną techniką (w tym techniką cyfrową i drukowaną), wprowadzanie do obrotu, wprowadzanie do pamięci komputera, publiczne wykonanie albo publiczne odtwarzanie, wystawianie, wyświetlanie, najem, dzierżawę, nadanie za pomocą wizji lub fonii przewodowej albo bezprzewodowej przez stacje naziemną, nadanie za pośrednictwem satelity, równoczesne i integralne nadanie utworu nadawanego przez inną organizację radiową lub telewizyjną, publikacja i dystrybucja poprzez Internet.
- Każdy Uczestnik, wraz ze złożeniem Deklaracji Uczestnictwa , upoważnia Organizatora – z prawem udzielania dalszych upoważnień – do wykorzystania wszelkich prac wykonanych i przesłanych Koordynatorowi w trakcie realizacji projektu, w szczególności do wprowadzania ich do pamięci komputera lub innego urządzenia, przetwarzania oraz ich publikacji i rozpowszechniania w związku z Projektem, w okresie jego trwania i w ciągu 3 lat po jego zakończeniu, w szczególności do promowania wydarzenia w przypadku kolejnych jego edycji.
- Organizator zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego Regulaminu w każdym czasie bez podania przyczyny, jeżeli nie będzie miało to wpływu na prawa nabyte Uczestników.
- W trakcie trwania Projektu treść Regulaminu Projektu będzie dostępna do wglądu w siedzibie Koordynatora oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi w zakładce ZDROWIE.
- Organizator upoważnia Koordynatora Projektu nadzorującego jego prawidłowy przebieg do podejmowania decyzji w sprawie wykluczania Uczestników Projektu w sytuacji naruszenia niniejszego Regulaminu. Na decyzje Komisji Uczestnikowi przysługuje reklamacja na zasadach opisanych w §5 Regulaminu.
Łódź, 25 października 2019 r.
Klauzula informacyjna
Szanowni Państwo,
zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:
- Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44, fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
- Administrator wyznaczył inspektora oraz zastępcę inspektora ochrony danych, z którymi może się Pani/Pan skontaktować poprzez e-mail: iod@uml.lodz.pl bądź telefonicznie +48 (42) 638-59-50. Z inspektorem ochrony danych lub jego zastępcą można się skontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych przez Urząd Miasta Łodzi oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych.
Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a oraz art. 9 ust. 2 lit. a ogólnego rozporządzenia.
Pani/Pana dane będą przetwarzane w celach:
a) przeprowadzenia procesu rekrutacji do Projektu #FIT mŁodziaki,
b) realizacji poszczególnych etapów Projektu w przypadku zakwalifikowania się,
c) rozpatrzenia reklamacji dotyczących przebiegu projektu.
Pani/Pana dane w postaci wizerunku wykorzystywane będą w działaniach mających na celu promowanie Projektu i dokumentowanie jego przebiegu na stronie internetowej projektu www.uml.lodz.pl/fitmlodziaki.
- Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości udziału w projekcie #FIT mŁodziaki.
- Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, usługi informatyczne. Dane nie będą przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
- Dane osobowe uzyskane na podstawie Państwa zgody będą przetwarzane przez okres 6 miesięcy od zakończenia Projektu, a następnie zostaną usunięte. Pozostała dokumentacja wytworzona na podstawie obowiązujących przepisów prawa będzie przechowywana zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2019 r. poz. 553), tj. przez okres 10 lat, zgodnie z kategorią archiwalną określoną w Jednolitym Rzeczowym Wykazie Akt, a w przypadku zmiany kategorii archiwalnej dokumentacji przez okres zgodny ze zmienioną kategorią archiwalną dokumentacji.
- W związku z przetwarzaniem danych osobowych posiada Pani/Pan prawo do:
a) dostępu do treści swoich danych, na podstawie art. 15 ogólnego rozporządzenia;
b) sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
c) usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia w przypadkach, gdy:
- dane nie są już niezbędne do celów, dla których były zebrane lub w inny sposób przetwarzane,
- osoba, której dane dotyczą wycofała zgodę na przetwarzanie danych osobowych, która jest podstawą przetwarzania danych i nie ma innej podstawy prawnej przetwarzania danych,
- dane osobowe muszą być usunięte w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisów prawa;
d) ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
e) przenoszenia danych, na podstawie art. 20 ogólnego rozporządzenia;
f) wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.
Prawa te są wykonywane przez opiekuna prawnego/rodzica uczestnika projektu względem osób, w stosunku do których sprawowana jest opieka.
- Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
- Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.
