To podróż przez różne odmienne gatunki i formy muzyczne, integrująca osoby z różnych środowisk i pokoleń wokół muzyki z różnych stron świata. W tym roku będzie miała miejsce 2. edycja festiwalu.
Tegoroczny festiwal People in Tune odbędzie się pod hasłem „African Vibes”. Motyw przewodni to kontynent afrykański. Koncertom muzyki z tamtych stron świata będą towarzyszyły warsztaty bębniarskie, spotkania z podróżnikami, projekcje filmowe czy degustacje kuchni afrykańskiej.
Koncerty
Support: The Afronauts
The Afronauts to projekt zrodzony z miłości do muzyki afrobeatowej, amalgamacji afrykańskich rytmów z jazzem i funkiem, której pomysłodawcą był legendarny nigeryjski muzyk Fela Anikulapo Kuti. The Afronauts od początku stawiają na kompozycje autorskie, które afrobeat łączą choćby z muzyką marokańską czy południowoafrykańską. Misją zespołu jest szerzenie afrobeatowej energii oraz wciąganie do zabawy i interakcji ludzi, niezależnie od ich pochodzenia, płci, czy koloru skóry.
Gwiazda wieczoru: Mokoomba
Grupa Mokoomba, pochodząca z Zimbabwe, jest uważana za jeden z najważniejszych młodych zespołów na kontynencie afrykańskim. Artyści z powodzeniem koncertowali w ponad czterdziestu krajach na całym świecie – od Europy przez Australię, po Amerykę. Jej sukces wyrasta z umiejętnego łączenia własnej tradycji Tonga z muzyką panafrykańską, z elementami rapu, ska, brzmień afro-kubańskich czy soukous – nazywanej afrykańską rumbą. To zespół, który został okrzyknięty jednym z najbardziej ekscytujących zespołów Afryki w XXI wieku!
Projekcje filmowe
Projekcja filmu “Opowieść Griota” i spotkanie z autorem
Opowieść Griota to dokument muzyczny zbudowany wokół monologu afrykańskiego bębniarza, Adama Drame. Prosta, oszczędna, ale jednocześnie precyzyjna i wiarygodna narracja odbywa się w ojczystym języku artysty – dioula. Film jest dokumentem reporterskim, który próbuje zanotować kamerą chwile z życia bohatera w sposób dyskretny i wiarygodny. Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem, scenarzystą i producentem tego dokumentu – Adamem Różańskim.
Spotkania z podróżnikami
Beata Lewandowska-Kaftan
Beata Lewandowska-Kaftan – z wykształcenia geograf, z zawodu wydawca, z zamiłowania kobieta w podróży. Przez ponad 30 lat pracowała dla wydawnictw polskich i zagranicznych m.in. National Geographic. Ponad 20 lat temu zakochała się w Afryce od pierwszego wejrzenia i wciąż do niej wraca – odwiedza nowe regiony, wraca do miejsc ulubionych i do przyjaciół. Podróżowała po Kenii, Tanzanii i Zanzibarze, Ugandzie, Etiopii, Namibii, Botswanie, Zimbabwe, Mali, Burkina Faso, RPA. Autorka książek “Afryka jest kobietą”, “Zanzibar – wyspa skarbów”, “Opowieści ze świata Suahili”, “Dotyk Afryki”.
Kapitan i Admirał: Przygoda i Przypał
Przygoda, Przypał, Pasja, Podróż – to słowa, którymi „Kapitan” Szymon Przebinda i „Admirał” Eryk Krysowski opisują każdą swoją nietypową wyprawę. Do Afryki Zachodniej wybrali się starym Volkswagenem Passatem. Podczas wykładu pt. „Uwięzieni na rzece Senegal” podróżnicy z właściwą sobie lekkością i humorem opowiedzą o przygodach i przeciwnościach, na które napotkali, a także o niezwykłej przyrodzie i poznanych w drodze ludziach.
Warsztaty
UWAGA! Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona.
Autorskie warsztaty prowadzone przez czołowego specjalistę w kraju, założyciela pierwszej w Polsce profesjonalnej szkoły bębniarskiej „City Bum Bum”, Wojtka Pęczka!
Warsztaty muzyczno-ruchowe Baby Bum Bum – dla dzieci i dorosłych (czas trwania: do 45 min.), czyli zabawy z wykorzystaniem bębnów afrykańskich i animacji ruchowych wg.autorskiej metody integrującej najmłodszych i ich rodziców.
Warsztaty gry na bębnach afrykańskich dla dorosłych i młodzieży (czas trwania: do 1,5 h) – poziom open, czyli propozycja dostępna dla wszystkich, niezależnie od doświadczenia muzycznego.
Warsztaty tańca afro (czas trwania: do 1 h) – poziom open, dostępny dla wszystkich niezależnie od wieku i doświadczenia tanecznego.
Warsztaty plastyczne tworzenia masek inspirowanych kulturą Afryki Zachodniej (czas trwania: do 1,5 h) – organizator zapewnia proste ekologiczne materiały dla uczestników zajęć.
Stoiska targowe