27. finał WOŚP w Łodzi. Harmonogram wydarzeń

Najhuczniejsze obchody tegorocznego WOŚP przygotowała Manufaktura, gdzie fundusze będą zbierane przez dwa dni przez 340 wolontariuszy w trakcie setek inicjatyw, jak zapowiada centrum handlowe. W niedzielę w Zatoce Sportu PŁ na łodzian czekają bezpłatne zajęcia ruchowe i atrakcje dla dzieci a w Hali EXPO ogromna wystawa samochodów „Motor Show”. Imprezą współtowarzysząca powyższym jest Mały Koncert Wielkich Serca organizowany przez Radę Miejską oraz Młodzieżową Radę Miejską w Łodzi. Koło naukowe UŁ zaprasza natomiast na akcję „Zbudujmy Razem Serce”, która będzie polegała na zbudowaniu serca ze złotych monet.  Piotrkowską tradycyjnie przejedzie także Wielka Szarża z udziałem 80 koni i jeźdźców, 40 samochodów terenowych, Orkiestry Dętej ze Szczercowa oraz Mażoretek, zaś Klub Miłośników Starych Tramwajów wraz grupą Czerwony Ikarus, MPK Łódź oraz Zarządem Dróg i Transportu organizuje przejazdy zabytkowymi i współczesnymi tramwajami i autobusami. Konduktorzy specjalnych, orkiestrowych pojazdów zamiast opłaty taryfowej będą zbierać datki do puszek. Oprócz tego liczne atrakcje organizują instytucje kultury, biblioteki, szkoły, hufce, a także zajęciowe kluby i koła.

Celem zbiórki jest zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Sprzęt trafi w tym roku przede wszystkim do zakładów diagnostyki specjalistycznej - zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej.

CZYTAJ TAKŻE: Aukcje WOŚP 2019 przygotowane przez władze Łodzi

WOŚP w Manufakturze

Dwa dni, 340 wolontariuszy, 27 licytacji, setki atrakcji – tak w skrócie można opisać 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w Manufakturze. Jak co roku Manufaktura włącza się w wielką zbiórkę na rzecz potrzebujących dzieci - w tym roku zarejestrowaliśmy największy w  Łodzi sztab.

Dwa Dni – 27. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 13 stycznia na rynku Manufaktury. Jednak już w sobotę 12 stycznia, przez cały dzień w galerii handlowej będą się odbywały wydarzenia towarzyszące finałowi. Tego dnia na terenie centrum będą mogli kwestować tylko wolontariusze Sztabu Manufaktury.

340 wolontariuszy – aż tylu młodych ludzi z puszkami będzie przez dwa dni kwestować w Manufakturze. To największy sztab w Łodzi! Siedziba sztabu mieście się w lokalu pomiędzy restauracjami PINI i Anatewka.

27 licytacji – W sobotę w rotundzie galerii handlowej Zbyszek Pietrzak z Pokojowego Patrolu WOŚP przeprowadzi 27 licytacji na 27. Finał. Przedmioty na licytację przekazali znani łodzianie min.: Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, rekordzistka Polski w pływaniu i medalistka Mistrzostwa Świata, pilot rajdowy Maciej Wisławski, Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK, posłanka Małgorzata Niemczyk, czy raper i motywator Przemek „DSM” Wieczorek.

Setki atrakcji – w sobotę w galerii handlowej, a w niedzielę na rynku Manufaktury, będą z nami kwestować: studenci, ratownicy medyczni, strażacy, członkowie grup rekonstrukcyjnych, motocykliści, hodowcy zwierząt, strażnicy miejscy, instruktorzy nauki jazdy, sportowcy, straż wodna, sokolnicy i fani motoryzacji.

Sobota

Przez cały dzień w galerii handlowej, licytacjom będą towarzyszyły występy i pokazy. Już o 11:27, na rozpoczęcie licytacji, zabrzmi hit „Hey Joe” zagrany na 27 gitar. Zaplanowano również występy tancerzy z Egurrola Dance Studio Manufaktura, zagra Orkiestra Dęta ZHP-OSP Uniejów, wystąpią dzieciaki ze School of Music. Miłośnicy motoryzacji mogą liczyć na atrakcje przygotowane przez Fun and Drive, a także na spotkanie z motocyklistami z grup Berserkers, Dark Squadron i harleyowcami z HOG Akcję będą też wspierać studenci z IFMSA, którzy przeprowadza pomiary ciśnienia i glikemii przygodnej, a także składu ciała, wraz z poradami dietetycznymi. Pojawi się też Szpital Pluszowego Misia i stoisko dotyczące profilaktyki depresji i higieny snu. Nowością będzie w tym roku Virtual House – czyli stanowisko z goglami VR. Pojawią się również zawodnicy, sztab szkoleniowy i działacze aktualnego Mistrza Polski w rugby – Master Pharm Budowlani Łódź.

To tylko cześć wydarzeń towarzyszących, które odbędą się w sobotę (12.01) w galerii handlowej Manufaktury w godzinach 11:27 – 21:59.

Niedziela

W niedzielę atrakcje i koncerty będą się odbywały na rynku Manufaktury, jednak wejście główne do galerii handlowej będzie otwarte. To tam od 10 do 20 będzie powstawać serce ze złotych monet. Również w tej części galerii stanie część stanowisk medycznych, miedzy innymi: Fundacja Diabeciaki, badania HCV i IFMSA. Tego dnia czynny w godzinach 10 – 20 będzie też food court.

Na rynku Manufaktury Orkiestra grać będzie już od godziny 11. Łodzianie mogą liczyć na dziesiątki atrakcji: wśród nich prezentacje grup rekonstrukcyjnych, sportowe samochody, przejażdżki na kucykach, wesołe miasteczko, pokazy sprzętu strażackiego i zabytkowych samochodów.

Do Manufaktury wraca ulubiony przez łodzian Diabelski Młyn - a dla tych, którzy chcą podziwiać panoramę Manufaktury z mniejszej wysokości, zaplanowano 10-metrowe wjazdy podnośnikiem koszowym.

W Alei Dobrego Smaku instruktorzy Autoszkoły Driver zaproszą chętnych na pokazowe jazdy, a na rynku przy Go Sporcie na fanów motoryzacji czekają sportowe bryki, Fun&Drive i Łowcy Blasku.

Będzie można posilić się gorącą grochówką z kuchni polowej czy smakołykami z jarmarcznego domku gastronomicznego.

Podobnie jak w ubiegłym roku, na rynku w ciągu dnia artyści z agencji Długi Stół będą rzeźbić ogromne lodowe serce. Będzie można im pomóc.

Przy lodowisku ustawi się 27 różnokolorowych maluchów z Klubu Malucha, wzdłuż trasy tramwaju natomiast kwestować będą właściciele zabytkowych samochodów, Gazika czy Żuka Strażackiego.

W namiocie przed galerią handlową można będzie rozegrać turniej w bule. Na rynku w ciągu dnia odbędą się też pokazy tańca dla seniorów i pokazy pierwszej pomocy przygotowane przez PCK i studentów Uniwersytetu Medycznego.

Straż Miejska zaprasza na przejażdżki kucykami, Związek Łowiecki zaprezentuje swoich podopiecznych oraz zaprosi na specjały z kuchni polowej

Strażacy z OSP Wiskitno, Jędrzejów i Mikołajew zaprezentują niezwykły pokaz cięcia samochodowego wraku i uwalniania rannych. Do godziny 16.00 będzie można podziwiać wozy i pojazdy Straży Pożarnej oraz Straży Wodnej.

Na swoje występy o godzinie 11, 12 i 13.00 zaprasza również Szkocka Orkiestra Dęta Pipes&Drumes.

Koncerty – w niedzielę od godziny 16 na scenie na rynku Manufaktury rozpoczną się koncerty, które co roku są jedną z najważniejszych atrakcji WOŚP. Wystąpią kolejno: ZAWIERKA, Konkubent, Yogo, Naked Root, Navi, Zdrowa Woda, Normalsi, Sebastian Wojtczak, a gwiazdą wieczoru będzie niezwykle energetyczny zespół Enej. Koncert finałowy zaplanowano tuż po godzinie 20 – po światełku do nieba.

Kiedy: sobota, niedziela, 12-13.01

Miejsce: Manufaktura, ul. Drewnowska 58


Mały Koncert dla Wielkich Serc

W zbiórkę WOŚP włączą się też łódzcy samorządowcy. Tradycyjnie odbędzie się mecz charytatywny Rada Miejska kontra Młodzieżowa Rada Miejska. Radni zagrają w hali przy ul. Skorupki.

- Trzymam kciuki, by tegoroczna edycja była wyjątkowa, żeby była rekordowa, choć tu przecież nie o rekord chodzi, tylko o wskazanie tego, że mamy w naszym kraju obszar, który bez pomocy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie funkcjonowałby dobrze. Urządzenia, które są kupowane do szpitali ministerialnych, wojewódzkich czy miejskich na co dzień ratują życie zarówno dzieciom, jak i seniorom. Równie ważne są akcje edukacyjne. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy chcą pomagać, uczestnicząc w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy - podsumował wiceprezydent Adam Wieczorek.

Tak jak co roku w ramach finału WOŚP - Młodzieżowa Rada Miejska w Łodzi rozegra mecz z radnymi Rada Miejska w Łodzi. Z powodu organizacyjnego sukcesu jakim cieszyły się poprzednie edycje tego wydarzenia, postanowiliśmy w tym roku wzbogacić program i zaprosić artystów z całej Polski.

PROGRAM WYDARZENIA:
11:15 – pokaz taneczny zespołu Fantasy Dance Academy
11:30 – występ Zespół Pieśni i Tańca "Wiśniowa Góra" - „Suita łowicka – Jo dla Ciebie”
12.00 – XII Mecz Młodzieżowa Rada Miejska w ŁodziRada Miejska w Łodzi
12:30 – pokaz taneczny zespołu Eudezet Skillz
12:45 – koncert Julia Nykiś - Wokalistka Juliet
13:00 – koncert Poisonsweet
13:15 – pokaz taneczny zespołu Fantasy Dance Academy
13:30 – Mecz Noworoczny Urząd Miasta Łodzi – Port Lotniczy Łódź
14:15 – pokaz taneczny zespołu Killzone Crew
14:45 – pokaz taneczny zespołu Reggaeton Family - Family Dance - Szkoła Tańca Łódź
11:00 – 16:00 wystawa fotografii kreatywnej uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi

Imprezą towarzysząca jest wystawa samochodów WOŚP - Zatoka Sportu PŁ & Hala Expo - MOTOR SHOW organizowana w hali Expo-Łódź przez Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechnika Łódzka.

Kiedy: niedziela, 13.01, g. 11.15-16.00

Miejsce: hala MOSiR, ul. Skorupki 21


WOŚP w Zatoce Sportu PŁ i w Hali EXPO

WOŚP zagra w Zatoce Sportu PŁ i w Hali EXPO. Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na WZiIP przy wsparciu partnerów organizuje  zajęcia z nauki i doskonalenia pływania w Zatoce Sportu PŁ. Pod opieką instruktorów będzie można korzystać z wodnych atrakcji od godz. 11.00 do 18.00. W pozostałym czasie otwarcia obiektu (g. 9.00-21.00) wstęp na basen będzie możliwy po wrzuceniu dowolnej kwoty do puszek wolontariuszy. Ta sama zasada wstępu będzie obowiązywała przy korzystaniu z atrakcji Centrum Wspinaczkowego Fiord (godz. 10.00-21.00) oraz Fit Fabric (godz. 7.00-21.00), zapraszających na sportowe zajęcia wszystkich zainteresowanych.

W Hali Expo w godzinach 10.00 - 20.00 odbędzie się wystawa samochodów zatytułowana „WZiIP MOTOR SHOW dla 27. finału WOŚP”, której partnerem jest Expo-Łódź.- Jeśli chodzi o naszych wystawców w Hali EXPO to mogę wymienić: Retro Pasjonatów którzy zorganizują wystawę tematyczną „Turystyka PRL”, Łódzki Klub Offroadowy, JDM Łódź, Mazdaspeed grupa łódzka, Dark Squadron, Berserkers FG, Iron Warriors PŁ, Lodz Solar Team PŁ - informuje Damian Socha, student PŁ. W sobotę zapraszamy wszystkich chętnych do Manufaktury, gdzie wystawią się Fundacja DKMS oraz kluby motocyklistów Berserkers i Dark Squadron. Oprócz tego w niedzielę odbędzie się pokaz rycerski uniejowskiej Akademii Rycerskiej.

Partnerami obu wydarzeń 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są: Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji PŁ, Zatoka Sportu PŁ, Hala Expo oraz Cosmetics Zone, TME Kariera, Fitness Fun, Centrum Wspinaczkowe Fiord, Siłownia Fit Fabric oraz I’m Fit, Solo Pizza, Finestra, Zatoka Smaku, klub Lordis, Koło Naukowe BHPiE, Koło Naukowe Kryminalistyki z Wydziału Prawa UŁ, Uniejowska Akademia Rycerska, Fundacja DKMS.

W hali Expo-Łódź odbędzie się wystawa samochodów „WZiIP MOTOR SHOW dla 27 finału WOŚP” oraz wystawa tematyczna „Turystyka PRL” (Retro Pasjonaci). Atrakcje przygotowane zostaną z udziałem:
-Łódzki Klub Offroadowy
-JDM Łódź
-Mazdaspeed grupa łódzka
-Zrzeszenie Klasyków Łódzkich
-Retro Audi
-Dark Squadron
-Berserkers FG
-Iron Warriors
-Lodz Solar Team
-Megablast Speed Parts

Wydarzenia w trakcie wystawy:
-kurs pierwszej pomocy organizowany przez Koło Naukowe BHPiE
-pokaz detektywistyczny organizowany przez KN Kryminalistyki z Wydziału Prawa UŁ
-rejestracja dawców szpiku organizowana przez Fundacja DKMS

W Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej czekają na Was:
-zajęcia z nauki, oraz doskonalenia technik pływania pod okiem czujnych instruktorów dla osób w każdym wieku (11.00-13.45)

-zabawy dla dzieci od 4 do 13 lat z animatorami na płytkiej części basenu (11.00-13.45)

-zajęcia Aqua fitness


A od 16:00 do 18:00 zapraszamy na wyjątkowy Maraton Aqua Fitness. Zajęcia te organizowane są przy współpracy z Fitness Fun.

Organizatorem sztabu jest Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechnika Łódzka.
Wspierają nas również:
Cosmetics Zone
Fiord Centrum Wspinaczkowe
TME Kariera
Lordi's Club

Imprezą współtowarzyszącą jest Mały Koncert dla Wielkich Serc 2019. Studenci i nie tylko mogą też wesprzeć akcje w tanecznych rytmach w ramach imprezy Klubu Lordi’s pod nazwą „Lordi's & FooFoo dla WOŚP | Let's have fun and help”.

Kiedy: niedziela, 13.01

Miejsce: Zatoka Sportu, aleja Politechniki 10 oraz Expo-Łódź, aleja Politechniki 4


WOŚP z Klubem Miłośników Starych Tramwajów

KMST wraz grupą Czerwony Ikarus, MPK Łódź oraz Zarządem Dróg i Transportu w Łodzi przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zabytkowe i współczesne tramwaje i autobusy wyjadą na linie specjalne.

W niedzielę na ulice Łodzi wyjedzie siedem współczesnych i zabytkowych pojazdów, które kursować będą na liniach specjalnych 27/1 oraz 27/2. We wnętrzu kwestować będą orkiestrowi konduktorzy ze sztabu przy KMST, którym zamiast opłaty taryfowej będzie trzeba wrzucić datek do puszek. Za przekazane złotówki każdy otrzyma serduszko oraz pamiątkowy bilet (do wyczerpania nakładu).

W tym roku trasa linii tramwajowej została wyznaczona z Widzewa przez Centrum na Żabieniec. Linia autobusowa została poprowadzona z Centrum przez Żubardź na Teofilów.

Linia 27/1 TRAM: DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC - Limanowskiego, Zachodnia, aleja Kościuszki, aleja Mickiewicza, aleja Piłsudskiego, Rokicińska - WIDZEW AUGUSTÓW - Rokicińska, aleja Piłsudskiego, aleja Mickiewicza, aleja Kościuszki, Zachodnia, Limanowskiego - DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC

Odjazdy z Dworca Łódź Żabieniec: 12.04B, 12.34C, 13.04C, 13.34A, 14.04B, 14.34C, 15.04C, 15.34A, 16.04B, 16.34C, 17.04C, 17.34A, 18,04B, 18,34C*, 19.04C*, 19.34A*
Odjazdy z Widzewa Augustów: 12.09C, 12.39A, 13.09B, 13.39C, 14.09C, 14.39A, 15.09B, 15.39C, 16.09C, 16.39A, 17.09B, 17.39C, 18,09C, 18,39A, 19.09B

Linia będzie obsługiwana następującym taborem:
- Düwag GT8N "imprezowy" (MPK Łódź) - A
- Konstal 803N (KMST Łódź) - B
- Konstal 5N (Tomasz Adamkiewicz) - C
- Konstal 5N (MPK Łódź) - C
* - zjazd w kierunku krańcówki Północna

Linia 27/2 BUS: PLAC WOLNOŚCI - Legionów, Zachodnia, Drewnowska, Kasprzaka, Lutomierska, Wielkopolska, Woronicza, Helska, Brukowa, Aleksandrowska, Traktorowa, Rojna - TEOFILÓW ROJNA - Rojna, Traktorowa, Aleksandrowska, Woronicza, Wielkopolska, Lutomierska, Kasprzaka, Drewnowska, Zachodnia, Legionów - PLAC WOLNOŚCI

Odjazdy z placu Wolności: 11.13B, 11.43C, 12.13A, 12.43B, 13.13C, 13.43A, 14.13B, 14.43C, 15.13A, 15.43B, 16.13C, 16.43A, 17.13B, 17.43C, 18.13A, 18.43B, 19.13C
Odjazdy z Teofilowa Rojnej: 11.14A, 11.44B, 12.14C, 12.44A, 13.14B, 13.44C, 14.14A, 14.44B, 15.14C, 15.44A, 16.14B, 16.44C, 17.14A, 17.44B, 18.14C

Linia będzie obsługiwana następującym taborem:
- Volvo "trambus" (MPK Łódź) - A
- Ikarus 260 (grupa Czerwony Ikarus) - B
- Ikarus 280 (grupa Czerwony Ikarus) – C

Linie specjalne wyjadą na ulice Łodzi po godz. 11.00. Przed godziną 20.00 wszystkie brygady tradycyjnie spotkają się na krańcówce przy ul. Północnej na "Światełko do nieba", a następnie odjadą do swoich zajezdni. Szefem sztabu i koordynatorem WOŚP w naszym stowarzyszeniu został ponownie Piotr Sobczak.

Kiedy: niedziela, 13.01, godz. 11-20.00


Wielka Szarża Straży Miejskiej

Organizatorzy w ramach WOŚP chcą propagować jeździectwo konne, ale także prawidłowe zachowania w stosunku do zwierząt oraz odpowiedzialność i rozwagę w prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Tradycyjnie na ulicy Piotrkowskiej w dniu 27. Finału WOŚP pojawi się też Wielka Szarża Straży Miejskiej, czyli największa parada konna w Polsce ulicami miasta.

- W tegorocznej paradzie weźmie udział ok. 80 koni i jeźdźców. Oprócz nich będą też konie mechaniczne, bo w paradzie pojedzie około 40 samochodów terenowych. Paradę poprowadzi Sekcja Konna Straży Miejskiej w Łodzi, Orkiestra Dęta ze Szczercowa oraz Mażoretki - poinformował Marek Marusik, ze sztabu Straży Miejskiej w Łodzi.

Parada ruszy o godz. 14:00 z ul. Piotrkowskiej 112 w kierunku pl. Wolności i po dotarciu na plac wróci w rejon pasażu Schillera. W paradzie konnej poza Sekcją Konną łódzkiej SM udział wezmą konni ze stajni z  całego regionu, przedstawiciele Stowarzyszenia Ułanów Im. Wydzielonego Oddziału Wojska Polskiego mjr. Hubala, Orkiestra Dęta OSP Szczerców, Orkiestra Dęta Gorzkowice, Mażoretki VIVA, Stowarzyszenie Moto-Błoto Łódź (ok. 40 samochodów terenowych), OSP Łódź-Wistkitno, GRS OSP Łódź-Jędrzejów, wolontariusze PCK oraz wolontariusze WOŚP. Po paradzie i rozwiązaniu zgromadzenia uczestnicy Szarży pojadą się do Manufaktury.

Kiedy: niedziela, 13.01, g. 14.00

Miejsce: Piotrkowska 112 – pl. Wolności - pasaż Schillera


WOŚP z SKN Inwestor

"Zbudujmy Razem Serce" to projekt Studenckiego Koła Naukowego Inwestor działającego na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, który przy współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy powstał prawie 10 lat temu.

Celem przedsięwzięcia jest utworzenie dużego serca z „grosików” o najmniejszych nominałach przez studentów, sponsorów i mieszkańców Łodzi. Zebrane fundusze po zakończeniu akcji zostają w pełni przekazane na finałowe konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiele łodzian szykuje się do tego dnia przez cały rok, systematycznie odkładając miedziaki na styczniową zbiórkę. Mimo banalności samego pomysłu, rok do roku osiągane wyniki zaskakują. W ciągu wszystkich edycji projektu udało się zebrać 324 816,97 zł.  Dowodzi to o tym, że nawet mały grosik, może pomóc w pobiciu rekordu, niosąc przy tym pomoc innym. Hasło najbliższego finału WOŚP to „Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Wszystkie monety, które trafią do złotego serca, zostaną przekazane fundacji, aby odmienić los najmłodszych podopiecznych.

Projekt cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród mieszkańców Łodzi, jak
i całego kraju. Patronaty m.in. Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanny Zdanowskiej czy Rektora  Uniwersytetu Łódzkiego Pana Antoniego Różalskiego, który jest z SKN Inwestor już od początku projektu oraz takich firm jak Deloitte, XTB czy Avallon potwierdzają wyjątkowość akcji „Zbudujmy razem serce”.

Tegoroczna – jubileuszowa akcja, rozpocznie się w niedzielę, tuż przy głównym wejściu do galerii handlowej (od strony rynku Manufaktury). Budowa serduszka potrwa aż do oficjalnego zakończenia finału, czyli „światełka do nieba” o godz. 20.00. Oprócz złotego serca i próby pobicia zbiórkowego rekordu na przybyłych będzie czekać moc atrakcji. Między innymi maskotki: miś i pirat, balony z helem oraz gadżety od naszych partnerów.

Kiedy: niedziela, 13.01., g. 10-20.00.

Gdzie: główne wejście do Manufaktury


WOŚP z OFF Piotrkowska

Już po raz drugi wszyscy Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaproszeni są na darmowy ciepły posiłek oraz napoje i słodycze do specjalnie oznakowanego lokalu na Off Piotrkowska. Wejście od ul. Piotrkowskiej. Każdy może wesprzeć zakup produktów potrzebnych do przygotowania posiłków poprzez wpłacenie pieniędzy na internetowym portalu organizujących zrzutki: https://zrzutka.pl/bk3uja
 
Akcję wspiera Off Piotrkowska Center (OPG) oraz restauracje: Drukarnia, Doki, Nóż, Spółdzielnia.

Kiedy: niedziela, 13.01., od godziny 10-18.00.

Gdzie: OFF Piotrkowska 138/140


WOŚP w Sukcesji

Miłośnicy planszówek w najbliższą sobotę w godzinach 11:00 - 19:00 mogą się bawić i pomagać, spędzając czas w ulubiony sposób!

Centrum handlowe przygotowało ponad 20 różnych gier maxi i mini, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Wygrani odbiorą zaproszenie do kawiarni, lub gry planszowe. Oczywiście dobra zabawa, czas spędzony z bliskimi i dużo śmiechu to niezbędne elementy całego wydarzenia, ale organizatorzy będą cały czas przypominać będą o celu akcji – pomaganiu. Wstęp bezpłatny.

Kiedy: sobota, niedziela, 12-13.01, g. 11-19.00

Miejsce: Sukcesja, poziom -1, aleja Politechniki 1


WOŚP w Kinie BODO

Łódzkie kino BODO gra dla Orkiestry… filmy. W dniu finału, 13 stycznia cały dochód ze sprzedaży biletów na film przekazany zostanie na WOŚP. Wolontariusze będą mogli rozgrzać się bezpłatną kawą i herbatą. W ubiegłym roku udało nam się zebrać 1000 złotych, w tym roku organizator chciałby zbliżyć się do tego wyniku, a nawet go przekroczyć! Program projekcji:

Duża sala
13:00 Sergio i Siergiej
15:00 Orkiestrowy Podwieczorek z Rodziną Treflików! (+3)
16:30 Ramen. Smak wspomnień
18:10 Człowiek, który zabił Don Kichota
20:30 Melancholia
Sala eksperymentalna kina BODO
18:00 Genesis 2.0

Wydarzenie dzięki dystrybutorom Mayfly, Trefl, Aurora Films, Gutek Film, i Against Gravity za zgodę na przekazanie WOŚP ich wpływów w całości.

Kiedy: niedziela, 13.01., od godziny 13:00

Gdzie: Kino BODO, ul. Rewolucji 1905 r. 78/80


Piknik na Żubardzkiej

Centrum Edukacji Kulturowej Na Żubardzkiej i Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza w niedzielę na Piknik rodzinny. Atrakcje zaplanowano już od godziny 12.00 według harmonogramu:

  • 12-13.30 formacja taneczna eM – Ka, Studia Piosenki
  • 13.30-14.30 ZUMBA
  • 14.30-15.00 występ magika
  • 15-16.00 warsztaty teatralne Zuzanny Kluszczyńskiej
  • 16-17.00 występ zespołu muzycznego
  • 17-18.00 pokazy żonglerów ognia

Dodatkowo między 12-18.00 będzie możliwość wypożyczenia gier planszowych dzięki „Gralnia”.

Kiedy: niedziela, 13.01., od godziny 12:00

Miejsce: ul. Żubardzka 3


Dodatkowo o licznych atrakcjach w ramach WOŚP informują strony internetowe i facebookowe łódzkich szkół tańca, yogi, zajęć pozaszkolnych i centrów sportowych. W akcji czynnie uczestniczą największe łódzkie uczelnie: Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka oraz Uniwersytet Medyczny.

Powiązane aktualności

Polecane wydarzenia

Brak wydarzeń dla wybranych kryteriów
Kontakt