Wystawa Jubilalki. Od "Bajowych bajeczek" do "Ander-snu" - Teatr Pinokio

JUBILALKI. Od „Bajowych bajeczek...” do „Ander-snu” to wystawa obejmująca myśl wizualną Teatru, prowadzoną na przestrzeni ostatnich 75 lat. Muzealia z okresu 1945-2020 stanowią świadectwo pracy takich artystów–scenografów, jak: Wacław Kondek, Henri Poulain, Zygmunt Smandzik, Jerzy Nowosielski, Jerzy Michalak, Wanda i Stanisław Byrscy, Buba Tomala. Nie zabraknie też materiałów ze spektakli, które reżyserowali między innymi: Piotr Tomaszuk, Jan Wroniszewski, Wojciech Kobrzyński, Marta Janic. Udział w tworzeniu bogatej historii „Pinokia” mieli też uznani autorzy, których dzieła adaptowaliśmy na scenę: Urszula Kozioł, Hans Christian Andersen, Stanisław Lem, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Brian Patten, Lewis Carrol, Carlo Collodi, Wojciech Bogusławski, Tadeusz Słobodzianek czy Stefan Themerson. Warto podkreślić, że pierwsze szlify muzyczne w Teatrze Pinokio zdobywał kompozytor i dyrygent Krzysztof Penderecki. Spośród wielu materiałów archiwalnych, jakie udało się zgromadzić, wybrane zostały te szczególne, które jak w zwierciadle odbijają 75-letnią historię działań artystycznych Teatru.

Teatr Pinokio
Teatr Pinokio

Zapraszamy do siedziby Teatru Pinokio przy ulicy Kopernika 16 w Łodzi od 6 do 17 lipca oraz po krótkiej przerwie od 5 do 28 sierpnia.
Od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-14:00, przy czym zwiedzanie (grupy maks. 10-osobowe) rozpoczyna się o pełnych godzinach (10:00, 11:00, 12:00 i 13:00).

Z racji na panujące warunki, pragniemy zapewnić Państwu bezpieczeństwo. Deklarujemy, że nasi pracownicy dołożyli wszelkich starań, aby spacer po przygotowanej przez nas wystawie był nie tylko piękną przygodą, ale także w pełni bezpieczną formą spędzania wolnego czasu. Liczebność grup zwiedzających będzie ściśle ograniczona, a zwiedzanie wystawy będzie odbywać się tylko przygotowaną trasą z pracownikiem Teatru, z zachowaniem bezpiecznych odległości, z użyciem środków zabezpieczających i wedle wszelkich wymogów sanitarnych. Prosimy Państwa o zapoznanie się, z krótkim regulaminem:

1. Zwiedzający zobowiązany jest do złożenia pisemnego oświadczenia (w teatrze lub drogą mailową), że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Przed wejściem na wystawę zostaniecie Państwo poproszeni o wypełnienie krótkiej ankiety, którą zamieszczamy tutaj, jeśli wolicie uzupełnić ją w domu, a wydruk przynieść ze sobą:

www.teatrpinokio.pl/aktualnosci/jubilalki-od-bajowych-bajeczek-do-ander-snu/

2. Zwiedzający mają obowiązek samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej (maseczka, ew. rękawiczki)

3. W trakcie zwiedzania obowiązuje zachowanie tzw. bezpiecznego dystansu społecznego, przy zachowaniu dopuszczonych przez prawo wyjątków (rodzice z dziećmi do 13. roku życia oraz opiekunowie osób niepełnosprawnych wymagających wsparcia).

4. Bilety dostępne online lub w kasie wyłącznie w ramach transakcji bezgotówkowej. Ze względu na ograniczoną liczbę biletów na dane daty i godziny zwiedzania, sugerujemy wcześniejszy zakup online, gwarantujący miejsce.

Bilety w cenie:
12 zł (normalny),
10 zł (ulgowy)

Przypominamy, że zakup biletu jest równoznaczny z akceptacją wyżej wymienionych zasad i zobowiązaniem się do ich stosowania.

Widzimy się w Pinokiu!

 

https://www.facebook.com/events/2432776670346943/

Zobacz również:

poniedziałek, 25 stycznia 2021

Plan zajęć MOSiR: 25-31.01.2021

Przedstawiamy plan zajęć on-line prowadzonych przez MOSiR. więcej

25.01.2021 - 31.01.2021

Dzień Babci i Dziadka w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych

KONKURS z okazji Dnia Babci i Dziadka więcej

25.01.2021

Edukacja regionalna - Łódzcy Fabrykanci - „O łódzkim Luwrze i jego właścicielu”

„O łódzkim Luwrze i jego właścicielu” – opowieść o Izraelu Poznańskim i ciekawostkach związanych z Jego życiem. Opracowanie i realizacja - Małgorzata Marszałkowska. ... więcej

25.01.2021

Parkour: kultura ruchu /AOIA

Nowa inicjatywa Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych więcej

25.01.2021

Debata w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych

Podsumowanie interdyscyplinarnego projektu "Szklane Menażerie" na temat ucieczek i samoizolacji młodzieży więcej

25.01.2021

1-31 stycznia 2021 r. | Terminarz Rady Miejskiej w Łodzi

Terminarz spotkań organizowanych w Radzie Miejskiej w Łodzi od 1 do 31 stycznia 2021 roku. więcej

Urząd Miasta Łodzi (ul. Piotrkowska 104)
25.01.2021

"RUCH MEDYCYNĄ SENIORA" AOIA dla seniora

Zajęcia teoretyczno-praktyczne na FB - KULTURALNY KANAŁ AOIA więcej

25.01.2021
ROZMOWY NIEUCZESANE -  Mateusz Dziworski

ROZMOWY NIEUCZESANE w AOIA

Z artystami scen łódzkich rozmawiają aktorzy Teatru Ponadczasowi w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych więcej

25.01.2021

Elektroniczne wydanie Łódzkiej Tytki Seniora

Zachęcamy do zapoznania się ze specjalnym elektronicznym wydaniem Łódzkiej Tytki Seniora, w którym znajdą Państwo informacje o wszelkich zajęciach, spotkaniach,... więcej

25.01.2021
Kontakt