Zapraszamy do udziału w Mikołajkach z "Nową kulturą". 6 grudnia online

Dobiega końca projekt, który ma na celu poszerzenie oferty kulturalnej naszego miasta. Już niebawem łodzianie będą mogli uczestniczyć w ciekawych i nowych zajęciach w trzech zmodernizowanych wnętrzach – łódzkich placówek kulturalnych. Swoje oblicze zmienią: Poleski Ośrodek Sztuki, Ośrodek Kultury Górna oraz  Dom kultury 502 na Widzewie. Będzie miło, komfortowo oraz dostępnie także dla osób z dysfunkcjami.

Mikołajki online

Beneficjent  Miasto Łódź w ramach realizacji projektu współfinansowanego przez UE pn. "Nowa kultura. Zwiększenie atrakcyjności i dostępności łódzkich domów kultury” organizuje kulturalne wydarzenie, które z powodu pandemii koronawirusa musi odbyć się w internecie. Mamy jednak nadzieję, że wszyscy zainteresowani dołączą  do nas przed ekranami swoich: komputerów, laptopów i smartfonów. Serdecznie zapraszamy już w najbliższą niedzielę, czyli w Mikołajki.

Miejsce: Poleski Ośrodek Sztuki (tu powstanie studio do streamu – będzie możliwość transmitowania warsztatów na fanpage: Domu Kultury ,,502” oraz Ośrodka Kultury Górna placówek, które biorą udział w projekcie unijnym).

PROGRAM  6 grudnia

Godz. 11-12

"Mi-Kołajki, Ci-Kołajki: Papierowy Szoł" – rodzinne warsztaty plastyczne (od 6 lat)

Jak się przygotować? Potrzebne będą: papier różnej grubości (mile widziany papier z odzysku), kartki z bloku technicznego, papier śniadaniowy, stare gazety, papier pakowy, papier do pieczenia, serwetki, rolki po papierze toaletowym itp., nożyczki, taśma klejąca, ołówek, marker, pinezki, kawałek gumki do ścierania lub naturalnego korka.

Prowadzący: Jola Królicka i Antoni Kowarski

Artystka, plastyczka, pedagożka, realizatorka wielu scenografii do koncertów i eventów, rysowniczka. Zajmuje się rękodziełem artystycznym, prowadzi edukacyjno-integracyjne warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży pełnosprawnej i z niepełnosprawnościami.

Konkurs: poprosimy o nadesłanie prac wykonywanych podczas warsztatów – 3 osoby zostaną wyróżnione wyjątkowymi nagrodami -  puzzle.

Godz. 13-14

Luz Blues - warsztaty uważności (dzieci w wieku 6-10 lat)

Jak się przygotować? Potrzebne będą: słoik (300 - 500 ml), brokat różne kolory, 3 kleje z brokatem, ciepła woda, odrobina mydła w płynie.

Prowadząca: Małgorzata Lipczyńska

Aktorka, tancerka, choreografka, animatorka kultury, instruktorka warsztatowa. Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, na Wydziale Socjologii oraz Wydziale Humanistycznym, na kierunku Kulturoznawstwo.  Współpracuje z Teatrem Tańca KIJO. W Polsce i za granicą prowadziła wiele warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, z zakresu tańca i teatru. Współpracuje z Uniwersytetem Warszawskim, prowadząc zajęcia teatralne w Instytucie Kultury Polskiej.

Konkurs: poprosimy o nadesłanie prac wykonywanych podczas warsztatów – 3 najlepsze otrzymają puzzle.

Godz. 15-16

Tańczące elfy – warsztat taneczny

Jak się przygotować? Wygodne ubrania i trochę wolnego miejsca przed ekranem.

Prowadzący – Paweł Błaszczyk

Przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 8 lat w klubie „Cantinero” Tomaszów Mazowiecki. Szkolił się pod okiem trenerów, instruktorów i choreografów takich jak: Grzegorz Rybicki, Stefano Terrazzino, Rafał Maserak, Jan Kliment. Brał udział w różnego rodzaju projektach tanecznych i festiwalach. Pracę jako instruktor rozpoczął w 2010 roku w Bełchatowskim klubie tańca. Poprzez swoją pasje do tańca i niespożyte pokłady energii zaraża na swoich zajęciach uśmiechem, ekspresją i rytmicznym poruszaniem ciałem – bo tym jest według Pawła taniec.

Konkurs: poprosimy o nadesłanie filmików nagranych po warsztatach z układem – 3 najlepsze otrzymają puzzle (w załączeniu zdjęcie)

Link do wydarzenia: https://bit.ly/37t02Ju

Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020. Ma  na celu poszerzenie oferty kulturalnej miasta, poprawy dostępu do kultury oraz umożliwienie odbiorcom różnorodnych form uczestniczenia w kulturze. 

Zobacz również:

środa, 3 marca 2021

BANEREK.cdr

Ziemia (P)oddana w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

„Ziemia (P)oddana” to nowa wystawa w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, której kuratorami są dzieci. Porusza bardzo istotne kwestie kondycji naszej planety i... więcej

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 282)
02.03.2021

Elektroniczne wydanie Łódzkiej Tytki Seniora - edycja marcowa

Zachęcamy do zapoznania się ze specjalnym elektronicznym wydaniem Łódzkiej Tytki Seniora, w którym znajdą Państwo informacje o wszelkich zajęciach, spotkaniach,... więcej

03.03.2021

Warsztaty dla grup zorganizowanych w CMWŁ

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza szkoły, przedszkola i grupy zorganizowane na warsztaty twórcze. Działania inspirowane są wystawami czasowymi. Podczas... więcej

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 282)
03.03.2021

AZS Umed Widzew Łódź – MUKS Poznań (bez udziału publiczności)

Drugi mecz pierwszej rundy fazy play off grupy B I ligi koszykarek. więcej

Hala MOSiR (ul. Małachowskiego 5/7)
03.03.2021

Środa z kulturą - CENTRUM KULTURY MŁODYCH

Prezentacja popularnych piosenek w wykonaniu wokalistów ze Studio Piosenki Marleny Barszczewskiej, działającego przy Centrum Kultury Młodych. Młodzi wokaliści zaproszą... więcej

03.03.2021
Zmniejszanie dystansu - plakat promocyjny

Zmniejszanie dystansu. Viktoria Górko, Natalia Konca, Alicja Ostrowska

Viktoria Górko, Natalia Konca i Alicja Ostrowska, to studentki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi wyróżnione nagrodą Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi w 37. Konkursie im.... więcej

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi (Galeria Bałucka, 91-438 Łódź, Stary Rynek 2)
03.03.2021

1- 31 marca 2021 r. | Terminarz Rady Miejskiej w Łodzi

Terminarz spotkań organizowanych w Radzie Miejskiej w Łodzi od 1 do 31 marca 2021 roku. więcej

Urząd Miasta Łodzi (ul. Piotrkowska 104)
03.03.2021
Kontakt