Zapraszamy do udziału w Mikołajkach z "Nową kulturą". 6 grudnia online

Dobiega końca projekt, który ma na celu poszerzenie oferty kulturalnej naszego miasta. Już niebawem łodzianie będą mogli uczestniczyć w ciekawych i nowych zajęciach w trzech zmodernizowanych wnętrzach – łódzkich placówek kulturalnych. Swoje oblicze zmienią: Poleski Ośrodek Sztuki, Ośrodek Kultury Górna oraz  Dom kultury 502 na Widzewie. Będzie miło, komfortowo oraz dostępnie także dla osób z dysfunkcjami.

Mikołajki online

Beneficjent  Miasto Łódź w ramach realizacji projektu współfinansowanego przez UE pn. "Nowa kultura. Zwiększenie atrakcyjności i dostępności łódzkich domów kultury” organizuje kulturalne wydarzenie, które z powodu pandemii koronawirusa musi odbyć się w internecie. Mamy jednak nadzieję, że wszyscy zainteresowani dołączą  do nas przed ekranami swoich: komputerów, laptopów i smartfonów. Serdecznie zapraszamy już w najbliższą niedzielę, czyli w Mikołajki.

Miejsce: Poleski Ośrodek Sztuki (tu powstanie studio do streamu – będzie możliwość transmitowania warsztatów na fanpage: Domu Kultury ,,502” oraz Ośrodka Kultury Górna placówek, które biorą udział w projekcie unijnym).

PROGRAM  6 grudnia

Godz. 11-12

"Mi-Kołajki, Ci-Kołajki: Papierowy Szoł" – rodzinne warsztaty plastyczne (od 6 lat)

Jak się przygotować? Potrzebne będą: papier różnej grubości (mile widziany papier z odzysku), kartki z bloku technicznego, papier śniadaniowy, stare gazety, papier pakowy, papier do pieczenia, serwetki, rolki po papierze toaletowym itp., nożyczki, taśma klejąca, ołówek, marker, pinezki, kawałek gumki do ścierania lub naturalnego korka.

Prowadzący: Jola Królicka i Antoni Kowarski

Artystka, plastyczka, pedagożka, realizatorka wielu scenografii do koncertów i eventów, rysowniczka. Zajmuje się rękodziełem artystycznym, prowadzi edukacyjno-integracyjne warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży pełnosprawnej i z niepełnosprawnościami.

Konkurs: poprosimy o nadesłanie prac wykonywanych podczas warsztatów – 3 osoby zostaną wyróżnione wyjątkowymi nagrodami -  puzzle.

Godz. 13-14

Luz Blues - warsztaty uważności (dzieci w wieku 6-10 lat)

Jak się przygotować? Potrzebne będą: słoik (300 - 500 ml), brokat różne kolory, 3 kleje z brokatem, ciepła woda, odrobina mydła w płynie.

Prowadząca: Małgorzata Lipczyńska

Aktorka, tancerka, choreografka, animatorka kultury, instruktorka warsztatowa. Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, na Wydziale Socjologii oraz Wydziale Humanistycznym, na kierunku Kulturoznawstwo.  Współpracuje z Teatrem Tańca KIJO. W Polsce i za granicą prowadziła wiele warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, z zakresu tańca i teatru. Współpracuje z Uniwersytetem Warszawskim, prowadząc zajęcia teatralne w Instytucie Kultury Polskiej.

Konkurs: poprosimy o nadesłanie prac wykonywanych podczas warsztatów – 3 najlepsze otrzymają puzzle.

Godz. 15-16

Tańczące elfy – warsztat taneczny

Jak się przygotować? Wygodne ubrania i trochę wolnego miejsca przed ekranem.

Prowadzący – Paweł Błaszczyk

Przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 8 lat w klubie „Cantinero” Tomaszów Mazowiecki. Szkolił się pod okiem trenerów, instruktorów i choreografów takich jak: Grzegorz Rybicki, Stefano Terrazzino, Rafał Maserak, Jan Kliment. Brał udział w różnego rodzaju projektach tanecznych i festiwalach. Pracę jako instruktor rozpoczął w 2010 roku w Bełchatowskim klubie tańca. Poprzez swoją pasje do tańca i niespożyte pokłady energii zaraża na swoich zajęciach uśmiechem, ekspresją i rytmicznym poruszaniem ciałem – bo tym jest według Pawła taniec.

Konkurs: poprosimy o nadesłanie filmików nagranych po warsztatach z układem – 3 najlepsze otrzymają puzzle (w załączeniu zdjęcie)

Link do wydarzenia: https://bit.ly/37t02Ju

Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020. Ma  na celu poszerzenie oferty kulturalnej miasta, poprawy dostępu do kultury oraz umożliwienie odbiorcom różnorodnych form uczestniczenia w kulturze. 

Zobacz również:

wtorek, 26 stycznia 2021

Plan zajęć MOSiR: 25-31.01.2021

Przedstawiamy plan zajęć on-line prowadzonych przez MOSiR. więcej

25.01.2021 - 31.01.2021

Dzień Babci i Dziadka w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych

KONKURS z okazji Dnia Babci i Dziadka więcej

26.01.2021

Klub Filmowy on-line

KLUB FILMOWY on-line – czyli propozycje filmowe rekomendowane przez filmoznawcę Mariusza Chojnackiego Zapraszamy na https://pl-pl.facebook.com/ckmlodz ... więcej

26.01.2021

Parkour: kultura ruchu /AOIA

Nowa inicjatywa Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych więcej

26.01.2021

Debata w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych

Podsumowanie interdyscyplinarnego projektu "Szklane Menażerie" na temat ucieczek i samoizolacji młodzieży więcej

26.01.2021

1-31 stycznia 2021 r. | Terminarz Rady Miejskiej w Łodzi

Terminarz spotkań organizowanych w Radzie Miejskiej w Łodzi od 1 do 31 stycznia 2021 roku. więcej

Urząd Miasta Łodzi (ul. Piotrkowska 104)
26.01.2021

"RUCH MEDYCYNĄ SENIORA" AOIA dla seniora

Zajęcia teoretyczno-praktyczne na FB - KULTURALNY KANAŁ AOIA więcej

26.01.2021
ROZMOWY NIEUCZESANE -  Mateusz Dziworski

ROZMOWY NIEUCZESANE w AOIA

Z artystami scen łódzkich rozmawiają aktorzy Teatru Ponadczasowi w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych więcej

26.01.2021

Elektroniczne wydanie Łódzkiej Tytki Seniora

Zachęcamy do zapoznania się ze specjalnym elektronicznym wydaniem Łódzkiej Tytki Seniora, w którym znajdą Państwo informacje o wszelkich zajęciach, spotkaniach,... więcej

26.01.2021
Kontakt