Jan Markiewicz - Medytacje nocą

autor:

Dom Kultury "502" (ul. A. Sacharowa 18)

06.09.2021 - 30.09.2021

Galeria na Tarasie działająca przy Domu Kultury "502" zaprasza na wystawę malarstwa Jana Markiewicza "Medytacje nocą".

Jan Markiewicz jest absolwentem łódzkiej ASP. W swojej twórczości oprócz malowania obrazów olejnych zajmuje się również malarstwem temperowym, ikoną oraz graffiti. Interesuje się sztuką uliczną. W pracach często odnosi się do swojej wiary i duchowości.

Sam artysta tak mówi o przygotowanej ekspozycji: "Prezentowana wystawa jest zbiorem najbardziej osobistych prac z ostatniego okresu mojej twórczości. Większość z nich powstała po ukończeniu uczelni w zaciszu domowym co pozwoliło mi na powtórne odkrycie tego co właściwie chcę w malarstwie pokazywać. Tematem, który spaja cykl jest doświadczenie ciszy i samotności, oddalenia od tego co na co dzień przeszkadza nam spotkać się z samym sobą. Medytacja i czas odosobnienia ukazane są tutaj jako forma modlitwy nie polegającej na rozmyślaniu a na trwaniu w Obecności i byciu obecnym. Inspirację dla powstania tych obrazów stanowiły: spotkania z ludźmi, doświadczenie wspólnoty, pielgrzymowania, medytacji. Środków wyrazu i klucza do ukazania tej jednocześnie materialnej i duchowej rzeczywistości dostarczyła mi tradycja ikony, która od lat kształtuje moją świadomość artystyczną."


Informacje i zapisy: 574 190 658, 574 190 682
Wstęp bezpłatny

 

 

Zobacz również:

piątek, 22 października 2021

Bałuckie Światy - w poszukiwaniu tożsamości

Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w interdyscyplinarnym projekcie pt. "Bałuckie Światy - w poszukiwaniu tożsamości", który realizowany jest w okresie od 21... więcej

21.06.2021 - 23.10.2021

Nowy sezon kulturalny w CMWŁ - oferta warsztatów i lekcji dla szkół ponadpodstawowych

Twórcza wolność i swobodna ekspresja. Eksperymentowanie i nieszablonowe myślenie. Działania dostosowane do wieku, możliwości percepcyjnych oraz manualnych każdego... więcej

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 282)
01.09.2021 - 31.08.2022

Nowy sezon kulturalny w CMWŁ - oferta warsztatów i lekcji dla szkół podstawowych (klasy V-VIII)

Twórcza wolność i swobodna ekspresja. Eksperymentowanie i nieszablonowe myślenie. Działania dostosowane do wieku, możliwości percepcyjnych oraz manualnych każdego... więcej

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 282)
01.09.2021 - 31.08.2022

Nowy sezon kulturalny w CMWŁ - oferta warsztatów i lekcji dla szkół podstawowych (klasy I-IV)

Twórcza wolność i swobodna ekspresja. Eksperymentowanie i nieszablonowe myślenie. Działania dostosowane do wieku, możliwości percepcyjnych oraz manualnych każdego... więcej

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 282)
01.09.2021 - 31.08.2022

Nowy sezon kulturalny w CMWŁ - oferta warsztatów dla przedszkoli

Twórcza wolność i swobodna ekspresja. Eksperymentowanie i nieszablonowe myślenie. Działania dostosowane do wieku, możliwości percepcyjnych oraz manualnych każdego... więcej

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 282)
01.09.2021 - 31.08.2022

Oferta zajęć na nowy sezon Bałuckiego Ośrodka Kultury

Oferta zajęć na nowy sezon Bałuckiego Ośrodka Kultury więcej

01.09.2021 - 31.08.2022

"Helena Bohle-Szacka. Przenikanie" - nowa wystawa czasowa w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

„Helena Bohle-Szacka. Przenikanie” to multidyscyplinarna wystawa, dla której punktem wyjścia jest biografia i twórczość artystki, projektantki mody, graficzki,... więcej

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 282)
21.10.2021 - 20.03.2022

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Helena Bohle-Szacka. Przenikanie"

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie z Marcinem Różycem po wystawie czasowej "Helena Bohle-Szacka. Przenikanie". Dziedzictwo Bohle-Szackiej i potrzeba jego... więcej

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 282)
22.10.2021

Wystawa "BaŁUTy tożsamości - kontynuacja"

Artyści biorący udział w projekcie: Piotr Ciesielski, Barbara Kaczorowska, Bartłomiej Michalski, Piotr Pasiewicz, Magdalena Walczak, Łukasz z Bałut, Katarzyna Zimna,... więcej

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi (Galeria Bałucka, 91-438 Łódź, Stary Rynek 2)
22.10.2021
Kontakt