Łódzkie Senioralia wracają! Święto seniorów od 21 maja do 3 czerwca

21.05.2022

Przez dwa majowe tygodnie seniorzy ponownie będą "rządzić" Łodzią. Wracają Łódzkie Senioralia. Start VIII Senioraliów zaplanowano na 21 maja. Gwiazdą inauguracji będzie Stanisława Celińska. Cykl wydarzeń zostanie przygotowany do 3 czerwca.

Łódzkie Senioralia wracają! Święto seniorów od 21 maja do 3 czerwca

- Dawno na nic tak nie czekałam jak na... powrót sztandarowej łódzkiej imprezy jaką są Senioralia. Brakowało nam energii i pasji naszej starszej młodzieży! Po dwóch latach pandemii, ograniczeń, rezygnacji z dużych wydarzeń wracamy w wielkim stylu. Tegoroczne, ósme już Łódzkie Senioralia, otworzymy 21 maja recitalem Stanisławy Celińskiej, na ulicy Piotrkowskiej. Tego dnia na scenie zobaczymy też naszych seniorów. Zaś w sąsiedztwie sceny, na wysokości Pasażu Schillera, staną stoiska z ofertą instytucji otwartych na seniorów. Ale 21 maja to aż, albo "tylko" start naszych Senioraliów. Przez kolejne dwa tygodnie seniorzy będą rządzić miastem, korzystając z różnych form aktywności. Dwutygodniowy obszerny plan zostanie przygotowany w postaci informatora.

A na finał Senioraliów, 3 czerwca, razem z MOSiR i naszymi Centrami Seniora, przygotowujemy dużą imprezę plenerową. Grę terenową w Lesie Łagiewnickim - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Wraca impreza, która przez 7 lat gromadziła nawet 100 tysięcy uczestników. Przez dwa majowe tygodnie seniorzy będą "rządzić" miastem, korzystając z różnych form aktywności. Oddział ds polityki senioralnej Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi spodziewa się zgłoszeń od nawet 150 partnerów, którzy w poprzednich edycjach przygotowywali ok. 700 różnorodnych warsztatów, spotkań i imprez dla seniorów. A na finał Senioraliów, 3 czerwca, razem z MOSiR, miejskimi Centrami Zdrowego i Aktywnego Seniora oraz miejskimi centrami medycznymi, przygotowana będzie duża impreza plenerowa, gra terenowa w Lesie Łagiewnickim.

Seniorzy już szykują się na imprezę!

- Przyznaję, że będą to pierwsze moje Senioralia! Najgorzej jest zamknąć się w domu. Przyznaję, że i ja tak miałam! Siedziałam w domu i czytałam książki. Ale trafiłam do Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora, poznałam w nim koleżanki i teraz łatwiej się będzie umówić i wspólnie wyjść na koncert czy warsztaty - zapewnia Barbara Stępowska, seniorka, która korzysta z zajęć CZAS przy ulicy Rzgowskiej 170.

Za to Barbara Przybylska była na ostatnich "hucznych" Senioraliach w 2019 r. 

- Byłam na koncercie Skaldów, na inauguracji Senioraliów w Pasażu Schillera. Na koncert Stanisławy Celińskiej w tym roku wybiorę się na pewno. Uwielbiam ją! - zapewnia Barbara Przybylska.

Barbara Karpacka przyznaję, że długo była skupiona na rodzinie i sprawach  z nią związanych.

- Ale teraz mam więcej czasu dla siebie. Korzystam z zajęć w centrum seniora, a i na Senioralia - po raz pierwszy w życiu - wybiorę się na pewno - dodaje Barbara Karpacka.

Zobacz również:

poniedziałek, 4 lipca 2022

 -  Dariusz Kulesza

Antoni Starczewski. Idea zapisu linearnego - wystawa czasowa w CMWŁ

Wystawa poświęcona Antoniemu Starczewskiemu – wybitnemu artyście, który tworzył interesującą i oryginalną sztukę, wyprzedzając światowe nurty i działania artystyczne.... więcej

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 282)
06.04.2022 - 31.07.2022
 -  Dariusz Kulesza

"Bownik. Podszerstek" - wystawa czasowa w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Wystawa prezentuje prace Pawła Bownika, który w ciągu kilku lat wypracował rozpoznawalny i oryginalny styl fotografii o mocnym obrazowym przekazie, a jednocześnie... więcej

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 282)
21.04.2022 - 24.07.2022

24 klatki na sekundę. Opowieść o dobranocce - wystawa

Od 17 czerwca Teatr Lalek Arlekin zaprasza wszystkich widzów do obejrzenia nowej ekspozycji w teatralnej Galerii A „Akwarium” zatytułowanej „24 klatki na sekundę.... więcej

Teatr Lalek Arlekin
17.06.2022 - 20.12.2022

LETNIE WARSZTATY Z LITERATURĄ

Dom Kultury 502 serdecznie zaprasza dzieci z klas I-IV szkół podstawowych w dniach od 27 czerwca do 8 lipca (od poniedziałku do piątku) na letnie warsztaty z... więcej

Dom Kultury "502" (ul. A. Sacharowa 18)
27.06.2022 - 08.07.2022

Letnia Akademia Inspiracji Twórczych

Założeniem projektu jest edukacja dzieci w wieku 7-11 lat. więcej

Bałucki Ośrodek Kultury - Centrum Edukacji Kulturowej "Na żubardzkiej" (91-022 Łódź, ul. Żubardzka 3)
27.06.2022 - 08.07.2022
Kontakt