Sierpniowe seanse filmowe w Domu Kultury "502"

autor:

Dom Kultury "502" (ul. A. Sacharowa 18)

09.08.2022

Kino Przytulne zaprasza na seanse filmowe w Domu Kultury "502". KINO BEZ KOMERCJI, BEZ POPCORNU I BEZ REKLAM, WYJĄTKOWY REPERTUAR, SYMPATYCZNA ATMOSFERA I PRZYJAZNE CENY BILETÓW

2 VIII

godz.15.45 Seans na poprawę nastroju: JAK JA NIENAWIDZĘ WAKACJI

godz.18.00 Filmy z Catherine Deneuve: MOJA ULUBIONA PORA ROKU

4 VIII

godz.11.00 Seans biograficzny na bis: MARLENA

9 VIII

godz.15.45 Klasyczny melodramat: PISANE NA WIETRZE

godz.18.00 Filmy z Catherine Deneuve: TRISTANA

11 VIII

godz.11.00 Seans muzyczny na bis: KOTY / CATS – musical Andrew Lloyda Webbera w wyk. Adelphi Theatre w Londynie

16 VIII

godz.15.45 Seans o seniorach: PORA NA ROMANS

godz.18.00 Filmy z Catherine Deneuve: 8 KOBIET

23 VIII

godz.15.45 Kobiety świata: FRYZJERKA

godz.18.00 Filmy z Catherine Deneuve: PLAC VENDOME

30 VIII

godz.16.00 Seans biograficzny: PANNA POTTER

godz.18.00 Filmy z Catherine Deneuve: PRZYJĘCIE URODZINOWE

 

Bilety w cenie 12 złotych (bilet na 2 filmy danego dnia - 20 złotych) do nabycia 20 minut przed każdym seansem, w sali widowiskowej - I piętro (płatność gotówką).

tel. 887-740-740

 

JAK JA NIENAWIDZĘ WAKACJI (Włochy; 2020; 105 minut) – pogodna, sympatyczna, bezpretensjonalna komedia, pełna trafnych obserwacji obyczajowych. Perypetie trzech przypadkowych rodzin, które wybierają się do nadmorskiego kurortu. Na miejscu okazuje się, że są zmuszone zamieszkać w tym samym domu letniskowym. Czy obcy sobie ludzie, których codzienne zachowania i przyzwyczajenia kompletnie różnią się od siebie, przetrwają te nietypowe wakacje? REŻYSERIA: Massimo Venier. WYKONAWCY: Aldo Baglio, Giovanni Storti, Giacomo Poretti, Lucia Mascino, Carlotta Natoli, Maria Di Biase, Davide Calgaro, Sabrina Martina, Michele Placido.

MOJA ULUBIONA PORA ROKU (Francja; 1993; 120 minut) – kameralny dramat psychologiczny. Emilie ma męża i dzieci. Jej brat Antoine jest kawalerem. Gdy ich matka zapada na poważną chorobę, oboje spotykają się w rodzinnym domu po latach i odkrywają, że więzi, które ich łączą są silniejsze niż zwykłe rodzinne przywiązanie. REŻYSERIA: Andre Techine. WYKONAWCY: Catherine Deneuve, Daniel Auteuil, Marthe Villalonga, Jean-Pierre Bouvier, Chiara Mastroianni.

MARLENA (Niemcy; 2000; 125 minut) – biografia legendy światowego kina, Marleny Dietrich, od pierwszych niemieckich sukcesów do zdobycia miana międzynarodowej gwiazdy dzięki rolom w amerykańskich filmach. Film skupia się na burzliwej karierze Marleny, jej skomplikowanym życiu rodzinnym i licznych romansach. W tle - życie kabaretowe Berlina, czasy narastającego faszyzmu, barwny świat Hollywood oraz II wojna światowa. REŻYSERIA: Joseph Vilsmaier. WYKONAWCY: Katja Flint, Herbert Knaup, Heino Ferch, Hans Werner Meyer, Christiane Paul.

PISANE NA WIETRZE (USA; 1956; 100 minut) – melodramat wg powieści Roberta Wildera. Historia dramatycznych konsekwencji uczuciowego czworokąta w rodzinie teksaskich potentatów naftowych. Dwaj najlepsi przyjaciele zabiegają o względy pięknej Lucy. Kobieta wybiera Kyle’a, Mitch nadal skrycie kocha Lucy, natomiast Mitcha usiłuje zdobyć zepsuta i rozwiązła siostra Kyle’a, Marylee. NAGRODY: Oscar i nominacja do Złotego Globu dla najlepszej aktorki drugoplanowej. REŻYSERIA: Douglas Sirk. WYKONAWCY: Rock Hudson, Lauren Bacall, Robert Stack, Doroty Malone, Robert Keith, Edward Platt.

TRISTANA (Hiszpania-Francja; 1970; 95 minut) – dramat obyczajowo-psychologiczny, rozgrywający się w latach 20-tych XX wieku. Dystyngowany arystokrata opiekuje się osieroconą, młodziutką siostrzenicą. Wkrótce ojcowskie uczucie zamienia się w erotyczne pożądanie. Tristana tymczasem poznaje młodego malarza i pod wpływem uczucia stara się opuścić dom wuja. NAGRODY: nominacja do Oscara za najlepszy film zagraniczny. REŻYSERIA: Luis Bunuel. WYKONAWCY: Catherine Deneuve, Fernando Rey, Franco Nero, Jesus Fernandez, Antonio Casas.

KOTY / CATS w Adelphi Theatre w Londynie (USA; 1998; 120 minut) - musical autorstwa Andrew Lloyda Webbera, najdłużej wystawiany na deskach teatrów na całym świecie, przedstawienie, które zmieniło oblicze nowoczesnego musicalu. Dzieło jest jednym z największych sukcesów komercyjnych w historii musicalu, pobiło w swoim czasie rekordy długości nieprzerwanego wystawiania zarówno na londyńskim West Endzie, jak na nowojorskim Broadwayu. Musical zarobił 3 miliardy dolarów, a obejrzało go ponad 50 milionów widzów w 20 krajach. Z musicalu wywodzi się jeden z najbardziej znanych standardów muzycznych - „Memory”. REŻYSERIA: David Mallet. WYKONAWCY: Elaine Paige, John Mills, Ken Page, Susan Jane Tanner.

PORA NA ROMANS (USA; 2005; 100 minut) – sympatyczna i wzruszająca opowieść o grupie "młodych od dawna" mieszkańców Florydy. Bohaterowie lata młodości mają dawno za sobą, ale nadal zamierzają żyć i kochać intensywnie. Lois, Harry, Sandy i Jack z godną podziwu determinacją szukają miłości, przy okazji prowokując wiele absurdalnych sytuacji. Niektórzy po prostu zrobią wszystko, żeby tylko nie być samotnym. REŻYSERIA: Susan Seidelman. WYKONAWCY: Robert Bologna, Dyan Cannon, Len Cariou, Sally Kellerman, Michael Nouri, Brenda Vaccaro.

8 KOBIET (Francja; 2002; 105 minut) – komedia muzyczna z wątkiem kryminalnym wg przebojowej sztuki Roberta Thomasa. W pewnym domu na odludziu dochodzi do morderstwa, którego ofiarą pada gospodarz. Przebywające w domu kobiety są podejrzane o zabójstwo i przeprowadzają między sobą prywatne śledztwo, bowiem każda z nich ma powody, by kłamać i każda miała motyw, by zabić. NAGRODY: Europejska Nagroda Filmowa dla żeńskiej obsady aktorskiej. Nagroda Specjalna dla filmu i „Srebrny Niedźwiedź” dla najlepszej obsady aktorskiej na festiwalu w Berlinie. 12 nominacji do Cezara (m.in. najlepszy film, reżyser, scenariusz, muzyka, zdjęcia, scenografia i kostiumy). REŻYSERIA: Francois Ozon. WYKONAWCY: Catherine Deneuve, Emmanuelle Beart, Isabelle Huppert, Fanny Ardant, Danielle Darieux, Virginie Ledoyen, Ludivine Sagnier, Firmine Richard.

FRYZJERKA (Niemcy; 2010; 105 minut) – obyczajowy komediodramat, podejmujący temat życiowego optymizmu, który bardzo pomaga przezwyciężyć przeciwności losu. Kathi Konig, pokaźnych rozmiarów fryzjerka z sercem na dłoni, żyje marzeniami o otworzeniu własnego zakładu i sprawianiu ludziom przyjemności nowymi fryzurami. Kathi ma wiele problemów, ale wierzy w swoją „misję” i stara się znajdywać pozytywy w każdej minucie życia. REŻYSERIA: Doris Dorrie. WYKONAWCY: Gabriela Maria Schmeide, Natascha Lawiszus, Rolf Zacher, Christina Grosse, Maria Happel.

PLAC VENDOME (Francja; 1998; 115 minut) – psychologiczny kryminał z jedną z najlepszych kreacji Catherine Deneuve w jej karierze. Malivert, szanowany jubiler, popełnia samobójstwo. Jego żona, Marianne, pogrążona w nałogu alkoholiczka i lekomanka, nawet nie zauważyła, że mąż miał kłopoty. Dopiero jego śmierć wyrywa ją z letargu. Okazuje się, że ich firma stoi na progu bankructwa. Marianne, niegdyś ceniony makler giełdowy, próbuje poznać szczegóły śmierci męża. W sejfie znajduje diamenty i dowiaduje się, że bezcenne kamienie usiłuje przechwycić niejaki Battistelli, jej dawny kochanek, który przyczynił się kiedyś do jej upadku. Kobieta postanawia się na nim zemścić. NAGRODY: nagroda dla najlepszej aktorki na festiwalu w Wenecji. 11 nominacji do Cezara (m.in. najlepszy film, reżyser, aktorka, scenariusz i zdjęcia). REŻYSERIA: Nicole Garcia. WYKONAWCY: Catherine Deneuve, Jean-Pierre Bacri, Emmanuelle Seigner, Jacques Dutronc, Bernard Fresson.

PANNA POTTER (Wielka Brytania-USA; 2006; 90 minut) – biografia angielskiej ilustratorki i autorki książek dla dzieci (m.in. „Piotruś Królik”) - Beatrix Potter (1866-1943). To także opowieść o młodej kobiecie, której udało się wyzwolić spod tyranii despotycznej matki, która pokonała szowinizm w wiktoriańskiej Anglii i stała się najbardziej poczytną pisarką swoich czasów. REŻYSERIA: Chris Noonan. WYKONAWCY: Renee Zellweger, Ewan McGregor, Emily Watson, Barbara Flynn, Bill Paterson.

PRZYJĘCIE URODZINOWE (Francja-Belgia; 2019; 95 minut) – rodzinny dramat psychologiczny. Na urodzinach matki zjawia się niestabilna emocjonalnie Claire, która zniknęła kilka lat wcześniej, nie zostawiając po sobie śladu. Teraz kobieta chce sprzedać dom, który przed laty matka kupiła za jej spadek. REŻYSERIA: Cedric Kahn. WYKONAWCY: Catherine Deneuve, Emmanuelle Bercot, Vincent Macaigne, Cedric Kahn, Luana Bajrami, Laetitia Colombani, Isabel Aime Gonzalez-Sola, Alain Artur.

 

OSIEDLOWE KINO PRZYTULNE SERDECZNIE ZAPRASZA!

 

 

Powiązane linki

Zobacz również:

poniedziałek, 3 października 2022

24 klatki na sekundę. Opowieść o dobranocce - wystawa

Od 17 czerwca Teatr Lalek Arlekin zaprasza wszystkich widzów do obejrzenia nowej ekspozycji w teatralnej Galerii A „Akwarium” zatytułowanej „24 klatki na sekundę.... więcej

Teatr Lalek Arlekin
17.06.2022 - 20.12.2022

EUGENIUSZ HANEMAN. TOPOGRAFIE WSPOMNIEŃ

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi zaprasza na wystawę EUGENIUSZ HANEMAN. TOPOGRAFIE WSPOMNIEŃ. Wernisaż wystawy w Galerii Bałuckiej odbędzie się 11 sierpnia o godzinie... więcej

11.08.2022 - 09.10.2022

Festiwal Sztuki i Tańca dla Dzieci MATERIA I FOREMKA

Festiwal Sztuki Tańca dla Dzieci MATERIA I FOREMKA organizowany to nowe familijne wydarzenie na mapie kulturalnej Łodzi. To jedyny w naszym kraju festiwal w całości... więcej

09.09.2022 - 29.10.2022

Siedem etapów życia kobiety | MALARSTWO POLSKICH ARTYSTEK

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi zaprasza na wystawę „Siedem etapów życia kobiety. Malarstwo polskich artystek”. Tytuł projektu został zaczerpnięty z pracy malarskiej... więcej

23.09.2022 - 13.11.2022

Nadchodzące wydarzenia dla seniorów

Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami przygotowanymi dla osób 60+ przez łódzkie organizacje pozarządowe i instytucje w dniach 01.10 - 09.10.2022. Przed Państwem... więcej

02.10.2022
Kontakt