Kino Przytulne w Domu Kultury "502"

autor:

Dom Kultury "502" (ul. A. Sacharowa 18)

27.09.2022

Zapraszamy na wrześniowe seanse filmowe do Domu Kultury "502".

WRZESIEŃ 2022

KINO BEZ KOMERCJI, BEZ POPCORNU I BEZ REKLAM

WYJĄTKOWY REPERTUAR, SYMPATYCZNA ATMOSFERA I PRZYJAZNE CENY BILETÓW

6 WRZEŚNIA (wtorek)

godz.15.45 - Seans muzyczny: NAJPIĘKNIEJSZE CHÓRY OPEROWE

godz.17.30 - Filmy z Juliette Binoche: NIEZNOŚNA LEKKOŚĆ BYTU

13 WRZEŚNIA (wtorek)

godz.15.45 - Seans biograficzny: TAJEMNICE LEONARDA DA VINCI

godz.18.00 - Filmy z Juliette Binoche: WICHROWE WZGÓRZA

20 WRZEŚNIA (wtorek)

godz.15.45 - Kobiety świata: SEKRETNE ŻYCIE GEJSZY

godz.18.00 - Filmy z Juliette Binoche: ROZSTANIA I POWROTY

27 WRZEŚNIA (wtorek)

godz.15.45 - Seans muzyczny: STUDENT-ŻEBRAK operetka Carla Josepha Millockera

godz.18.00 - Filmy z Juliette Binoche: WYPISZ, WYMALUJ… MIŁOŚĆ

 

Bilety w cenie 12 złotych (bilet na 2 filmy danego dnia - 20 złotych) do nabycia 20 minut przed każdym seansem, w sali widowiskowej - I piętro (płatność gotówką).

Tel. 887-740-740

 

NAJPIĘKNIEJSZE CHÓRY OPEROWE („Aida”, „Nabucco” i „Trubadur” Giuseppe Verdiego, „Orfeusz I Eurydyka” Christopha Willibarda Glucka, „Rycerskość wieśniacza” Pietro Mascagniego oraz „Tosca”, „Madame Butterfly” i „Turandot” Giacomo Pucciniego) - galowy koncert w Operze w Sydney.

TAJEMNICE LEONARDA DA VINCI (Wielka Brytania; 2003; 100 minut) – fabularyzowany dokument biograficzny o jednym z największych geniuszy wszech czasów. Przede wszystkim był znany jako malarz i rzeźbiarz, a jednocześnie konstruował broń i machiny wojenne, stroje do nurkowania i maszyny latające. Był także pionierem medycyny, geologii, botaniki, anatomii i geometrii. Przez wieki jego futurystyczne projekty nie były traktowane poważnie, aż do naszych czasów, kiedy współcześni inżynierowie, naukowcy i sportowcy przetestowali jego wynalazki. REŻYSERIA: Sarah Aspinall i Tim Dunn. WYKONAWCY: Mark Rylance, Che Cartwright, James Faulkner, Paul Brooke, James Frain, Christopher Benjamin.

SEKRETNE ŻYCIE GEJSZY (Wielka Brytania; 1999; 95 minut) – intrygujący film dokumentalny o tajnikach profesji gejszy, jednego z najsłynniejszych zjawisk związanych z kulturą Japonii. O burzliwej historii zawodu gejszy, którego początki są związane z epoką szogunów na początku XVII wieku, tajemniczych kulisach codziennego życia i kontrowersyjnych opiniach, opowiada Arthur Golden, autor bestsellerowej powieści „Wyznania gejszy” oraz Amerykanka Liza Dalby, jedyna przedstawicielka świata zachodniego, która została gejszą. REŻYSERIA: Clive Maltby.

STUDENT-ŻEBRAK – operetka Carla Josepha Millockera w wyk. Seefestspiele Morbisch. Premiera tej 3-aktowej operetki autorstwa czołowego przedstawiciela złotej ery operetki wiedeńskiej miała miejsce w 1882 roku i od samego początku stała się europejskim sukcesem. Dla Polaków to dzieło ma wyjątkowy charakter, ponieważ osadzone jest w naszej historii i rozgrywa się w chyba najbardziej polskim z miast - Krakowie, a bohaterami są przedstawiciele polskiej szlachty. W muzyce „Studenta…” nie ma zbyt wielu czytelnych nawiązań do muzyki polskiej, ludowej lub narodowej, jednak „Student żebrak” obfituje w naprawdę piękne i wpadające w ucho melodie.

NIEZNOŚNA LEKKOŚĆ BYTU (USA; 1988; 90+75 minut) – ekranizacja głośnej powieści Milana Kundery. Rok 1968. Mieszkający w Pradze przystojny lekarz, prowadzący aktywne życie seksualne, poznaje nieśmiałą kelnerkę z prowincji, pragnącą stałego związku. Tomasz zakochuje się po raz pierwszy, ale jest mu bardzo trudno dochować jej wierności. Dodatkowo w jego życie wkracza polityka i ważne wydarzenia związane z „praską wiosną”. REŻYSERIA: Philip Kaufman. WYKONAWCY: Daniel Day-Lewis, Juliette Binoche, Lena Olin, Derek de Lint, Erland Josephson, Pavel Landovsky, Daniel Olbrychski.

WICHROWE WZGÓRZA (Wielka Brytania-USA; 1992; 100 minut) – najsłynniejsza ekranizacja romantycznej powieści Emily Bronte. Właściciel imponującej posiadłości Wichrowe Wzgórza przywozi z podróży bezdomnego, cygańskiego chłopca. Jego córeczka Cathy przywiązuje się do Heathcliffa, jednak z czasem przyjaźń przemienia się głęboką miłość, na której przeszkodzie staje status społeczny, a także silne i nieposkromione charaktery bohaterów. REŻYSERIA: Peter Kosminsky. WYKONAWCY: Juliette Binoche, Ralph Fiennes, Janet McTeer, Sophie Ward, Simon Shepherd, Jeremy Northam, Jason Riddington.

ROZSTANIA I POWROTY (Wielka Brytania-USA; 2006; 120 minut) – mieszkający w Londynie młody architekt poznaje przypadkowo Amirę, emigrantkę z Bośni. Sympatyczna kobieta coraz bardziej zaczyna fascynować Willa. Tymczasem jego dotychczasowa partnerka zaczyna się domyślać, że mężczyzna jej życia coś przed nią ukrywa. Tłem tych wydarzeń jest współczesny Londyn, jeden z największych tygli kulturowych na świecie. Kiełkujący romans Willa i Amiry to nie tylko zwyczajna "love story". To także przypowieść o spotkaniu ludzi z kompletnie różnych światów. Kobieta z Bośni należy do "niewidzialnych" - ciężko pracujących emigrantów, których rodowici Anglicy na co dzień po prostu się nie dostrzegają. REŻYSERIA: Anthony Minghella. WYKONAWCY: Jude Law, Juliette Binoche, Robin Wright Penn, Rafi Gavron, Martin Freeman.

WYPISZ, WYMALUJ... MIŁOŚĆ (USA-Kanada-Australia; 2013; 110 minut) – Jack i Dina pracują w jednej szkole i z pozoru dzieli ich wszystko. On jest nauczycielem angielskiego, ona malarką abstrakcyjną włoskiego pochodzenia. On zachwyca się możliwościami, jakie daje słowo pisane, ona uznaje tylko obrazy, które pobudzają wyobraźnię. Pewnego dnia Jack wpada na genialny pomysł i rzuca Dinie wyzwanie. Chcąc oderwać swoich uczniów od telefonów komórkowych i mediów społecznościowych, planuje zainspirować ich prawdziwymi wartościami i udowodnić, co w życiu jest ważniejsze i co może ich więcej nauczyć: słowa, czy obrazy? REŻYSERIA: Fred Shepisi. WYKONAWCY: Clive Owen, Juliette Binoche, Bruce Davison, Amy Brenneman, Navid Negahban, Valerie Tian, Adam DiMarco.

 

OSIEDLOWE KINO PRZYTULNE SERDECZNIE ZAPRASZA!!!

 

 

Zobacz również:

środa, 29 marca 2023

ZORGANIZUJ SPOTKANIE WIELKANOCNE W MANUARTE

ZORGANIZUJ SPOTKANIE WIELKANOCNE W MANUARTE

Firmowe Jajeczko to idealny moment do życzeń Wielkanocnych, integracji i wzmocnienia relacji w zespole. Dlatego też chcielibyśmy zachęcić Państwa do organizacji... więcej

14.03.2023 - 07.04.2023
Jarmark Wielkanocny 2023 w Łodzi

Jarmark Wielkanocny 2023 w Łodzi

Jarmark Wielkanocny już od 24 marca będzie kusił łodzian wyjątkowymi i smacznymi wielkanocnymi produktami. Wyjątkowo, w tym roku urokliwe drewniane domki staną też na... więcej

Ulica Piotrkowska
27.03.2023 - 31.03.2023

„Pomoc domowa” – spektakl Teatru Powszechnego w Łodzi

Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na Dużą Scenę na sztukę Marca Camolettiego „Pomoc Domowa” w reżyserii Jakuba Przebindowskiego. więcej

Teatr Powszechny w Łodzi - Duża Scena (91-069 Łódź, ul. Legionów 21)
28.03.2023 - 29.03.2023

Dobrze ułożony młodzieniec

Inspirowany międzywojenną historią łodzianina Eugeniusza Steinbarta spektakl porusza na wskroś współczesny temat nienormatywności płciowej i jej społecznego odbioru. ... więcej

29.03.2023

Moje ciało… Ruch… Zdrowie…

Improwizacje ruchowe przy muzyce więcej

Bałucki Ośrodek Kultury - Centrum Animacji i Rewitalizacji "RONDO" (91-340 Łódź, ul. Limanowskiego 166)
29.03.2023
Kontakt