Light.Move.Festival.2022

23.09.2022 - 25.09.2022

Ania Karwan, Piotr Rogucki, KIWI i Magda Kumorek z żywiołowym REBEL BABEL Łukasza L.U.C. Rostkowskiego, ale też Heima, czy solidna porcja zabawy z Sonic Trip i kilka bardziej kameralnych propozycji – tegoroczna edycja zbliżającego się Light.Move.Festival. nie tylko rozświetli Łódź, ale też wypełni miasto muzyką na żywo.

Koncerty na Placu Dąbrowskiego -  B. Stępień

Dwunasta już edycja Light.Move.Festival., zatytułowana „Przebudzenie”, odbędzie się w dniach 23-25 września. Na jej program LMF ART złożą się tradycyjnie już widowiskowe mappingi, spektakularne projekcje i intrygujące świetlne instalacje.

Nieodłącznym elementem naszego wydarzenia jest muzyka, która współtworzy magię nocnych festiwalowych spacerów wśród pomalowanych światłem przestrzeni. W tym roku program LMF Music jest znacznie bardziej rozbudowany i da możliwość obcowania z różnymi stylami muzycznymi i niezwykłymi wykonaniami w widowiskowej świetlnej oprawie podkreśla Beata Konieczniak, dyrektor artystyczna LMF.

 

 

Light Move Festival 2022. Wszystko, co musisz o nim wiedzieć [LISTA ATRAKCJI, MAPA] >>>

Pierwszego dnia festiwalu na placu Dąbrowskiego wystąpią zespoły The Bullseyes i Heima. The Bullseyes to energetyczny rockowy duet z wielkopolskiego Leszna, porywający publiczność rockowym brzmieniem i punkowym duchem. Z kolei Heima to propozycja dla wielbicieli bardziej nastrojowych brzmień. Ten łódzki zespół powstały z inicjatywy wokalistki i autorki tekstów – Olgi Stolarek łączy ujmującą siłę głosu z klimatycznymi partiami gitarowymi i brzmieniem trąbki oraz niebanalną warstwą rytmiczną.

W sobotę na placu Dąbrowskiego zagości żywiołowy REBEL BABEL pod batutą Łukasza L.U.C Rostkowskiego z gwiazdorskim gościnnym udziałem Ani Karwan, KIWI, Magdy Kumorek Piotra Roguckiego.

Natomiast w niedzielę w tym samym miejscu w świetlnej oprawie wystąpią soliści Teatru Wielkiego w Łodzi, proponując intrygujące połączenie tradycji z nowoczesnością.

Inny klimat muzyczny panować będzie w EC1 – Łódź Miasto Kultury. Przez trzy dni o doskonałe elektroniczne brzmienia i klubowe emocje zadba tam Sonic Trip, kultowa łódzka grupa grająca drum and bass, założona i prowadzona przez Nobisa i ExWookiego.

Z kolei festiwalowi goście przemierzający ulicę Piotrkowską mogą liczyć na kilka niecodziennych spotkań muzycznych. Z okien kamienic popłyną dźwięki w formule live act, podczas których muzyka elektroniczna wzbogacona zostanie improwizowanym występem na żywo. DJ-e: Arkadiusz Zwoliński, Łukasz Szpoton i Sławomir Florkowski połączą siły ze skrzypkiem Michałem Matuszewskim oraz saksofonistami: Markiem Maciejewskim, Krzysztofem Śliwińskim i Pawłem Noszczyńskim.

Na jednym z balkonów kamienic przy Piotrkowskiej pojawią się charyzmatyczni bracia Steczkowie. Paweł jest kompozytorem, producentem, multiinstrumentalistą. Piotr gra na skrzypcach i fletach. Wspólnie – łącząc jazz, film music i world music – wypracowali własny artystyczny i oryginalny styl. 

Interesująco zapowiadają się także, organizowane przez Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne „Ocalić od Zapomnienia” – „Szpaderski Days”, upamiętniające niezwykłą postać łódzkiego producenta instrumentów perkusyjnych – Zygmunta Szpaderskiego.

W sobotę, 24 września, z okien jego dawnej pracowni w kamienicy „Pod Gutenbergiem” przy ul. Piotrkowskiej 86 zaprezentowany zostanie dorobek legendarnego „Szpadra”. Swoimi wspomnieniami podzielą się perkusiści: Antoni Studziński – ostatni żyjący muzyk zespołu Melomani, Andrzej Dąbrowski, Andrzej Żukiewicz i Jan Słotkowicz. Nie zabraknie też muzyki na żywo. Podczas spacerów można będzie usłyszeć „We Will Rock You” zagrany na trzy perkusje, „Do zakochania jeden krok” w wykonaniu Andrzeja Dąbrowskiego i Andrzeja Frajndta oraz duet Flamestones, który zagra na oryginalnej perkusji Szpaderskiego, która została poddana gruntownej renowacji.

Festiwalowa muzyka ożywi też „Dom Buta”, gdzie przejść będzie można ścieżką instalacji artystycznych, dopełnionych nastrojowymi brzmieniami.

Atrakcyjny program muzyczny znakomicie rozwija formułę festiwalu, który od lat jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych łódzkich wydarzeń. Nie możemy się doczekać, gdy już za trzy tygodnie ponownie widowiskowo rozświetli Łódź i wypełni ją muzyką – mówi Maciej Łaski, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Organizowany przez Fundację Lux Pro Monumentis festiwal od dwunastu lat upiększa i budzi do życia miejskie przestrzenie, zamieniając je w otwarte, zjawiskowe galerie sztuki. Tegoroczna edycja odbędzie się w weekend 23-25 września i tradycyjnie zaczaruje miejskie ulice, parki i place. Oprócz segmentu ART na program wydarzenia złożą się także LMF MUSIC – koncerty w świetlnej oprawie, których program ma zostać ogłoszony wkrótce oraz LMF EDU – spotkania z mówcami i specjalistami.

Zobacz również:

środa, 29 marca 2023

ZORGANIZUJ SPOTKANIE WIELKANOCNE W MANUARTE

ZORGANIZUJ SPOTKANIE WIELKANOCNE W MANUARTE

Firmowe Jajeczko to idealny moment do życzeń Wielkanocnych, integracji i wzmocnienia relacji w zespole. Dlatego też chcielibyśmy zachęcić Państwa do organizacji... więcej

14.03.2023 - 07.04.2023
Jarmark Wielkanocny 2023 w Łodzi

Jarmark Wielkanocny 2023 w Łodzi

Jarmark Wielkanocny już od 24 marca będzie kusił łodzian wyjątkowymi i smacznymi wielkanocnymi produktami. Wyjątkowo, w tym roku urokliwe drewniane domki staną też na... więcej

Ulica Piotrkowska
27.03.2023 - 31.03.2023

„Pomoc domowa” – spektakl Teatru Powszechnego w Łodzi

Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na Dużą Scenę na sztukę Marca Camolettiego „Pomoc Domowa” w reżyserii Jakuba Przebindowskiego. więcej

Teatr Powszechny w Łodzi - Duża Scena (91-069 Łódź, ul. Legionów 21)
28.03.2023 - 29.03.2023

Dobrze ułożony młodzieniec

Inspirowany międzywojenną historią łodzianina Eugeniusza Steinbarta spektakl porusza na wskroś współczesny temat nienormatywności płciowej i jej społecznego odbioru. ... więcej

29.03.2023

Moje ciało… Ruch… Zdrowie…

Improwizacje ruchowe przy muzyce więcej

Bałucki Ośrodek Kultury - Centrum Animacji i Rewitalizacji "RONDO" (91-340 Łódź, ul. Limanowskiego 166)
29.03.2023
Kontakt