Wybierz sport dla siebie i swoich dzieci - Łódzkie Targi Aktywności

Hala MOSiR (93-005 Łódź, ul. Skorupki 21)

25.09.2022

W niedzielę, 25 września w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Skorupki 21 odbędą się Łódzkie Targi Aktywności. Będzie to pierwsze w naszym mieście wydarzenie, którego celem jest kompleksowe zaprezentowanie oferty łódzkich klubów, stowarzyszeń sportowych i podmiotów zajmujących się działalnością na rzecz aktywności fizycznej.

Łódzkie Targi Aktywności

- Tutaj na tej hali, 25 września w godzinach 12-17 odbędą się Łódzkie Targi Aktywności. Będzie to przede wszystkim spotkanie mieszkańców z klubami sportowymi, ale także pokazy, konkursy, propagowanie zdrowego stylu życia i znalezienie wymarzonego sportu dla swoich dzieci, ale i seniorów. Oferta klubów będzie bowiem bardzo szeroka. Zgłosiło się prawie 60 podmiotów i mimo, że zakończyliśmy zapisy, to wciąż odbieramy telefony i jeszcze jesteśmy w stanie znaleźć niewielką ilość miejsc dla kolejnych klubów. Chcemy by było to łączenie środowisk i stworzenie płaszczyzny do informacji dla klubów sportowych, o których w Łodzi mało kto wie. Jest też przecież wiele inicjatyw oddolnych, o których niewiele wiadomo, a targi mają być początkiem inicjatywy mającej na celu umożliwienie mieszkańcom znalezienia w danym dniu wybranej przez siebie aktywności - powiedziała Małgorzata Niemczyk, pomysłodawczyni targów.

- Rozpoczął się kolejny rok szkolny. To także czas wyboru zajęć dodatkowych dla dzieci, młodzieży oraz ich rodziców. Chcemy ułatwić ten wybór, dlatego 25 września, odbędą się tutaj, w hali MOSiR Łódzkie Targi Aktywności. Mają one pomóc w trafnym wyborze zajęć pozalekcyjnych. Formuła, w której rodzice będą mogli znaleźć w jednym miejscu i jednym czasie zajęcia dla swoich będzie dużym ułatwieniem. I kto wie, może ktoś, kto zostanie zapisany na tych targach na zajęcia, w przyszłości będzie mistrzem z Łodzi. Dlatego cieszymy się, że środowisko sportowe odpowiedziało na udział w tym wydarzeniu. Dziękujemy wszystkim partnerom za to, że pomagają nam w tym przedsięwzięciu i liczymy, że na stałe wpisze się do kalendarza imprez MOSiR. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Wstęp jest bezpłatny - dodała wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska.

Propozycja skierowana jest do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, ale każdy zainteresowany sportem znajdzie dla siebie coś właściwego. Poza prezentacją oferty sportowej targi będą okazją do przeprowadzenia paneli tematycznych, warsztatów oraz pokazów dyscyplin sportowych. Wezmą w nich udział także byli i aktywni łódzcy sportowcy. Będą to m.in. Agnieszka Nagay, Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, Elżbieta Nowak, Edyta Koryzna i Sylwia Wlaźlak, Ruben Limardo, Filip Wypych, Wiktor Berendiuga.

- Kiedyś na halę przy ul. Skorupki mówiono Pałac Sportu. Naszym marzeniem jest, aby to epicentrum sportowe znajdowało się właśnie tutaj i by tu krzyżowały się ścieżki sportowców. Dlatego właśnie tutaj chcemy pokazać łódzką ofertę sportową. Tak, by w jednym miejscu łodzianie mogli zobaczyć, jak wyglądają poszczególne dyscypliny sportowe, ale też np. zasmakować cateringu zdrowotnego, bo i taka będzie oferta – powiedział Łukasz Kucharski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi.

Organizatorem wydarzenia są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi oraz Fundacja Małgorzaty Niemczyk. Ponadto w targi zaangażowane są uczelnie wyższe, Miejski Szkolny Związek Sportowy, Straż Miejska w Łodzi, Komenda Policji w Łodzi, Łódzkie Centrum Wydarzeń i Łódzka Organizacja Turystyczna.

Zobacz również:

wtorek, 7 lutego 2023

Pracuj w kulturze, dołącz do zespołu EC1 Łódź!

Być może szukamy właśnie Ciebie! Aplikuj już dziś >>> https://bit.ly/EC1_pracaAktualnie trwa nabór na stanowiska: Specjalista w Narodowym Centrum Kultury Filmowej;... więcej

EC1 - Łódź Miasto Kultury (90-022 Łódź, ul. Targowa 1/3)
24.01.2023 - 18.02.2023

WYSTAWA Aia Kora "Czasy się zmieniają"

Od 30 stycznia do 13 lutego, przy ul. Tuwima 10 w Fabryce Aktywności Miejskiej, w hallu na 3. piętrze podziwiać będzie można wystawę "Czasy się zmieniają" ukraińskiej... więcej

Fabryka Aktywności Miejskiej (Tuwima 10)
30.01.2023 - 13.02.2023

Kino Przytulne w MSK: Widzew Wschód (dawniej Dom Kultury "502")

Zapraszamy na filmowe wtorki z Kinem Przytulnym w MSK: Widzew Wschód (dawniej Dom Kultury "502"). więcej

Dom Kultury "502" (ul. A. Sacharowa 18)
07.02.2023

Kino Przytulne w MSK: Widzew Wschód (dawniej Dom Kultury "502")

Zapraszamy na filmowe wtorki z Kinem Przytulnym w MSK: Widzew Wschód (dawniej Dom Kultury "502"). więcej

Dom Kultury "502" (ul. A. Sacharowa 18)
07.02.2023

Uniwersytet Żywiołów

Przedstawiamy Uniwersytet Żywiołów - ofertę dla grup zorganizowanych. Są to aktywizujące i rozwijające zajęcia dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas 1-3 szkoły... więcej

EC1 - Łódź Miasto Kultury (90-022 Łódź, ul. Targowa 1/3)
07.02.2023
Kontakt