Spotkanie z Piotrem Pasiewiczem w Galerii Willa | Wystawa BIOS

autor:

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi (Galeria Willa/ Galeria Chimera, 90-607 Łódź, ul. Wólczańska 31)

09.09.2022

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi zaprasza na spotkanie z łódzkim artystą Piotrem Pasiewiczem, autorem wystawy BIOS prezentowanej obecnie w Galerii Willi przy ulicy Wólczańskiej 31.

Do 11 września w zabytkowej przestrzeni willi Leopolda Kindermanna swoje malarstwo, grafikę i rzeźbę na wystawie BIOS prezentuje Piotr Pasiewicz.

W piątek, 9 września, w godzinach 15.00-17.00 będzie można spotkać się z artystą, który chętnie odpowie na wszystkie pytania dotyczące swojej twórczości oraz wystawy w Galerii Willa. Zachęcamy do odwiedzania Galerii w tym właśnie dniu i skorzystania z wyjątkowej okazji do rozmowy z twórcą.

Wstęp na spotkanie w cenie biletu wstępu do Galerii Willa, czyli 6 PLN – normalny i 4 PLN - ulgowy.

Piotr PASIEWICZ to artysta poruszający się w wielu obszarach sztuki, w swojej twórczości skupiający się na poszukiwaniu dialogu między różnymi technikami graficznymi a rysunkiem, w korelacji z plamą barwną i fakturą. Na swoim koncie ma liczne wystawy indywidualne oraz zbiorowe w Polsce i za granicą. W 2011 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w roku 2013 został finalistą 12. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Mieszka i pracuje w Łodzi. W swojej twórczości wykorzystuje różne media, tj. grafikę warsztatową, malarstwo, rysunek, performance, wideo-art oraz krótkie formy filmowe.

/// Jego sztuka ma charakter transgresywny – swobodnie przemieszcza się i ewoluuje w przestrzeniach zastanych, zarówno miejskich, naturalnych, jak i galeryjnych, łącząc urodę abstrakcyjnych znaków z konkretem wybranych przez siebie miejsc. (...)

BIOS to przestrzeń bez granic, przestrzeń doświadczenia artystycznego, zespolenia ciała i świadomości, wywodzącej się z filozofii buddyjskiej. Mówi ona, że wszystkie byty materialne, ożywione i nieożywione są ze sobą powiązane, wszystkie na siebie wzajemnie wpływają, tworząc obecny stan wszechświata. W tym przepływie energii, tej dobrej i tej zawierającej złe oddziaływanie na środowisko oraz samopoczucie człowieka uczestniczy także sztuka. /// Jolanta Ciesielska (katalog wystawy)

Zobacz również:

niedziela, 4 grudnia 2022

Jarmark bożonarodzeniowy na ulicy Piotrkowskiej

Jarmark bożonarodzeniowy na ulicy Piotrkowskiej

Kilkadziesiąt pięknie udekorowanych i oświetlonych domków handlowych wypełnionych po brzegi świątecznym asortymentem będzie czekało na łodzian przez prawie miesiąc w... więcej

Ulica Piotrkowska
03.12.2022 - 04.12.2022
Roman Modzelewski – Biżuteria

Wystawa: Roman Modzelewski – Biżuteria

Upływający Rok Romana Modzelewskiego sprzyja wspomnieniom na temat tego artysty i projektanta. Jedną z jego umiejętności i pasji była metaloplastyka i projektowanie... więcej

Księży Młyn
03.12.2022 - 04.12.2022
 -  fot. Oddział ds. Polityki Senioralnej

Jesienno - zimowa Łódzka Tytka Seniora

W nowym wydaniu Tytki znalazły się wydarzenia dla seniorów realizowane przez instytucje i organizacje pozarządowe w okresie od października do grudnia 2022. Zachęcamy... więcej

04.12.2022

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Curlingu

Trzeci dzień rywalizacji. więcej

04.12.2022

UKS Neptun Uniwersytet Łódzki - KS Waterpolo Poznań

Mecz 5. kolejki ekstraklasy piłki wodnej. więcej

Pływalnia SWFiS UŁ
04.12.2022
Kontakt