Kino Przytulne w Domu Kultury "502" (październik)

autor:

Dom Kultury "502" (ul. A. Sacharowa 18)

11.10.2022

Zapraszamy na październikowe seanse filmowe do Domu Kultury "502".

PAŹDZIERNIK 2022

4 PAŹDZIERNIKA (wtorek)

godz.15.45 - Seans muzyczny: GWIAZDY SCENY I ESTRADY (ZESTAW 1 - WYSTĘPY SOLOWE)

godz.18.00 - Filmy z Juliette Binoche: SKAZA

11 PAŹDZIERNIKA (wtorek)

godz.15.45 - Seans biograficzny: W.E. KRÓLEWSKI ROMANS

godz.18.00 - Filmy z Juliette Binoche: NIEBO NAD PARYŻEM

18 PAŹDZIERNIKA (wtorek)

godz.15.45 - Seans kulinarny: MIŁOŚĆ O SMAKU ORIENTU

godz.18.00 - Filmy z Juliette Binoche: WIERNA KOPIA - ZAPISKI Z TOSKANII

25 PAŹDZIERNIKA (wtorek)

godz.15.45 - Kobiety świata: PRAWIE JAK MATKA

godz.18.00 - Filmy z Juliette Binoche: SILS MARIA

Bilety w cenie 12 złotych (bilet na 2 filmy danego dnia - 20 złotych) do nabycia 20 minut przed każdym seansem, w sali widowiskowej - I piętro (płatność gotówką).

Tel. 887-740-740

GWIAZDY SCENY I ESTRADY (zestaw 1 – WYSTĘPY SOLOWE) – fragmenty koncertów, recitali, filmów muzycznych i programów rozrywkowych z udziałem największych wokalnych sław muzyki operowej i estradowej ostatnich 70. lat. Wśród wykonawców m.in. Edith Piaf, Elvis Presley, Maria Callas, Patsy Cline, Joe Dassin, Luciano Pavarotti, Dalida, Dmitrij Chworostowski, Donna Summer, Petula Clark, Jose Carreras, Andrea Bocelli, Sissel Kyrkjebo i Jakub Józef Orliński.

W.E. KRÓLEWSKI ROMANS (Wielka Brytania; 2011; 110 minut) – historia jednego z największych skandali i najsłynniejszych historii miłosnych XX wieku, kiedy angielski król Edward VIII w 1936 roku zrzekł się tronu, aby ożenić się z amerykańską rozwódką Wallis Simpson. REŻYSERIA: Madonna. WYKONAWCY: Abbie Cornish, Andrea Riseborough, James D’Arcy, Oscar Isaac, Richard Coyle, David Harbour, James Fox, Natalie Dormer.

MIŁOŚĆ O SMAKU ORIENTU (USA-Japonia; 2008; 100 minut) – Abby przyjeżdża ze Stanów do Japonii do swojego chłopaka. Kiedy ku swojemu zaskoczeniu zostaje przez niego porzucona, nie opuszcza jednak Tokio, lecz postanawia opanować skomplikowaną sztukę gotowania tradycyjnego japońskiego bulionu o nazwie "ramen". Dziewczyna trafia do baru mistrza Maezumi, gdzie mimo bariery językowej i gburowatego charakteru właściciela, powoli zdobywa jego zaufanie i poznaje tajniki japońskiej kuchni. REŻYSERIA: Robert Allan Ackerman. WYKONAWCY: Brittany Murphy, Toshiyuki Nishida, Masayuki Yamada, Tammy Blanchard, Gabriel Mann, Sohee Park.

PRAWIE JAK MATKA (Brazylia; 2015; 110 minut) – dramat obyczajowy. Val pracuje jako gosposia bogatej rodziny w Sao Paulo. Pierze, gotuje, sprząta i jest powiernicą 17-letniego Fabinho, którego matka nigdy nie ma dla niego czasu. Val sama ma córkę, ale nie widziała jej od lat. Niespodziewanie dziewczyna zapowiada swój przyjazd. Jessica jest teraz młodą, pewną siebie kobietą, ma zamiar studiować architekturę i nie przyjmuje do wiadomości relacji państwo-służba. Zamiast zamieszkać w pokoiku matki, zajmuje pokój gościnny, bierze co chce z lodówki, a nawet bawi się w basenie z Fabinho i jego przyjaciółmi. Krok po kroku, niegdyś nienaruszalne reguły domowe zaczynają się rozpadać, a w rodzinie budzą się nieznane dotąd relacje, pragnienia i emocje. NAGRODY: Nagroda Specjalna i Nagroda Publiczności na festiwalu w Berlinie. REŻYSERIA: Anna Muylaert. WYKONAWCY: Regina Case, Camila Mardila, Karine Teles, Michel Joelsas, Lourenco Mutarelli.

SKAZA (Francja-Wielka Brytania; 1992; 105 minut) – 50-letni podsekretarz stanu brytyjskiego parlamentu nawiązuje romans z dziewczyną swojego syna, co będzie miało dramatyczne konsekwencje. REŻYSERIA: Louis Malle. WYKONAWCY: Jeremy Irons, Juliette Binoche, Miranda Richardson, Rupert Graves, Leslie Caron, Ian Bannen.

NIEBO NAD PARYŻEM (Francja; 2008; 125 minut) – Pierre, tancerz mieszkający w Paryżu, dowiaduje się, że jest poważnie chory na serce. Teraz czeka na operację, która może uratować mu życie. Z okna swojego mieszkania obserwuje miasto i jego mieszkańców, często nieumiejących docenić tego, co mają. Niespodziewanie zaczyna dzielić z przypadkowymi ludźmi radości i kłopoty. To dzięki nim odnajdzie siebie i pozna prawdziwy smak życia. REŻYSERIA: Cedric Klapisch. WYKONAWCY: Romain Duris, Juliette Binoche, Fabrice Luchini, Albert Dupontel, Francois Cluzet, Karin Viard, Melanie Laurent, Gilles Lellouche.

WIERNA KOPIA - ZAPISKI Z TOSKANII (Włochy-Francja-Belgia; 2010; 100 minut) – subtelna opowieść o naturze związków między kobietą i mężczyzną. Właścicielka małego sklepiku z antykami przybywa na wykład brytyjskiego pisarza, promującego swoją najnowszą książkę. Po spotkaniu kobieta zaprasza go na wycieczkę do małego toskańskiego miasteczka, gdzie właścicielka kawiarni omyłkowo bierze ich za małżeństwo. Para wykorzystuje to zdarzenie, by rozpocząć wyrafinowaną grę. Choć prawie się nie znają, rozmawiają ze sobą, jakby byli przechodzącym kryzys małżeństwem z 15-letnim stażem. NAGRODY: nagroda dla najlepszej aktorki na festiwalu w Cannes. REŻYSERIA: Abbas Kiarostami. WYKONAWCY: Juliette Binoche, William Shimell, Gianna Giachetti, Jean-Claude Carriere, Agathe Natanson.

SILS MARIA (Francja-Niemcy-Szwajcaria-USA; 2014; 120 minut) – kameralny dramat psychologiczny. Wybitna aktorka podczas kilku dni spędzonych w Alpach ze swoją asystentką, na nowo odkryje siebie i uświadomi sobie, co tak naprawdę jest ważne w życiu. REŻYSERIA: Olivier Assayas. WYKONAWCY: Juliette Binoche, Kristen Stewart, Chloe Grace Moretz, Lars Eidinger, Johnny Flynn, Angela Winkler, Hanns Zichler.

OSIEDLOWE KINO PRZYTULNE SERDECZNIE ZAPRASZA!

 

 

Zobacz również:

czwartek, 8 grudnia 2022

Jarmark bożonarodzeniowy na ulicy Piotrkowskiej

Jarmark bożonarodzeniowy na ulicy Piotrkowskiej

Kilkadziesiąt pięknie udekorowanych i oświetlonych domków handlowych wypełnionych po brzegi świątecznym asortymentem będzie czekało na łodzian przez prawie miesiąc w... więcej

Ulica Piotrkowska
05.12.2022 - 09.12.2022
Lodowisko w Manufakturze

Lodowisko w Manufakturze

Lodowisko na rynku Manufaktury to jedna z ulubionych zimowych rozrywek łodzian. To tam pierwsze niepewne kroki stawiają najmłodsi, oczywiście z pomocą niezawodnego... więcej

Manufaktura (91-062 Łódź, ul. Jana Karskiego 5)
05.12.2022 - 10.12.2022
 -  fot. Oddział ds. Polityki Senioralnej

Jesienno - zimowa Łódzka Tytka Seniora

W nowym wydaniu Tytki znalazły się wydarzenia dla seniorów realizowane przez instytucje i organizacje pozarządowe w okresie od października do grudnia 2022. Zachęcamy... więcej

08.12.2022
 -  Anna Perek

Warsztaty rodzinne: "Świąteczne życzenia... do zrobienia!"

Szukacie pomysłu na kreatywne spędzanie czasu w gronie rodziny? Nie mogliście lepiej trafić! Obejrzycie wystawę, która zainspiruje Was do tego, by spojrzeć na sztukę z... więcej

08.12.2022

Naładuj się dobrą energią w te Święta

Sprawdź grudniową ofertę specjalną EC1 Łódź! więcej

EC1 - Łódź Miasto Kultury (90-022 Łódź, ul. Targowa 1/3)
08.12.2022
Kontakt