Kino Przytulne w MSK: Widzew Wschód (dawniej Dom Kultury "502")

autor:

Dom Kultury "502" (ul. A. Sacharowa 18)

28.02.2023

Zapraszamy na filmowe wtorki z Kinem Przytulnym w MSK: Widzew Wschód (dawniej Dom Kultury "502").

LUTY 2023
KINO BEZ KOMERCJI, BEZ POPCORNU I BEZ REKLAM
WYJĄTKOWY REPERTUAR, SYMPATYCZNA ATMOSFERA I PRZYJAZNE CENY BILETÓW
Tel. 887-740-740

7 LUTEGO (wtorek)
16.00 - Seans biograficzny: ELVIS O SOBIE SAMYM
18.00 - Filmy z Meryl Streep: W NOCNEJ CISZY

14 LUTEGO (wtorek)
16.00 - Seans o miłości: KOCHA, NIE KOCHA
18.00 - Powtórka z Sylwestra na Walentynki: MUZYCZNY KALEJDOSKOP (CZĘŚĆ 1)

21 LUTEGO (wtorek)
16.00 - Filmowa Femme Fatale: PIĘKNA I ZABÓJCZA
18.00 - Powtórka z Sylwestra na Ostatki: MUZYCZNY KALEJDOSKOP (CZĘŚĆ 2)

28 LUTEGO (wtorek)
16.00 - Filmowy unikat: NIC DO UKRYCIA
18.00 - Filmy z Meryl Streep: POKÓJ MARVINA

Bilety w cenie 12 złotych (bilet na 2 filmy danego dnia - 20 złotych) do nabycia 20 minut przed każdym seansem, w sali widowiskowej - I piętro (płatność gotówką).

ELVIS O SOBIE SAMYM (USA; 2006; 80 minut) – unikalny dokument  o życiu prywatnym i karierze króla rock’n’rolla - Elvisa Presleya (1935-1977). Twórcy wykorzystali m.in. niepublikowane dotąd materiały pochodzące od fanów i rodziny muzyka oraz fragmenty nagrań radiowych i programów telewizyjnych z jego udziałem. REŻYSERIA: Ray Santilli.

W NOCNEJ CISZY (USA; 1982; 90 minut) – psychologiczny dramat kryminalny. Znany psychiatra postanawia na własną rękę rozwiązać zagadkę morderstwa pracownika domu aukcyjnego, który był jego pacjentem. Kiedy poznaje tajemniczą kochankę denata, kobieta zaczyna coraz bardziej go fascynować. REŻYSERIA: Robert Benton. WYKONAWCY: Roy Scheider, Meryl Streep, Jessica Tandy, Josef Sommer, Sara Botsford, Joe Grifasi.

KOCHA, NIE KOCHA (Francja; 2002; 90 minut) – urocza studentka akademii sztuk pięknych jest zakochana w żonatym kardiologu. Bohaterka ma nadzieję, że jej ukochany się rozwiedzie, bo przecież to ona jest kobietą jego życia i tylko ona kocha go naprawdę. Mężczyzna jednak jej unika i nie przychodzi na umówione spotkania. Angelique desperacko próbuje uratować łączące ich uczucie. REŻYSERIA: Laetitia Colombani. WYKONAWCY: Audrey Tautou, Samuel Le Bihan, Isabelle Carre, Clement Sibony, Eric Savin.

PIĘKNA I ZABÓJCZA (USA; 2015; 85 minut) – oparta na faktach historia Bena Novacka Jr. - właściciela jednej z największych sieci hoteli na świecie, który zakochuje się do szaleństwa w tancerce z nocnego klubu. Wbrew obawom matki żeni się z nią, co wkrótce ściąga na niego śmiertelne niebezpieczeństwo. Wybuchowa mieszanka pożądania, pieniędzy, nienawiści i zbrodni. REŻYSERIA: Christopher Zalla. WYKONAWCY: Rob Lowe, Paz Vega, Candice Bergen, Seychelle Gabriel, Jude Ciccolella, Soni Bringas.

NIC DO UKRYCIA (Francja; 2018; 90 minut) – francuska wersja przebojowego włoskiego komediodramatu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” (2016). Grupka dobrych przyjaciół spotyka się na wspólnej kolacji. Aby urozmaicić wieczór, postanawiają dzielić się wszystkimi telefonami i wiadomościami, jakie przychodzą na ich telefony. Będzie to miało poważne konsekwencje. Oryginalny scenariusz jest ewenementem w historii kina, bowiem do tej pory na jego podstawie powstało już kilkanaście filmowych wersji w różnych rejonach świata, m.in. w Grecji, Turcji, Indiach, Korei, Chinach, Meksyku, Rosji, Niemczech, Japonii, Wietnamie, Rumunii i Polsce („(Nie)znajomi”). REŻYSERIA: Fred Cavaye. WYKONAWCY: Berenice Bejo, Stephane De Groodt, Suzanne Clement, Roschdy Zem, Vincent Elbaz, Gregory Gadebois, Doria Tillier.

POKÓJ MARVINA (USA; 1996; 95 minut) – dramat psychologiczny. Bessie poświęciła swoje życie opiece nad obłożnie chorym ojcem i zdziwaczałą ciotką. Gdy dowiaduje się, że ma białaczkę, prosi o pomoc niewidzianą od dawna siostrę, aby została dawcą szpiku. Lee zabiera dwóch synów i wyrusza w długą podróż do domu. Przed siostrami długa i trudna lekcja miłości i tolerancji. NAGRODY: nominacja do Oscara dla najlepszej aktorki (D. Keaton). Nominacja do Złotego Globu dla najlepszej aktorki (M. Streep). REŻYSERIA: Jerry Zaks. WYKONAWCY: Diane Keaton, Meryl Streep, Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Hume Cronyn, Gwen Verdon, Dan Hedaya.

MUZYCZNY KALEJDOSKOP - ulubieńcy widzów Kina Przytulnego w specjalnym wydaniu w dwóch dwugodzinnych zestawach; fragmenty koncertów, programów rozrywkowych, filmów, przedstawień i muzycznych wydarzeń z udziałem popularnych wokalistów, muzyków i tancerzy ostatnich 70. lat, m.in. Judy Garland, Gene Kelly, Ginger Rogers, Fred Astaire, Cher, Karel Gott, Dalida, Michaił Barysznikow, Doris Day, Frank Sinatra, Sissel Kyrkjebo, Dmitrij Chworostowski, Andre Rieu, David Garrett, Helena Vondrackova, Andrea Bocelli, Matteo Bocelli, Bonnie Tyler, The Beatles, Bee Gees, ABBA, Boney M., Il Divo i Il Volo.

 

 

Zobacz również:

sobota, 25 marca 2023

ZORGANIZUJ SPOTKANIE WIELKANOCNE W MANUARTE

ZORGANIZUJ SPOTKANIE WIELKANOCNE W MANUARTE

Firmowe Jajeczko to idealny moment do życzeń Wielkanocnych, integracji i wzmocnienia relacji w zespole. Dlatego też chcielibyśmy zachęcić Państwa do organizacji... więcej

14.03.2023 - 07.04.2023
Jarmark Wielkanocny 2023 w Łodzi

Jarmark Wielkanocny 2023 w Łodzi

Jarmark Wielkanocny już od 24 marca będzie kusił łodzian wyjątkowymi i smacznymi wielkanocnymi produktami. Wyjątkowo, w tym roku urokliwe drewniane domki staną też na... więcej

Ulica Piotrkowska
24.03.2023 - 24.04.2023
 Jarmark Wielkanocny w Manufakturze

Jarmark Wielkanocny w Manufakturze

Rozpoczyna się kolejny Jarmark Wielkanocny. Jak co roku będzie można kupić wszystko, co jest potrzebne, by zorganizować zbliżające się święta. Jarmark potrwa aż do 7... więcej

25.03.2023
Jarmark Wielkanocny 2023 w Łodzi

Jarmark Wielkanocny 2023 w Łodzi

Jarmark Wielkanocny już od 24 marca będzie kusił łodzian wyjątkowymi i smacznymi wielkanocnymi produktami. Wyjątkowo, w tym roku urokliwe drewniane domki staną też na... więcej

Ulica Piotrkowska
25.03.2023 - 26.03.2023
Sobotnia Fiesta w Manuarte! Muzyka na żywo JAZZYPERFORMANCE

Sobotnia Fiesta w Manuarte! Muzyka na żywo JAZZYPERFORMANCE

Feel the Latin Vibe! Już w sobotę zapraszamy na Fiestę w Manuarte! Gorąca muzyka, która rozgrzeje Was do tańca to tylko przedsmak tego, co przygotowaliśmy! W sobotę... więcej

25.03.2023
Kontakt