Kino Przytulne w MSK: Widzew Wschód (dawniej Dom Kultury "502")

autor:

Dom Kultury "502" (ul. A. Sacharowa 18)

28.02.2023

Zapraszamy na filmowe wtorki z Kinem Przytulnym w MSK: Widzew Wschód (dawniej Dom Kultury "502").

LUTY 2023
KINO BEZ KOMERCJI, BEZ POPCORNU I BEZ REKLAM
WYJĄTKOWY REPERTUAR, SYMPATYCZNA ATMOSFERA I PRZYJAZNE CENY BILETÓW
Tel. 887-740-740

7 LUTEGO (wtorek)
16.00 - Seans biograficzny: ELVIS O SOBIE SAMYM
18.00 - Filmy z Meryl Streep: W NOCNEJ CISZY

14 LUTEGO (wtorek)
16.00 - Seans o miłości: KOCHA, NIE KOCHA
18.00 - Powtórka z Sylwestra na Walentynki: MUZYCZNY KALEJDOSKOP (CZĘŚĆ 1)

21 LUTEGO (wtorek)
16.00 - Filmowa Femme Fatale: PIĘKNA I ZABÓJCZA
18.00 - Powtórka z Sylwestra na Ostatki: MUZYCZNY KALEJDOSKOP (CZĘŚĆ 2)

28 LUTEGO (wtorek)
16.00 - Filmowy unikat: NIC DO UKRYCIA
18.00 - Filmy z Meryl Streep: POKÓJ MARVINA

Bilety w cenie 12 złotych (bilet na 2 filmy danego dnia - 20 złotych) do nabycia 20 minut przed każdym seansem, w sali widowiskowej - I piętro (płatność gotówką).

ELVIS O SOBIE SAMYM (USA; 2006; 80 minut) – unikalny dokument  o życiu prywatnym i karierze króla rock’n’rolla - Elvisa Presleya (1935-1977). Twórcy wykorzystali m.in. niepublikowane dotąd materiały pochodzące od fanów i rodziny muzyka oraz fragmenty nagrań radiowych i programów telewizyjnych z jego udziałem. REŻYSERIA: Ray Santilli.

W NOCNEJ CISZY (USA; 1982; 90 minut) – psychologiczny dramat kryminalny. Znany psychiatra postanawia na własną rękę rozwiązać zagadkę morderstwa pracownika domu aukcyjnego, który był jego pacjentem. Kiedy poznaje tajemniczą kochankę denata, kobieta zaczyna coraz bardziej go fascynować. REŻYSERIA: Robert Benton. WYKONAWCY: Roy Scheider, Meryl Streep, Jessica Tandy, Josef Sommer, Sara Botsford, Joe Grifasi.

KOCHA, NIE KOCHA (Francja; 2002; 90 minut) – urocza studentka akademii sztuk pięknych jest zakochana w żonatym kardiologu. Bohaterka ma nadzieję, że jej ukochany się rozwiedzie, bo przecież to ona jest kobietą jego życia i tylko ona kocha go naprawdę. Mężczyzna jednak jej unika i nie przychodzi na umówione spotkania. Angelique desperacko próbuje uratować łączące ich uczucie. REŻYSERIA: Laetitia Colombani. WYKONAWCY: Audrey Tautou, Samuel Le Bihan, Isabelle Carre, Clement Sibony, Eric Savin.

PIĘKNA I ZABÓJCZA (USA; 2015; 85 minut) – oparta na faktach historia Bena Novacka Jr. - właściciela jednej z największych sieci hoteli na świecie, który zakochuje się do szaleństwa w tancerce z nocnego klubu. Wbrew obawom matki żeni się z nią, co wkrótce ściąga na niego śmiertelne niebezpieczeństwo. Wybuchowa mieszanka pożądania, pieniędzy, nienawiści i zbrodni. REŻYSERIA: Christopher Zalla. WYKONAWCY: Rob Lowe, Paz Vega, Candice Bergen, Seychelle Gabriel, Jude Ciccolella, Soni Bringas.

NIC DO UKRYCIA (Francja; 2018; 90 minut) – francuska wersja przebojowego włoskiego komediodramatu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” (2016). Grupka dobrych przyjaciół spotyka się na wspólnej kolacji. Aby urozmaicić wieczór, postanawiają dzielić się wszystkimi telefonami i wiadomościami, jakie przychodzą na ich telefony. Będzie to miało poważne konsekwencje. Oryginalny scenariusz jest ewenementem w historii kina, bowiem do tej pory na jego podstawie powstało już kilkanaście filmowych wersji w różnych rejonach świata, m.in. w Grecji, Turcji, Indiach, Korei, Chinach, Meksyku, Rosji, Niemczech, Japonii, Wietnamie, Rumunii i Polsce („(Nie)znajomi”). REŻYSERIA: Fred Cavaye. WYKONAWCY: Berenice Bejo, Stephane De Groodt, Suzanne Clement, Roschdy Zem, Vincent Elbaz, Gregory Gadebois, Doria Tillier.

POKÓJ MARVINA (USA; 1996; 95 minut) – dramat psychologiczny. Bessie poświęciła swoje życie opiece nad obłożnie chorym ojcem i zdziwaczałą ciotką. Gdy dowiaduje się, że ma białaczkę, prosi o pomoc niewidzianą od dawna siostrę, aby została dawcą szpiku. Lee zabiera dwóch synów i wyrusza w długą podróż do domu. Przed siostrami długa i trudna lekcja miłości i tolerancji. NAGRODY: nominacja do Oscara dla najlepszej aktorki (D. Keaton). Nominacja do Złotego Globu dla najlepszej aktorki (M. Streep). REŻYSERIA: Jerry Zaks. WYKONAWCY: Diane Keaton, Meryl Streep, Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Hume Cronyn, Gwen Verdon, Dan Hedaya.

MUZYCZNY KALEJDOSKOP - ulubieńcy widzów Kina Przytulnego w specjalnym wydaniu w dwóch dwugodzinnych zestawach; fragmenty koncertów, programów rozrywkowych, filmów, przedstawień i muzycznych wydarzeń z udziałem popularnych wokalistów, muzyków i tancerzy ostatnich 70. lat, m.in. Judy Garland, Gene Kelly, Ginger Rogers, Fred Astaire, Cher, Karel Gott, Dalida, Michaił Barysznikow, Doris Day, Frank Sinatra, Sissel Kyrkjebo, Dmitrij Chworostowski, Andre Rieu, David Garrett, Helena Vondrackova, Andrea Bocelli, Matteo Bocelli, Bonnie Tyler, The Beatles, Bee Gees, ABBA, Boney M., Il Divo i Il Volo.

 

 

Zobacz również:

sobota, 3 czerwca 2023

„Wystawa kaktusów i innych sukulentów” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Ogród Botaniczny serdecznie zaprasza w dniach 2-4 czerwca 2023 r. na „Wystawę kaktusów i innych sukulentów” do łódzkiej Palmiarni, mieszczącej się w Parku Źródliska I,... więcej

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego w Łodzi
02.06.2023 - 04.06.2023

ŁKS Łódź – Odra Opole

Mecz ostatniej (34) kolejki piłkarskiej Fortuna 1. Ligi. więcej

Stadion przy al. Unii Lubelskiej 2
03.06.2023

Szczepienia dla dzieci przeciw HPV już dostępne w Miejskich Przychodniach!

Powszechny program szczepień przeciw HPV realizuje założenia i cele Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030. Uzupełnia bezpłatny program szczepień... więcej

03.06.2023

Urodzinowe spacery po Łodzi z Łódzką Organizacją Turystyczną

Łódzka Organizacja Turystyczna zaprasza wszystkich na cykl bezpłatnych spacerów po Łodzi z okazji 600. urodzin miasta! więcej

03.06.2023

Dzień Dziecka w Miejskiej Strefie Kultury: warsztaty plastyczne, bajki, gra plenerowa i festyny

Sprawdź, co przygotowały poszczególne filie więcej

03.06.2023
Kontakt