Krąg kobiet - pierwsze spotkanie

autor:

Dom Kultury "Ariadna" (ul. Niciarniana 1/3)

31.03.2023

Krąg kobiet to społeczność świadomych kobiet, do której może dołączyć każda z Was. Bez względu na to na jakim etapie życia obecnie jest, bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków.

Droga kobieto!

Czy czujesz się czasem jak na rollercoasterze? Każdego dnia pędzisz przed siebie próbując załatwić całą masę spraw, a przy okazji zadowolić wszystkich dookoła? Nauka, praca, dom, dzieci, zakupy, pranie, sprzątanie, gotowanie. Można by wymieniać w nieskończoność. Ledwo skończy się jedno, a już zaczyna się drugie. Tak mija dzień za dniem, tydzień za tygodniem. Po dłuższym czasie takiego maratonu i festiwalu powinności oraz życzeń możesz czuć się po prostu po ludzku wykończona. To trochę przeraża i przytłacza, prawda? 

A co z Tobą? Kiedy ostatnio zajęłaś się sama sobą i swoimi własnymi sprawami? Jeśli nigdy tego nie robiłaś lub było to tak dawno, że już nawet nie pamiętasz, to właśnie teraz nadarza się fantastyczna okazja! Czy słyszałaś kiedyś o „kręgach kobiet”?

Przez wieki kobiety w różnych częściach świata, żyjące w różnych czasach i kulturach spotykały się, by po prostu pobyć same ze sobą w kobiecym gronie. Czasem tylko rozmawiały i śpiewały, a czasem wykonywały przy tym różne prace. Współcześnie kręgi kobiet można śmiało nazwać społecznością świadomych kobiet.

Do takiej społeczności może dołączyć KAŻDA Kobieta. Bez względu na to na jakim etapie życia obecnie jest, bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. NIE LICZY SIĘ WIEK, pochodzenie, kolor skóry etc. Kręgi kobiet to możliwość spotkania się przede wszystkim z sobą samą i usłyszenie własnego, wewnętrznego głosu. To bardzo ważne, gdyż w dzisiejszym świecie jesteśmy ciągle bombardowane tysiącem różnych informacji. Ciągle słyszymy, że powinnyśmy być „takie lub siakie”, powinnyśmy „to lub tamto”, a tak naprawdę mało jest głosów za tym, że jesteśmy zupełnie „wystarczające”.

W kręgu kobiet możesz otworzyć się na samą siebie oraz na innych w takim stopniu, w jakim tylko będziesz chciała, umiała i potrafiła. Nic na siłę. Dodatkowo możesz dostrzec perspektywę innych osób i spojrzeć zarówno na siebie, jak i na swoje życie z lotu ptaka. Każde spotkanie ma luźno sformułowany temat przewodni i jest prowadzone przez specjalnie przygotowaną do tego „Kobietę trzymającą krąg mocy”.

Krąg to przestrzeń, gdzie nie udzielamy sobie „złotych rad”, lecz skupiamy się na wspólnym odczuwaniu, a przede wszystkim słuchaniu i to słuchaniu ze zrozumieniem! BRAK OCENIANIA jest szalenie istotny. W kręgu kobiet ważne są równorzędność, bezpieczeństwo uczestniczek, wzajemna otwartość i zaufanie.

Jeżeli potrzebujesz odnaleźć swoje „plemię kobiet”, w którymi poczujesz się po prostu dobrze, które będzie Cię regenerowało i odżywiało duchowo, przyjdź na nasze pierwsze spotkanie.

Prowadzenie: Karolina Kowalska, instruktorka jogi kundalini i pasjonatka rozwoju osobistego

Zapisy: 510 313 310
Wstęp wolny

Powiązane linki

Zobacz również:

środa, 31 maja 2023

„Szalone nożyczki” – spektakl Teatru Powszechnego w Łodzi

Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na Dużą Scenę na kultową komedię „Szalone nożyczki” więcej

Teatr Powszechny w Łodzi - Duża Scena (91-069 Łódź, ul. Legionów 21)
30.05.2023 - 31.05.2023

Teatr Powszechny: spektakl „Arena”

Poważniejszą propozycję na Dzień Dziecka ma dla widzów młodzieżowych i rodziców Teatr Powszechny w Łodzi.  Od czerwca oglądać będzie można spektakl „Arena” – sztukę... więcej

Teatr Powszechny w Łodzi
31.05.2023

Dzień Dziecka w Miejskiej Strefie Kultury: warsztaty plastyczne, bajki, gra plenerowa i festyny

Sprawdź, co przygotowały poszczególne filie więcej

31.05.2023

Nabór zgłoszeń do nowego wydania Łódzkiej Tytki Seniora

Rozpoczynamy nabór zgłoszeń do nowego wydania Łódzkiej Tytki Seniora - wydawnictwa tworzonego z myślą o osobach 60+ szukających informacji na temat ciekawych sposobów... więcej

31.05.2023

Jemy w Łodzi Burger Fest

W czasie wydarzenia na fanów burgerów będzie czekało 37 różnych propozycji przygotowanych specjalnie na festiwal i jak zwykle wydarzenia towarzyszące: grill, zawody... więcej

Park im. Józefa Piłsudskiego - Park na Zdrowiu (Łódź Polesie, Zdrowie-Mania)
31.05.2023
Kontakt