Krąg kobiet - pierwsze spotkanie

autor:

Dom Kultury "Ariadna" (ul. Niciarniana 1/3)

31.03.2023

Krąg kobiet to społeczność świadomych kobiet, do której może dołączyć każda z Was. Bez względu na to na jakim etapie życia obecnie jest, bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków.

Droga kobieto!

Czy czujesz się czasem jak na rollercoasterze? Każdego dnia pędzisz przed siebie próbując załatwić całą masę spraw, a przy okazji zadowolić wszystkich dookoła? Nauka, praca, dom, dzieci, zakupy, pranie, sprzątanie, gotowanie. Można by wymieniać w nieskończoność. Ledwo skończy się jedno, a już zaczyna się drugie. Tak mija dzień za dniem, tydzień za tygodniem. Po dłuższym czasie takiego maratonu i festiwalu powinności oraz życzeń możesz czuć się po prostu po ludzku wykończona. To trochę przeraża i przytłacza, prawda? 

A co z Tobą? Kiedy ostatnio zajęłaś się sama sobą i swoimi własnymi sprawami? Jeśli nigdy tego nie robiłaś lub było to tak dawno, że już nawet nie pamiętasz, to właśnie teraz nadarza się fantastyczna okazja! Czy słyszałaś kiedyś o „kręgach kobiet”?

Przez wieki kobiety w różnych częściach świata, żyjące w różnych czasach i kulturach spotykały się, by po prostu pobyć same ze sobą w kobiecym gronie. Czasem tylko rozmawiały i śpiewały, a czasem wykonywały przy tym różne prace. Współcześnie kręgi kobiet można śmiało nazwać społecznością świadomych kobiet.

Do takiej społeczności może dołączyć KAŻDA Kobieta. Bez względu na to na jakim etapie życia obecnie jest, bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. NIE LICZY SIĘ WIEK, pochodzenie, kolor skóry etc. Kręgi kobiet to możliwość spotkania się przede wszystkim z sobą samą i usłyszenie własnego, wewnętrznego głosu. To bardzo ważne, gdyż w dzisiejszym świecie jesteśmy ciągle bombardowane tysiącem różnych informacji. Ciągle słyszymy, że powinnyśmy być „takie lub siakie”, powinnyśmy „to lub tamto”, a tak naprawdę mało jest głosów za tym, że jesteśmy zupełnie „wystarczające”.

W kręgu kobiet możesz otworzyć się na samą siebie oraz na innych w takim stopniu, w jakim tylko będziesz chciała, umiała i potrafiła. Nic na siłę. Dodatkowo możesz dostrzec perspektywę innych osób i spojrzeć zarówno na siebie, jak i na swoje życie z lotu ptaka. Każde spotkanie ma luźno sformułowany temat przewodni i jest prowadzone przez specjalnie przygotowaną do tego „Kobietę trzymającą krąg mocy”.

Krąg to przestrzeń, gdzie nie udzielamy sobie „złotych rad”, lecz skupiamy się na wspólnym odczuwaniu, a przede wszystkim słuchaniu i to słuchaniu ze zrozumieniem! BRAK OCENIANIA jest szalenie istotny. W kręgu kobiet ważne są równorzędność, bezpieczeństwo uczestniczek, wzajemna otwartość i zaufanie.

Jeżeli potrzebujesz odnaleźć swoje „plemię kobiet”, w którymi poczujesz się po prostu dobrze, które będzie Cię regenerowało i odżywiało duchowo, przyjdź na nasze pierwsze spotkanie.

Prowadzenie: Karolina Kowalska, instruktorka jogi kundalini i pasjonatka rozwoju osobistego

Zapisy: 510 313 310
Wstęp wolny

Powiązane linki

Zobacz również:

sobota, 10 czerwca 2023

„Wejście do Ogrodu Botanicznego” - Wystawa prac studentów Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej

Ogród Botaniczny serdecznie zaprasza w dniach 4 - 30 czerwca 2023 r. do łódzkiej Palmiarni, mieszczącej się w Parku Źródliska I, przy al. Piłsudskiego 61 na wystawę... więcej

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego w Łodzi
04.06.2023 - 30.06.2023

„Dobra zmiana” – spektakl Teatru Powszechnego w Łodzi

Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na Dużą Scenę na sztukę Jakuba Przebindowskiego „Dobra zmiana” będącą kontynuacją losów dobrze znanej widzom pomocy domowej Nadii. ... więcej

Teatr Powszechny w Łodzi - Duża Scena (91-069 Łódź, ul. Legionów 21)
09.06.2023 - 10.06.2023

WEEKEND Z MUZYKĄ NA ŻYWO NA OGRÓDKU MANUARTE!

Wyobraźcie sobie, jak cudownie jest usiąść na świeżym powietrzu, przy świetniej pogodzie, zimnym drinku w akompaniamencie muzyki na żywo. więcej

10.06.2023

Sobotnia Fiesta w Manuarte! DJ ANGEL

Feel the Latin Vibe! Już w sobotę zapraszamy na Fiestę w Manuarte! Gorąca muzyka, która rozgrzeje Was do tańca to tylko przedsmak tego, co przygotowaliśmy! ... więcej

10.06.2023

Wilkołaki - horror improwizowany Teatru Komedii Impro w Łodzi

Wilkołaki - horror improwizowany. Średniowieczna, mała i spokojna osada, która skrywa jednak pewną mrożąca krew w żyłach tajemnicę. więcej

OFF Piotrkowska (90-062 Łódź, ul. Piotrkowska 138/140)
10.06.2023
Kontakt