Detektywi na tropie zajączka i poławiacze jaj – weekend z Milką w Orientarium ZOO Łódź

18.03.2023

W sobotę, 18 marca, budynek Orientarium zamieni się w raj dla detektywówci poszukiwaczy. Każdy, kto tego dnia pojawi się w ogrodzie, będzie mógł wziąć udział w specjalnie przygotowanych we współpracy z Milką zabawach.

Detektywi na tropie zajączka i poławiacze jaj –  weekend z Milką w Orientarium ZOO Łódź

Wiosenny piknik z Milką wystartuje o 9.00. W budynku Orientarium tego dnia zostaną ukryte drewniane jajka, które trzeba będzie odnaleźć, a następnie wymienić na czekoladowe słodycze. Punkt startowy znajdzie się tuż przy wejściu – to tutaj każde dziecko dostanie zestaw poszukiwacza: koszyczek i specjalne królicze uszy. Idąc tropem kolejnych gier i zabaw będzie można zdobywać czekoladowe nagrody.

Specjalne latarki ze światłem ultrafioletowym pozwolą zlokalizować na terenie ZOO ślady królika. W innym miejscu odnajdziemy olbrzymie kostki, które trzeba będzie poukładać. Ruszając do kolejnej strefy Orientarium, zaopatrzeni w podbieraki i wędki staniemy się poławiaczami jaj. Zwiedzający mogą liczyć na moc atrakcji.

Bawimy się i edukujemy

Wszystkie słodycze, które trafią do rąk zwiedzających Orientarium, będą pozbawione oleju palmowego. A jak zapewniają organizatorzy, jeśli ten składnik się pojawi, to będzie pochodził z certyfikowanych, ekologicznych upraw.

Dlaczego rezygnacja z oleju palmowego jest tak ważna? To właśnie ten składnik sprawia, że dzikie zwierzęta, m.in. orangutany sumatrzańskie tracą swoje naturalne siedliska. Orangutany sumatrzańskie, które można spotkać w Orientarium ZOO Łódź, to gatunek krytycznie zagrożony wyginięciem. Zwierzęta te występują endemicznie w północno-zachodniej Sumatrze. W ostatnich dziesięcioleciach liczebność tego gatunku spadła o ok. 80%. Głównym powodem tego spadku jest wycinka lasów pod przyszłe plantacje palmy olejowej. Zakładanie wielkich plantacji wiąże się bowiem z całkowitym wycięciem drzew rosnących naturalnie na danym terenie.

Największe znaczenie dla oleju palmowego mają zwłaszcza wyspy Borneo oraz Sumatra. To ostatnie miejsca na naszej planecie, które zamieszkują orangutany. Przy okazji pikniku chcemy zachęcić zwiedzających, by czytali składy produktów, które na co dzień kupują.

Piknik z Milką w Orientarium ZOO Łódź startuje w sobotę, 18 marca, o 9.00 i potrwa do 17.00.

Zobacz również:

środa, 31 maja 2023

„Szalone nożyczki” – spektakl Teatru Powszechnego w Łodzi

Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na Dużą Scenę na kultową komedię „Szalone nożyczki” więcej

Teatr Powszechny w Łodzi - Duża Scena (91-069 Łódź, ul. Legionów 21)
30.05.2023 - 31.05.2023

Teatr Powszechny: spektakl „Arena”

Poważniejszą propozycję na Dzień Dziecka ma dla widzów młodzieżowych i rodziców Teatr Powszechny w Łodzi.  Od czerwca oglądać będzie można spektakl „Arena” – sztukę... więcej

Teatr Powszechny w Łodzi
31.05.2023

Dzień Dziecka w Miejskiej Strefie Kultury: warsztaty plastyczne, bajki, gra plenerowa i festyny

Sprawdź, co przygotowały poszczególne filie więcej

31.05.2023

Nabór zgłoszeń do nowego wydania Łódzkiej Tytki Seniora

Rozpoczynamy nabór zgłoszeń do nowego wydania Łódzkiej Tytki Seniora - wydawnictwa tworzonego z myślą o osobach 60+ szukających informacji na temat ciekawych sposobów... więcej

31.05.2023

Jemy w Łodzi Burger Fest

W czasie wydarzenia na fanów burgerów będzie czekało 37 różnych propozycji przygotowanych specjalnie na festiwal i jak zwykle wydarzenia towarzyszące: grill, zawody... więcej

Park im. Józefa Piłsudskiego - Park na Zdrowiu (Łódź Polesie, Zdrowie-Mania)
31.05.2023
Kontakt