GLINIANE SZALEŃSTWO, CZYLI KOLEJNA ODSŁONA AKADEMII RĘKODZIEŁA W TULIPANIE

autor:

Centrum Handlowe Tulipan (92-202 Łódź, aleja Piłsudskiego 94)

18.03.2023

Sobotnia Rękodzielnia ponownie zagości w CH Tulipan już 18 marca. Tym razem, poza targami rękodzieła, łódzcy artyści serdecznie zapraszają na darmowe warsztaty dla dzieci i dorosłych. Najbliższe, sobotnie spotkanie w ramach Akademii Rękodzieła pozwoli miłośnikom rzemiosła odkryć tajniki garncarstwa!

Akademia Rękodzieła Sobotniej Rękodzielni - 18 marca. Biały plakat reklamowy z blondynką otoczoną rekwizytami. n -  Akademia Rękodzieła Sobotniej Rękodzielni - 18 marca. Biały plakat reklamowy z blondynką otoczoną rekwizytami tematycznymi.

Sobotnia Rękodzielnia, czyli cykliczne spotkania z łódzkimi mistrzami sztuki użytkowej na dobre wpisały się w kalendarz wydarzeń CH Tulipan w Łodzi. Od ponad roku, minimum raz w miesiącu w przestrzeni galerii handlowej spotykają się miłośnicy rękodzieła oraz lokalni artyści. W tym roku formuła targów została dodatkowo wzbogacona o bezpłatne warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Już w najbliższą sobotę w ramach Akademii Rękodzieła odbędą się trzygodzinne warsztaty pt.: GLINIANE SZALEŃSTWO. Zajęcia mają charakter otwarty i są całkowicie darmowe.

Wydarzenie odbędzie się pod czujnym okiem instruktorów, którzy pokierują uczestników, w jaki sposób pracować z gliną i jak stworzyć własne dzieło sztuki. Warsztaty poprowadzi Beata Salm, założycielka Salm Ceramics oraz Kateryna Maciukajć, rękodzielniczka tworząca unikatową ceramikę użytkową. GLINIANE SZALEŃSTWO rozpocznie się o godzinie 14:00.

Inicjatywa Sobotniej Rękodzielni kierowana jest do wszystkich mieszkańców Łodzi i okolic.

- Zainteresowanie spotkaniami z łódzkimi artystami rośnie, z edycji na edycje. Jesteśmy przekonani, że formuła warsztatowa stanowić będzie znakomite uzupełnieniem znanego i lubianego cyklu. Warto podkreślić, że GLINIANE SZALEŃSTWO to wydarzenie nie tylko dla pasjonatów rękodzieła i ceramiki, ale również dla tych, którzy chcą nauczyć się czegoś nowego i szukają ciekawego sposobu na spędzenie sobotniego popołudnia. Na zajęciach nie są wymagane zdolności manualne, a podczas spotkania liczy się przede wszystkim dobra zabawa i miła atmosfera. - mówi Katarzyna Woźniak, Dyrektor CH Tulipan w Łodzi.

CH Tulipan serdecznie zaprasza na wydarzenie!

Więcej informacji na temat Sobotniej Rękodzielni i aktualności na stronie: https://www.chtulipan.pl/


Wydarzenie objęte honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi.

Zobacz również:

środa, 31 maja 2023

„Szalone nożyczki” – spektakl Teatru Powszechnego w Łodzi

Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na Dużą Scenę na kultową komedię „Szalone nożyczki” więcej

Teatr Powszechny w Łodzi - Duża Scena (91-069 Łódź, ul. Legionów 21)
30.05.2023 - 31.05.2023

Teatr Powszechny: spektakl „Arena”

Poważniejszą propozycję na Dzień Dziecka ma dla widzów młodzieżowych i rodziców Teatr Powszechny w Łodzi.  Od czerwca oglądać będzie można spektakl „Arena” – sztukę... więcej

Teatr Powszechny w Łodzi
31.05.2023

Dzień Dziecka w Miejskiej Strefie Kultury: warsztaty plastyczne, bajki, gra plenerowa i festyny

Sprawdź, co przygotowały poszczególne filie więcej

31.05.2023

Nabór zgłoszeń do nowego wydania Łódzkiej Tytki Seniora

Rozpoczynamy nabór zgłoszeń do nowego wydania Łódzkiej Tytki Seniora - wydawnictwa tworzonego z myślą o osobach 60+ szukających informacji na temat ciekawych sposobów... więcej

31.05.2023

Jemy w Łodzi Burger Fest

W czasie wydarzenia na fanów burgerów będzie czekało 37 różnych propozycji przygotowanych specjalnie na festiwal i jak zwykle wydarzenia towarzyszące: grill, zawody... więcej

Park im. Józefa Piłsudskiego - Park na Zdrowiu (Łódź Polesie, Zdrowie-Mania)
31.05.2023
Kontakt